Mottoul vietii

la mine acasa pe un perete, am scris, cu litere mari 'nu astepta norocu, fati-l' si cand ma trezeam dimineata primul lucru care il vedeam era aceasta fraza...
 
zorzonel said:
la mine acasa pe un perete, am scris, cu litere mari 'nu astepta norocu, fati-l' si cand ma trezeam dimineata primul lucru care il vedeam era aceasta fraza...

Sa stii ca idee ta nu a fost rea, poate fac si eu asa ceva :lol: :lol:
 
M-a facut sa rad mult asa o exclamare a unui prieten: "prost sa fii, noroc sa ai. Daca nu mai sunt si eu prost, dar noroc tot nu mai am"
Despre motto, cred ca cel mai actual in basarabia este "toti intr-un pas inainte", sau "in stransa familie rusia mare republici egale ..."
 
motoul

Stress and hard work are good, but they are nothing else than a fabrication of a system.
We are all taught to strive to achive something in life, but unfortunately nobody wil ever explain us why.
We will work hard and get a house and a car and have 2 kids that will do the same in their turn.
But in the end it won't matter. At least, not to too many people.
Conclusevely, forget about everything, decide what is important to you and live that kind of life.

Cred ca este un advice foarte bun pe care l-am dat multor persoane dar pe care nu il pot urma insumi.
 
Cine shtie engleza shtie ce inseamna freeze-inghetsare (samd), un motto'u bun miam gasit rau ca e in rusa da oricum "Ne dai sebe zamiorznuti" daca shtitsi reclama cu sprite :crazy:
 
FreezE said:
Cine shtie engleza shtie ce inseamna freeze-inghetsare (samd), un motto'u bun miam gasit rau ca e in rusa da oricum "Ne dai sebe zamiorznuti" daca shtitsi reclama cu sprite :crazy:

......da da stim tare ghini.....si v svoiu poderjku iati cantecu Madonei "Frozen"....bun cantec.......tare bun


.............you're FreezE when your heart is not open......
 
Back
Top