mp3 player

xx said:
da de cand "magnetofonu" reproduce mp3? :)
Apu am adaugat cu "flamasteru" la magnitafon player .. mp3 .. Acum e Mp3 Magnatafon Player ;) Dece mp3 .. Ca cintecele sunt fix aceleas ca din pc (eo magnitafonu meo mai barijnii .. Ii bag in borta cu microfonu un batz .. Si cu cellalt capat in soundcarta ..) Se inscrie c-am greo(~60 rpm) da asha-i ii in Moldova :crazy:
 
De ascultat mp3 cel mai bun mp3 player e Winamp 2.x :ciupos: , daca vrei sa inscrii melodii, sa compresezi melodia de la wav la mp3, mp3pro, arunci alegearea e Musicmatch Jukebox :D
 
eu am un cdmp3 player.

de ce cd si nu altceva: un cd este ieftin, pe dinsu' incape destul de mult, si in cel mai rau caz iai cu tine citeva discuri si gata [niciodata nu am fost in asa situatie]. daca esti undeva, muzica acolo se vinde pe cd'uri, nu pe harduri si nu pe flashuri :-)

experienta mea imi spune ca 700mb sunt mai mult decit de ajuns

daca playerul e facut cu cap, ai si un antishock excelent, si un battery-life foarte lung. nu stiu de ce, insa pina acum nu am vazut un flash-player care sa 'traiasca' mai mult dintr-un set te acumulatoare decit un cdplayer.. chiar daca nu are 'movable parts', etc

flash'ul e prea scump, iar hdd-mp3 player'ul iti ofera sute de hectare pe care probabil ca nu le vei folosi...

p.s. fetele de obicei aleg dupa dimensiuni, deci flash 4eva =)
 
iRiver 890FP de 256 MB Flash... cu o baterie ascult vre-o 4 zile... asta exclude orele de la 8-17 cand sunt la serviciu... pot sa-l folosesc shi ca flash-drive numai ca treb de instalat driver shi o programa, asta e incomod yn rest: mp3, radio, voice shi line-in... sunt super-satisfacut de el...
 
Mdaaa, cei care au razpuns ca le place MP3 CD, cred ca nu stiu ce inseamna hard disc player sau flash mp3.
Pai iaca Flash playerurile seamna cu niste telecomande mici(vreo 8cm) la care poti uni o casca; si poti inscri muzica (de obicei mp3). Mai exista si unii hibrizi care-i poti flosi ca chei USBpentru transmiterea datelor. Pe flash playeruri incap de obicei intre(64MB si 1 GB)
Hard Disc playerurile sin oleaca mai mari(si mai patrate ) decit Flashurile, dar au o capacitate de la 2 la 40GB(dupa cite am intilnit eu).

E clar ca cel mai bine e sa ai un Hard disk player, insa daca asculti muzica forte des in miscare, mai bine e sa ai un Flash, ca e mai mic si mai uso.
 
eu ys de acord cu gr8dude. candva mam scapat shi eu la mp3player :o , hoho mic, ushor etc., ynsa cand am vazut ca nu se auzea asha tare cum vroiam shi radio nu prindea peste tot bine :-? , am zis ca nu mai vreau sal cumpar (costa in jurul la 100$, shi avea 128mb)(asta nu inseamna ca mp3playere cu flash nu sant calitative), hm.. shi pe urma am inceput sa ma interesez de cd playere, shi 100% ca imi cumpar dupa ce se umplu magazinele dupa sarbatori. ash opta pentru un player cu hdd, da e prea scump shi numi trebuie sa "duc" atata muzica din urma mea sau sa fac backup pe dansu. :roll:

dorincea said:
Mdaaa, cei care au razpuns ca le place MP3 CD, cred ca nu stiu ce inseamna hard disc player sau flash mp3.
nu crede
 
Eu demult mergeam si ascultam Mp3 Payerul meu prin Chisinau si ma deranza ca aveam apeluri pierdute. Asa ca am decis ca pentru mine ar fi optim un mobil cu Mp3 PLayer. Nu vad asta in poll. Oricum, mobil cu 256 Mb si mp3 player. Asta mi-am luat acum ! :-)
 
Back
Top