Mutantii

Eu am auzit ca in medicina doctorii de stiinta au nevoie de mutanti pentru body parts, adica daca cineva a avut un accident si si-a pierdut o miina sau un picior atunci fac rost de la un mutant ca doar aia nu au suflet cred. :lol:
 
Alexandru said:
Ina:

Eu am auzit ca in medicina doctorii de stiinta au nevoie de mutanti pentru body parts, adica daca cineva a avut un accident si si-a pierdut o miina sau un picior atunci fac rost de la un mutant ca doar aia nu au suflet cred.

ina, tu spune direct ce crezi despre noi, nu umbla cu
mata-n sac!

Despre cine: despre medici sau despre mutantzi? :-?
 
Asa de multi mutanti ved eu pe strada...si as vrea sa nu-i mai vad...incat nu cred ca m-ar interesa altceva decat cum putem scapa de ei... :wink:
 
in primul rand pe strada aceea nu-s mutanti dar is copii cu malformatii, sau copchii de tigani intentionat facut calishi!
in marea majoritate anomaliile cromosomiale la copii sunt fatale , shi asha ca pana la 5 ani 85% mor !
un sindrom Down(retardati mintal) , Klinefelter(barbat feminizat),Turner (fete de statura mica gat scurt shi trunchi ca de copil) se mai pot vedea in rest va rog sa nu faceti confuzie intre calishi shi mutanti !
 
Mutant : individ care provine dintr-o mutatie.
Mutatie : prefacere , transformare , schimbare , modificare. Aparitie brusca a unui caracter genetic nou , care reflecta o modificare ereditara corespunzatoare a materialului ereditar.
Explicatii conforme DEX -uliu nostru. Asa ca nu am gresit cu totii cand am vorbit de mutanti :wink:
 
nimeni nu-i asigurat de asha ceva , uneori nushtim ca purtam o gena mutanta care daca se combina cu o alta gena (de la alt individ(a) care tot nushtie ca o are pt ca nu exista semne vadite ) se obtine o mutatie genetica f grava !
sau altele sunt independente de bagajul genetic al parintilor cum ar fi sindromul Down al caru-i incidenta (frecventa) creshte f mult la femeile care nasc la varsta de peste 40 ani .... :(
 
Sa va spun eu mutatiile pot fi la parinti absolut normali...dar
pot aveasigur ca si influeta(drog,fumat alcool)
nimeni nu este protejat de viitoarele mutatii
sfat... sa faceti mai mult bine decit rau.
 
Nu putem sa ne ferim de nasterea unor mutanti deoarece dupa cum au aratat pe discovery oamenii ca si animalele se adapteaza la mediul nostru care din cauza toxinelor, radiatiei ... s-a schimbat. Au aparut oameni care difera de noi chiar si dupa cimpul biomagnetic al sau, au o rezistenta nebuna la bacterii si virusuri ... Mutatiile se petrec mereu doar ca noi nu le observam. Doar nu apar ele spontan - bats ! si a aparut omul cu 10 miini ... ele apar lent si daca inainte pentru noi omul cu 32 de dinti era un om normal acuma omul normal are doar 28 de dinti ... si nu se socoate mutant ori ceva de genul asta (eu nu vorbesc despre anomaliile cromozomiale de tipul Down sau Klinefelter ele cred ca au fost si vor fi mereu recunoscute ca ceva anormal).
 
partizan said:
Nu putem sa ne ferim de nasterea unor mutanti deoarece dupa cum au aratat pe discovery oamenii ca si animalele se adapteaza la mediul nostru care din cauza toxinelor, radiatiei ... s-a schimbat. Au aparut oameni care difera de noi chiar si dupa cimpul biomagnetic al sau, au o rezistenta nebuna la bacterii si virusuri ... Mutatiile se petrec mereu doar ca noi nu le observam. Doar nu apar ele spontan - bats ! si a aparut omul cu 10 miini ... ele apar lent si daca inainte pentru noi omul cu 32 de dinti era un om normal acuma omul normal are doar 28 de dinti ... si nu se socoate mutant ori ceva de genul asta (eu nu vorbesc despre anomaliile cromozomiale de tipul Down sau Klinefelter ele cred ca au fost si vor fi mereu recunoscute ca ceva anormal).

eu am 28 de dinti... inseamna ca-s mutant ? :D
 
image012em.jpg
 
In general cred ca fiecare din noi e mutant, daca sa ne comparam organismul omului contemporan cu acel al omului primitiv atunci vom gasi o multime de schimbari cum in plan genetic asa si in plan anatomic... deci insasi evolutia omului poate fi socotita ca mutatie. unica e aceea ca noi cu timpul ne deprindem cu deosebirile aparute in populatie si apoi uitam de ele ...
 
Back
Top