Muzica romaneasca

Sarmalutza

New Member
Ce parere aveti de muzica romaneasca, mai are vre-o sansa? In afara de Kiss Fm si Party TV (care se prinde doar pe net), nu exista niciun canal dedicat muzicii romanesti, sau care sa o promoveze serios...

Ce artist roman preferati?
 
mmmm... canal dedicat muzicii romaneshti? let me think, uite ca Radio Nova face o treaba buna punand piese rock romaneshti, insa nu e la "modul serios" cum te-ai exprimat tu...
iar de artishti romani? ahhhh, candva ascultam shi Andre, shi 3reiSudEst, shi AnimalX shi tat rahatu romanesc existent la moment shi care se baga pe la ProFM, Radio ... (acu e KissFM, avea sigla cu delfinul), Radio d'Or... acu mi-aduc aminte cu zambetul pe buze de perioada aia... ascultam shi BUG Mafia shi Parazitzii... Parazitzii imi plac shi acu...
despre shansa? nu shtiu, nu sunt la curent cu situatzia de acolo... il tzin minte pe Dan Helciug/Spitalul de Urgentza spunand: In Romania nu exista muzica rock ca cultura! that's sad... deshi parca se aud trupe, se fac festivaluri...
 
posibleo, nu ascult Radio Noroc, insa aici pot sa-tzi dau dreptate, shtiind cum se prezinta celelalte posturi de radio
 
http://www.music.md/news.php?nid=397

un articol tare interesant si vechi :D :D :D
in articol :
despre Joe Dassin al Moldovei :D : ...''Chiar dacă timbrul i se aseamănă cu cel al lui Joe Dassin, el o ia cam în altă parte...'' :D :D

despre Adrian Ursu: ''...cântă prea multe„habicării", care îţi aduc aminte de manele.'' s. a.

Eu m-am hlizit putin :D :D asa-s de directi ciuvashii istia :D
 
Zdob si Zdub sunt f buni.
Am citit mai demult un articol despre ei, si sunt apreciati printre cele mai bune trupe rock din estul Europei.

Cat despre trupe romanesti, mie imi plac mult Kumm si Urma.
 
Back
Top