Muzica si imbracamintea

vanzatorii in chisinau nici nu shtiu ce inseamna "tzoale",
daca totusi intrebi, raspunsul e 'tipic':
"a shto eto takoie?"
muie si sacaz... :x
 
eu is p/u rock'n'roll shi rock curat...
x3 x3 x3
numi plac amestecaturile...
p/u mine asta ii ca shi cum ash bea... shi amestec... kaniak cu vin. cu shampanie.. cu bere shi cu shnaps... caroce borala 100% =))))
ma cumaresc drashii de tipu Limp Bizkit.. Linkin Park.... asta e muz p/u kapika....au fost in top oleaca shi sfeo o murit... pe cand rockul vechi shi curat shi amu traieshte..
ei...asta e parerea mea.... x3 x3 x3...
 
si daca o persoana anume (care sunt sigur ca exista nu stiu unde) asculta cate putzin din toate stilurile? hmmmmm.

ceea ce vreau sa spun este ca nu este o regula sa portzi pantaloni roshi (nu roshii) si tricouri negre (despre care, apropos, un canadian care se afla in vizita, spunea ca dau Chisinaului un aer de orash mort) daca asculti nush ce trupa mai rock. sunt doua chestii distincte: stilul vestimentar si muzica preferata.

de cele mai multe ori interpretarea celor doua ca un tot intreg, genereaza rutina vestimentara de care da dovada chisinaul de azi.
 
Dupa parerea mea muzica pe care o ascultzi te influenteaza, ori tu o algi in dependentza de stare. Adik' muzica care o asculti te reprezinta, cel putin pe un timp; la fel ca si hainele pe care le porti; eu personal nu prea am vazut rockeri/rapperi imbracati ca multimea gri care asculta POP, si alte kkt'uri ce se pun pe la discoteca din sat... Temperamentul omului poti sa-l afli dupa haine si respectiv dupa muzica, normal ca sunt si exceptzii; dar "exceptziile confirma regula"...
 
astazi.. dupa o pauza de vre-o 4 luni.. m-am incaltzat iar in ghte.. si eram atyt de fericita...
am trecut iar a blugi rupti.... ghete.. tricou....batnic... camasha...... eh.... :crazy:
 
da mi-e ymi plak bokancii...
yn plus ghetele (presupun ka la tenishi va referitzi) fak rau sanatatzii...
ma gyndesk sh eu oare kum sa ma lepad de dynshyi...
tare greu... :(
 
fac rau... nu fac rau.. mie oricum imi plac la nebunie.. :crazy:

chuck-de.jpg
(frati'meu..;))
chucks-neehi-8.jpg
(frati'meu ;))
5chucks.jpg

chucks-blkwh8.jpg

chucks-blk8.jpg

chucks-red8.jpg

chucks-sail75.jpg

9chucks.jpg

34964_sq250.jpg


offff......... cea mai mare slabishiune a me'.... :roll:
 
he.. eu le-am pus aici ca _victor_ sa vada care-s preferintele mele..;) si sa shtie ce sa-mi ia cynd se intoarce..;) :)
dar eu am 2 pereki de alea inlte... o pereke de culoare mai deskisa.. iar alta jumate roz, jumate albastra.... :D si tot is myndra de ele... numai ca, cynd am vazut toate astea... eh........ mai vleuuuuuuuuuu............. :roll:
 
Nata, primele vor fi solutia pentru tine, cand vei hotara sa devii funeie seriosa si eleganta :lol:
 
Back
Top