natura omului

eu de exemplu am avut doi papagali: unul a zburat iar celalalt, a incetat sa mai manince, statea toata ziua trist, si de dor a murit. oare sa fie dragostea la pasari mai puternica decit la oameni? sau era doar o deprindere si nu dragoste?
 
mai sus se vorbea ca nu numai oamenii pot iubi, si iata eu am dat un exemplu. si ma intreb daca la papagalii mei era dragoste
 
A, daca de asta vorbeshti... Apoi eu cred ca da, shi la dinsii era dragoste...Daca zici ca unul a zbyrat si celalalt dupa asta a murit, inseamna ca de dorul lui...(sau a ei, ca eu nu stiu care a zburat)...
 
LAsa ...
S-a facut un test shi s-a dovedit ca exista dragoste intre orice animal , mamifer , peshte pasare !
Dar nu shi intre insecte ! :wink:
 
Toate mesajele astea luate la un loc vorbesc cel mai bine despre natura omului, desi sunt total pe langa tema.

De maine - curatenie.
 
...este adevarat ca uneori suntem veseli, alteori suntem trishti........uneori suntem zgomotoshi si hlizitzi...alteori suntem singuri...dar de ce sa fii dezamagit?.. important e sa gandeshti pozitiv shi atunci le infruntzi pe toate!....

imi displac materialishtii: azi vorbesc cu tine pentru ca vreau sa obtin ceva de la tine,...iar maine.......noi doi ne cunoashtem de undeva?.....
 
Back
Top