nervii

Status
Not open for further replies.
SW

daca cineva totusi te-a scos din echilibru - asta inseamna ca el iti stie punctele tale vulnerabile, sau poate tu singura le-ai expus ca se scarpina orice paduche de ele. eu acum vorbesc ca si autorul frazei experientia est magistra vitae de aia poate privesc calm anumite situatii. astazi de pilda am mers sa iau bon de plata de la ambasada ungariei pentru banii pentru viza, deoarece ieri am fost cu capu in straista. si crezi ca mi l-a dat. nu! tupeista, urata ce este ea de alohtona!!! cu alte cuvinte am papadit la 105 euro la contabilitatea organizatiei la care lucrez. si uite ca ma tin calm, caci numai asa o sa gasesc solutia optima.

si stii ca am gasit-o. anul trecut am luat aceste bonuri si sunt la contabila. si am sa iau sa le fac la comp si fac si stampila la imprimanta color si le dau contabilei :wink:
 
mi-a placut fraza cu scarpinatul paduchiului. Cred ca este un drob de adevar in asta. :)

mda, e corect ce spui. Insa ce faci atunci cand crezi ca iaca, iaca, asta e ceea ce ai cautat toata viata si tre sa te lupti pentru fericirea ta, cu spuma la gura?! O lasi sa treaca numai pentru a-ti pastra pacea interioara? Unde-i lupta pentru propia fericire, pentru interesele proprii? Lasam sa se treac fara noi si ne umplem de frustrari cu duiumu'?


eu nu stiu care-i varianta ideala. Inainte eram mai emotionala si a dracului de impulsiva, acum... ca in bancul ala cu evreul care trecea frontiera ilegal si l-au prins. La care el raspunse : Uje nikto nikuda ne idiot! ;)
 
metoda de a scapa de nervi si a va relaxa

Relaxarea este o modalitate psiho-fiziologica de depasire a crizei de adaptare.In mod normal, o minte care este supusa in continuu unui efort considerabil va avea de suferit de pe urma acestei presiuni.Iata mai jos o metoda de relaxare in 5 pasi simpli, foarte eficienta, care te poate ajuta intotdeauna:
1. Imagineaza-ti ca te afli la munte, langa un izvor.

2. Pasarile se aud ciripind in aerul rece si curat.

3. Nimic nu te poate deranja aici - nimeni nu cunoaste locul tau secret.

4. Sunetul unei mici cascade creaza un fundal sonor linistitor.

5. Incearca sa-ti imaginezi cu claritate figura persoanei pe care o tii cu capul sub apa.
 
Sventlana;148220 said:
5. Incearca sa-ti imaginezi cu claritate figura persoanei pe care o tii cu capul sub apa.
:lola: :lola: :lola: deja numai asa voi face :lola: :lola:

Insa nu te poti enerva mereu din cauza oamenilor, uneori si din cauza unor situatii anumite
 
da' aishea tot is nervii???

sa ma enervez sau sa nu ma enervez asta-i intrebarea :hmm::astept:

nu, azi nu ma enervez!!! :iubesc::na:

:super:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top