Nerviiiii!!!!

dictionar

New Member
Eu ma simt strasnic de agitata, nustiu ce sa fac, nu ma pot concentra la nimic, ce faceti cind sinteti agitati? cum sa scap de starea asta? Lucrez foarte neproductiv, incerc sa mai invat cite ceva, nimic nu intra in cap, sa maninc ciocolate? de fumat iaca nu pot... :D

m-as duce eu acum jogging sa fac, asta ar putea ajuta, dar e innourat, da' poate sa risc , poate e mai interesant cind ploua :D...?
 
da. eu is de acord. care jogging? fa ce simti ca vrei. eu de obicei in asa cazuri fumez o tigara buna i beu 100 gr de martini. palavrajesc cu padrujile mele si patom la culcare si dorm caaaat vreu
 
care culca-te eu ma tem chiar si sa ma culc, se pierde timpul dormind :), facut si jogging, ajuta, insa efectul nu a durat mult timp. In asa situatii nici macar nu stii ce vrei, da chiar 'ca poate somnul ajuta ...
 
sau poti sa dormi chiar in timpul sexului, ca sa aplici doua metode de relaxare deodata si sa nici nu ti se para c-ai pierdut timpul :super:
 
Mai ales cand s-ar enerva vreuna ca nu o mai incap blugii cumparati luna trecuta ar fi foarte folositoare metoda lui linar. :D
 
da si ciocolata ma ajuta atunci cand eram fata ... LoL ... amu o disparut interesul...
 
din experienta de aseara si azi: m-a ajutat sa privesc filme, mi-am ales niste filme, si le-am privit, cel putin am reusit sa ma concentrez la ele:) si sa mai uit de alte chestii...
 
dictionar;145374 said:
din experienta de aseara si azi: m-a ajutat sa privesc filme, mi-am ales niste filme, si le-am privit, cel putin am reusit sa ma concentrez la ele:) si sa mai uit de alte chestii...


daa is de acord si asta e un remediu bun impotriva agitatiei.

in principiu, folosesti orice metoda care te provoaca sa fii concentrat la ea si sa nu te gandesti la agitatii.

inca un lucru bun, in cazul in care esti o fire colerica sau sangvinica, e sa te descarci pe acel cu vina sau pe acel fara vina :D nu stiu dc e bine pentru sanatate, dar in cazul in care energia negativa iese din tine, tu deja te simti epuizat, intr-un fel gol. eu cand ma descarc, uit de toate si ma relaxeaza concret.

de obicei dupa scandaluri sau depresii mari, automat ma "atkliuucesc".. si a doua zi pt mine e ca o viata noua...:dans:
 
o plimbare de durata in parc, + o sacosa cu citeva hirtii
care urmeaza a fi maruntite la maximum posbil.
Somnul nu ajuta. Trebuie sa ma obosesc la maximum
ca sa pot dormi linistit, altfel doar fiziologic stau intins
pe pat in fel de fel de ginduri care mai de care...

+ o evitare maximala a consumului de preparate "medicale".
 
eu cred ca cea mai buna idee ca siti discarci nervii e ca sa spui ce ai pe suflet lui cel/ cea mai bun/buna prieten/prietena care o ai. si dupa asta sa privesti un film la cinema fiindca iti desbate gindurile care le ai si te concentrezi in cea ce privesti
 
faci o plimbare seara...da cu cineva care sa te asculte..sa tipi sa faci ceti trasneste care s ate ajujte sa te descarci...
 
aici fiecare cu metoda proprie personalitatii lui....
unul se duce la plimbare, altul da cu pumnii in pereti altul isi bate sotia... si astfel te descarci....
eu cand am niste nervi in mine ascult muzica... si schimb frecventa rapid pe un "Implant pentru refuz" sau un "Korn" si simt cum pleaca toata energia negativa ....
 
nu cititzi acest mesaaaajj !!!!

Blea mam z....t, pi....tz cu mine, ni se dushi krisha, shi nu e nervii e disperrarea agitata cu ptuzina frica shi frustrare
FRUSTRARE!!!! FRUSTRARE!!!

DIBILESC LA CAAAAAP!!! SIMT UNEORI CAND SHED PE SCAUN IN TROLEIBUZ CA NAM SA REUSHESC SA AJUNG ACASA INTREG

IS BOLNAAAAV????

PARANAOIA IMI DEPASHESHTE ASHTEPTARILE!!!!

BLEEEEEEEEEEEAAAAAHHHHHH

TE DISPRETZUIESC TE SFARM

MA ARUNC IN GLODDDDD, DESFA_MA!!!!!!! RUPE_MI CARNEA DE PE MINE!!!!

AZVARLeMA in FOC!!!! POATE IL GASESC PE DIAAAAVOL SHI_I DESFAAAC MATZELE!!!!!

ASTEA_S NERVIIIII!!! ASTE E SISTEMUL NERVOS DISTRUUUUUUS

GRRRRRRrrrrrrr
 
Re: nu cititzi acest mesaaaajj !!!!

Burduff;147985 said:
Blea mam z....t, pi....tz cu mine, ni se dushi krisha, shi nu e nervii e disperrarea agitata cu ptuzina frica shi frustrare
FRUSTRARE!!!! FRUSTRARE!!!

DIBILESC LA CAAAAAP!!! SIMT UNEORI CAND SHED PE SCAUN IN TROLEIBUZ CA NAM SA REUSHESC SA AJUNG ACASA INTREG

IS BOLNAAAAV????

PARANAOIA IMI DEPASHESHTE ASHTEPTARILE!!!!

BLEEEEEEEEEEEAAAAAHHHHHH

TE DISPRETZUIESC TE SFARM

MA ARUNC IN GLODDDDD, DESFA_MA!!!!!!! RUPE_MI CARNEA DE PE MINE!!!!

AZVARLeMA in FOC!!!! POATE IL GASESC PE DIAAAAVOL SHI_I DESFAAAC MATZELE!!!!!

ASTEA_S NERVIIIII!!! ASTE E SISTEMUL NERVOS DISTRUUUUUUS

GRRRRRRrrrrrrr

dibil la cap!!! :mu:
:D
 
Back
Top