Nodul de la cravata

Melania

Moderatoare sexoasa
ajutatima va rog.....eu stiu sa leg cravata doar in doua feluri....stiu sa fac nod mikutz si din asta mare (ultima varianta imi place mai mult).....insa as vrea sa invat alte kestii noi.....

...help....nisre ilustratii ar fi ideale!!!

thanks in advance
Mel
 
Shtiu cum se face cravata cubanez^ :

1.Tai g^tu
2.Scotzi limba pe gaura creata.
3Cravata-i gata . :lick:

p.s. "nu prea cred ca vrei ilustratzii :wink: "
 
eu nu stiu decit varianta "militara": nod dublu, perfect simetric. Imi place mai mult decit varianta "nod muncitoresc", cit pumnul de mare, sau decit nodul ala subtire, parca e cravata de chelner sau ospatar...
 
... mda, MelaniA sau eşti tare leneşă sau nu te cunoşti bine cu unchiul Google sau ... (from Maseanea: gândurile mele aici se termină) ... mie cândva mi-o trebuit aşa ceva şi am găsit ceva dar nu s-o mai primit nici o pleaşă ... leagarea nodului la cravată e pentru fete :D ... dacă vreau să umble el, cavalerul, cu cravată ...
...
iaca cum e întrebarea pentru unchiul Google ... cel mai bun răspuns mi-o părut acesta http://diagnoz3000.narod.ru/galstuk.html
...
ia interesante noduri mai utlizează băieţii precedenţi ce au scris ... mă refeream la cel cubanez .. eu totuşi prefer ceva din cele scrise mai sus de mine (adică vezi link-ul) :)
 
Da eu asa de rar port cravata, numai la nunti sau la ceva foarte festiv, asa ca nodul mi l-a facut tata la inceput si eu acum doar o imbrac pe gat :)
 
_victor_ said:
Da eu asa de rar port cravata, numai la nunti sau la ceva foarte festiv, asa ca nodul mi l-a facut tata la inceput si eu acum doar o imbrac pe gat :)
shtii tu oare ca nu trebuie sa lashi cravata cu nod, ea-cravata sau el-nodul intotdeauna se desface, o ingrijeshti/calci shi cind ai iarashi nevoie de ea o legi la git - asta ce tzine de etica

ps: eu fac ca shi tine _victor_ :roll:
 
da pentru ce sa ingrisesc si s-o calc, daca o port o data in 2 ani??? :wtf: Sa-o netezesc cu mana si sa-i zic : "Cravata mea cravata, iaca o sa mai stai inca 2 ani in dulap" :)
 
:) aha, numaidecit cu un cojemite user guide pe eticheta... pai etucheta tre sa fie de 3 ori mai mare ca insashi cravata
nu prea am vazut eu asha cravate
 
asta e altceva, dar nici asha nu am vazut. la noi de obicei cind te duci sa-tzi cumperi cravata rogi vinzatoarea sa faca nodul, shi dupa asta citziva ani ramine cravata asha cum a fost cumparata (cu nod) pina va fi cumparata alta cravata :hahaha:
ma rid, da eu altfel nici nu fac, chiar daca imi dau seama ca ar trebui sa stiu
 
Melania said:
ajutatima va rog.....eu stiu sa leg cravata doar in doua feluri....stiu sa fac nod mikutz si din asta mare (ultima varianta imi place mai mult).....insa as vrea sa invat alte kestii noi.....

...help....nisre ilustratii ar fi ideale!!!

thanks in advance
Mel

tii bine tie eu nici unul nu stiu cum sa fac ...........nui cu Doamne ajute sa ma invat
 
Back
Top