Noua Dreapta Basarabia in Actiune

deci intrebare pentru landser... care ar fi dupa voi interesele romanilor?
cum trebuie educat tineretul pierdut din aceast tara?
o sa faceti revolutie cumva? va credeti pe vremea lui Zelea Codreanu cumva? :D
 
adrenalina;171192 said:
deci intrebare pentru landser... care ar fi dupa voi interesele romanilor?
cum trebuie educat tineretul pierdut din aceast tara?
o sa faceti revolutie cumva? va credeti pe vremea lui Zelea Codreanu cumva? :D

Nici un raspuns care ar suna pe un forum sau altul nu poate reprezenta opinia ND, pentru a afla mai detaliat despre ideile, strategiile, opiniile Forumului Crestin Noua Dreapta consultati pagina oficiala:

http://nouadreapta.org

,atat.
 
mersi militant, dar eu vreau cu cuvintele voastre... sa va aud pe voi, nu sa citesc niste texte scrie de nu stiu cine... sau nici macar atata nu puteti? sa sintetizati directia voastra?
 
adrenalina;171202 said:
mersi militant, dar eu vreau cu cuvintele voastre... sa va aud pe voi, nu sa citesc niste texte scrie de nu stiu cine... sau nici macar atata nu puteti? sa sintetizati directia voastra?

Ce siguranta ai ca cei care iti raspund reprezinta cu adevarat ND?
Vezi actiunile de pe pagina nu articole de opinii.

Apropo: acolo exista si rubrica de comunicate.
 
in fine, am inteles... nu mai are rost sa vb cu voi... nua veti de fapt nimic de spus... nici macar sa repetati ca papagalii ce va spun aia mai mari nu puteti...

militant, asta ii forum de discutii, nu de citit linkuri...
 
adrenalina;171206 said:
in fine, am inteles... nu mai are rost sa vb cu voi... nua veti de fapt nimic de spus... nici macar sa repetati ca papagalii ce va spun aia mai mari nu puteti...

militant, asta ii forum de discutii, nu de citit linkuri...

Pai tre sa intelegi ca eu pot prezenta doar opinia mea personala, la fel ca si restul participantilor la discutii. Nu poti cere niste declaratii si luari de atitudini pe un forum.

Desigur exista directii generale, insa fiecare om are o viziune aparte asupra aceste directii. ND nu este o grupare politica ci un ONG, de aia nici nu face sa intrebi "ce va face" pentru ca nu isi pune ca scop participarea la viata politica.
Organizatia in calitate de ONG apara niste valori, ca oricare alt ONG, fie iti place fie nu.
 
Bullshit, camarade militant. N-aveti nici o idee in capul ala al vostru. Sunteti si voi niste rotite intr-un mecanism cu camasa verde.
 
militant;171208 said:
.

Desigur exista directii generale, insa fiecare om are o viziune aparte asupra aceste directii. ND nu este o grupare politica ci un ONG, de aia nici nu face sa intrebi "ce va face" pentru ca nu isi pune ca scop participarea la viata politica.
Organizatia in calitate de ONG apara niste valori, ca oricare alt ONG, fie iti place fie nu.

Asta pentru ca ar fi ilegal sa fie o grupare politica,nu?
Are niste pseudo-valori,bine ascunse,si zeci de campanii care incep cu anti...auzisem ca vor sa faca si impotriva relatiilor sexuale intre blonde si negri.,.
 
Re: Voronin and All

militant;146649 said:
Corectez, in "rebeliunea legionara" au fost atacati si omorati legionarii de catre Antonescu cu sustinerea lui Hitler.

Camarade ai uitat sa spui ca dupa rebeliune capii legiunii in frunte cu Horia Sima au fugit in Germania sub obladuirea lui Hitler, si ca acolo chiar isi facusera un guvern in exil, asa ca Hitler sa il poata santaja pe Antonescu. Asa nationalisti ca ei mai zic si eu!
 
membrii noii drepte, va asemanati cu un boxer care a ajuns in colt, e batut mar, singereaza rau si are ameteli dar tot nu vrea sa iasa din situatia periculoasa.
sunt sigur ca printre voi sunt si oameni care se simt patrioti si vor numai bine Romaniei. de ce atunci numaidecat sa va legati de aceasta parte a istoriei noastre, care acum provoaca reactii negative a societatii. de ce sa nu formati singuri o organizatie noua, cu cele mai inalte si nobile scopuri, unde sa va puteti realiza pe deplin potentialul fara a fi compromisi de camasi verzi etc. caci conducatorii noii dreapte imi aduc aminte de ppcd-istul rosca si mitingurile lui de protest, unde doar a abuzat de ideea nationala pentru a-si aranja frumusel fesele pe fotoliul moale si calduts. noua dreapta nu face decat sa inhibe renasterea valorilor nationale, parazitand pe ele si discreditindu-le.
ginditi critic, nu va lasati calariti de niste demagogi.
 
Re: Voronin and All

Rapax;171222 said:
Camarade ai uitat sa spui ca dupa rebeliune capii legiunii in frunte cu Horia Sima au fugit in Germania sub obladuirea lui Hitler, si ca acolo chiar isi facusera un guvern in exil, asa ca Hitler sa il poata santaja pe Antonescu. Asa nationalisti ca ei mai zic si eu!

Horia Sima de fapt a fost inchis intr-un lagar de concentrare fiind considerat "element periculos" pentru regimul de la Bucuresti. De acolo reuseste sa evadeze dar este prins in Italia.
 
Re: Voronin and All

Imi permit aici un comentariu! Desi nu sunt de acord cu ideile de acest tip (Miscarea Legionara, Noua Dreapta, etc. etc. etc.), totusi nu pot sa nu recunosc inteligenta si cultura unui personaj ca Militant! Este chiar incitant sa ai o polemica pe diverse teme cu acesta! Pacat insa ca, pe langa astfel de oameni, intalnesti in organizatii de acest fel si sfertodocti, pentru care singurul argument de utilizat este JIGNIREA INTERLOCUTORULUI! Probabil ca daca intre astfel de elemente si interlocutori nu ar exista o interfata suficient de impenetrabila, pe langa argumentul amintit mai sus, ar mai putea fi folosite si alte argumente pitecantropice gen pumnul, bata, piatra sau, de ce nu, capul in gura!

Landser, te recunosti cumva in aceasta a doua categorie?

PS: Te-ai apucat de invatat? :))))))))))))))
 
Re: Voronin and All

militant;171267 said:
Horia Sima de fapt a fost inchis intr-un lagar de concentrare fiind considerat "element periculos" pentru regimul de la Bucuresti. De acolo reuseste sa evadeze dar este prins in Italia.

Ai dreptate. Asa i-au povestit germanii lui Antonescu. Din lagarele germane, mai ales din cele din interior se scapa foarte usor, si ca sa vezi Sima a luat drumul Italiei, probabil se ducea la Vatican sa-si ceara iertare.
 
Re: Voronin and All

landser;171354 said:
E si normal pentru ca Noua Dreapta apara si promoveaza interesele romanilor.
Nu toti romanii sunt membri ND, dar noi suntem unica organizatie ce promoveaza drepturile si interesele poporului roman.La chisinau nu suntm foarte multi, dar nu stam pe loc.

P.S.Minorii trebuesc educati in spirit crestin intro organizatie sanatoasa pe care o vom crea curind.
.

De unde stie ND care sint interesele majoritatii romanilor?
De ce este anti E.U.?
Despre minori,cine are dreptul asupra sortii lor? Ar trebui sa fie lasati singuri sa decida,asta ce doriti voi numai prin China se mai foloseste..Daca ei nu vor sa fie crestini? Daca se opun moralei si urii promovate de voi? Unde e libertatea lor in cuget? Sau creati mici monstri ,roboti,fara identitate,decit cu valorile unor extremisti?
 
minorii nu au destula experienta, minte, pragmatism, etc sa faca decizii benefice pentru ei. daca le dai libertatea de a alege ce vor, atunci pot sa aleaga sa se faca teroristi, fiindca vor citi o carte unde se spune ca asta e bine, isi vor pune mici centuri cu dinamita, se vor urca in trenul chisinau-tel-aviv si vor exploda dusmanii lui allah. iar asa ceva nu e bine asa-i sventlana?
crestinismul din contra ii va invata pe micuti sa fie buni, sa nu ucida, sa nu minta, sa nu fure, sa traiasca o viata demna si cinstita. de aceea si ii boteaza ortodocsii de mici pe copii sai, la o varsta cand nici a vorbi nu pot. fiindca nu ii ceri acordul unui copil de un anisor, cu pneumonie, sa-i faci o injectie de antibiotice. stii ca aceasta injectia ii va salva viata. iata asa suntem si noi ortodocsii, Sventlana, nu ii cerem acordul sa-l botezam in religia noastra fiindca dorim sa-l pazim de cele rele de mic.
p.s. mesajul de mai sus nu e nicidecum in apararea noii drepte.
 
tare pute asta ''Minorii trebuesc educati in spirit crestin intr-o organizatie sanatoasa pe care o vom crea curind''
 
Back
Top