NU INTRATI AICI!!!

sert

esti nou pe aici , sert!eu sunt de sex M !victor repet as vrea sa stiu si eu de cate voi mai fi acuzat avand in vedere ca n-am nici un amestec plus ca as vrea sa stiu si eu ca si voi in ce scop face acest individ ca discreditarea mea sa devina obiectul de ura al tuturor!
 
Nu stiu de ce mi s-a parut ca esti f .Imi cer ertare daca am gresit,cred ca din cauza neatentiei mele.Aici la moldova sunt asa de multe f ........
 
sert

da, sunt crestin, cel putin asa as vrea, dar nu vezi ca nu prea reusesc! :)
olga, comunist cu fata capitalista, nu-s, dar tu sigur esti! :D
 
sert, te-as ruga sa incetezi cu schimbul acesta de coduri !
despre agresivitate, sunt de acord cu tine : ea poate atunci la consecinte foarte rele ! Din aceasta rezulta ca ar trebui de evitat agresivitatea si de raspuns la rau cu bine ! Desi ceea ce spun e in zadar, foarte putine persoane fac acest lucru ( raspund la rau cu bine ) ! Majoritatea prefera sa puna-n functie puterea fizica , raspunzand cu rau ! De aici as dori sa mai spun despre un lucru : puterea fizica si puterea mintala ! In cazuri diferite legate de certuri e cel mai bine sa luptam cu puterea mintala incercand sa convingem adversarul sa nu apeleze la forta cand nu este cazul si sa rezolvati conflictul pasnic ! Insa cu parere de rau acest lucru este foarte rar ! Din tot ce am spus pina acum rezulta un lucru :
1) sa evitati agresivitatea si raspundeti la rau cu bine !
2) sa folositi puterea mintala in neintelegeri si incercati sa nu apelati la forta !
3) incercati sa raspindi-ti cele spuse la 1 si 2 ca sa va urmeze si ceilalti si poate v-om crea 1% din 100% cu bunatate ! :wink:
 
Back
Top