Nu ne place sa...

`da eu nu pot suferi pestele, mi se pare cel mai scirbos aliment, de vreo 5 ani n-am gustat nimic din peste, nici macar nu-l pot mirosi

`numi plac profesorii batrinii si cu conceptiile lor de 300 de ani

`numi plac reclamele ce intrerup filmul la protv

`numi place ciocolata ca are gust de untura
 
ally

ally, nu conteaza daca esti b sau f ptr. mine, esti un personaj!, dar nu inteleg de ce este scarbos pestele?, nu este chiar deloc, chiar se intalneste in Biblie acest aliment, ca fiind unul bun recomandat cu incredere!
depinde acum ce conceptii, caci intr-adevar unii au ramas in urma cu legile, cu normele spirituale, cu apucaturi proaste, dar exista si conceptii ne-invechite nici de timp , nici de altceva, poate te referi la mentalitati arhaice uitate de mult sau la prejudecati...
apoi lipsa reclamelor ar da o nota de prost management si de lipsa de spectacol, caci se spune ca oamenii se uita la televizor ca sa vada reclamelesi promo-urile, iar pauzele sunt considerate filmele, emisiunile sau alte documentare etc. !
in privinta ciocolatei, sunt de acord, acum depinzand si de gust, dar cine te pune sa cumperi o marca necunoscuta sau fara a-ti prezenta vreo urma de incredere?
in concluzie : temerile tale sunt ne-intemeiate: viata e frumoasa cum ti-o faci si nu tot ce zboara se mananca... si intemeiate, trebuie sa te aperi impotriva prostului-gust, prostiei oricare ar fi, si oricarui lucru rau care contravine principiilor si ideologiilor tale de viata!
 
alex, pur si simplu de mica imi doresc un acvarium, imi plac la nebunie pestii si cind vad un peste in farfurie, automat imi vine in cap (cred ca este un complex) ca pestele cela o trait odat si ca ia fost luata viatsa ca eu sal maninc si mi se face rau. o data am incercat sa maninc numai am gustat si mio fost rau vreo saptamina, iar despre ciocolata, cu ceva timp in urma (acuma mio trecut) aveam ideea cas prea grasa(de fapt eram sub norma ideala)si am inceput sa nu maninc dulciuri, dar ca sa rezist, le asociam cu diferite nebunii si toate miau trecut, dar ciocolata nici acum nu pot sa maninc, parca simt un gust gras de untura .......prostii de-ale mele, a, si numi place sami scriu numele cu litera mare , profa de rom imi scade nota de fiece data ca scriu pe lucrari, caiete cu litera mica
 
ally

ai dreptate in tot ce scrii sau in ceea ce simti, fiecare om poate avea parerile lui in privinta oricarui lucru, fie el urat, frumos sau gri!
in ceea ce priveste acum scrierea cu litera mica , este una de majora in raport cu profesorii astia cu mintea invechita!
 
ce

ce ai de gand ally sa faci in privinta asta?(a scrierii cu litera mica!): cedezi, deci te conformezi rigorilor si cerintelor scolii sau vei face in asa fel incat sa te ambitionezi , chiar cu riscul pierderii scolii? :wtf:
 
nu cedez pentru nimic, undi so mai vazut sa'mi scrii numeli cu majuscula, shi's lenin (si pi dinsu l'am scris cu mica), da profi las' acomodeze. pur shi simplu numele meu incepe cu v care nu se prea deosebeste de mare asa ca putin imi pasa ce zice cineva

peace 4ever
 
nu

nu, ally, i-as manca de vii! :D cum de-si permit atata batjocura, si asta pe timpul tau, care costa si bani pe deasupra! :lol:
 
Back
Top