Nud

khama;203467 said:
kraft, calitatea nudurilor postate de tine cade... io vad numa lenjerii pe acolo... nu zic ba, ador femeia in lenjerie, insa tema e NUD! :D

...ciiiita ingratitudine :D jos textila deci... :p partial...
 
:D de mult voiam sa postez ceva aici... finally am facut putzintika ordine shi le'am gasit :D...
hmm... pt toate fetele! Boyz not allowed :D enjoy...
 
Evident ca imi plac si mie corpurile frumoase, dar nu consider fotografia ca fiind o forma de arta. Daca ne referim la artele plastice, nu conteaza atat de mult perfectiunea modelului. Nu trebuie sa fie "sexy". Trebuie sa aiba ceva special, ceva care poate fi redat intr-un desen sau intr-o sculpura. Daca esti talentat, poti desena foarte frumos chiar si o grasa.

42131.jpg


401px-Nude_torso.jpg


Alanna-Natalia-081.jpg
 
djizas, de unde se iau atatzia? shi ce-s cu pozele astea? mai ales ultima, ce vrei sa vedem in ea?
iar referitor la cat conteaza sau nu cum arata corpul in pictura sau fotografie - ce zimbrushit! tu itzi dai seama ce vorbeshti? arta fotografica nu se rezuma la nuduri, iar despre e sau nu arta citeshte sectiunea: Photography as an art form de aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Photography
 
In ultima poza vedem foarte multe lucruri interesante. Arcuire, miscare, dinamica, muschi, etc. Se vede ca nu ai o conceptie plastica.

Cat despre "arta fotografica", este parerea mea si cu asta basta. Nu consider arta:

-manifestarile perisabile in timp
-manifestarile reproduse

Ca atare nu consider arta nici "arta fotografica", nici "arta cinematografica", orice ar scrie in wikipedia. Sunt un purist. :)

Totusi agreez si una si alta, din orice punct de vedere: estetic, cultural, etc, etc.

Mie personal, ultima poza mi se pare foarte interesanta pentru ca spune foarte multe despre corpul uman si unui artist ii poate da multe idei si prilejuri de a incerca ceva.
 
:nu mai pot:

...nu vad ultima poza, dar prima e... aproape groteasca, parca e o gravura de Goya

uite, sa ai idee de "conceptie plastica"
 
Natasa, e absolut fenomenala ultima poza a ta. Imi sugereaza niste lucruri la care nici macar nu m-am gandit pana acuma. Foarte ciudat ca un lucru atat de "mic" precum corpul uman poate avea mii sau zeci de mii de valente. As spune chiar ca corpul uman poate avea o infinitate de expresii.

Chiar imi iau libertatea sa afirm faptul ca pentru un pictor, o natura statica sau un peisaj poate avea cateva intelesuri. Valente diferite, vazute din unghiuri diferite sau cu alti ochi. Pe cand un corp uman poate avea o infinitate de valente si intelesuri diferite. I.E. daca esti pictor poti sa desenezi la nesfarsit acelasi corp, pentru ca niciodata nu vei epuiza pozitiile, starile traite de model.
 
Back
Top