O simpla intrebare

Crina

New Member
Mi s-a pus aceasta intrebare shi nu am putut gasi un raspuns cit de cit convingator :oops: :
De ce daca baietii fac sex cu mai multe fete se considera ceva normal, dar daca o fata face sex cu mai multi baiati, ea se considera prostituata?
 
dap patzanii care fac sex cu multe fete se numesc cu.rvari :roll:

eu cred ca acest lucru este legat de virginitatea fetelor. adica patzanii vor sa se f=uta cu cine vre, dar apoi sa-si gaseasca o sotie "curata" :o :o
 
nu ..eu cred ca e putin altceva la mijloc.....asa sa considerat de cand e lumea si pamintu...ca babratu are voie sa se :wild: ...intelegeti ce vreau sa zic.......da femeia ni ni ni....

cine ar fi putut sa contrazica aceast steriotip? femeile doritoare de sex? sa iasa in stada si sa zica ca vor sex? nuuuu....scandal si revolutie ar fi

deci barbatu da ...femeia nu!

da ce se ntimpla atunci cand o femeie.....nu se culca asa din placerile ei trupesti cum o face barbatu.,...da din motiv ca de fiecare data crede ferm ca e anume acel ales al inimii ei?

aaaa?

shap de unde stiti voi cu cati barbati sa culcat o femeie? nici ea nu stie....asa ca in opinia mea calificativu "cur.va" e prea invekit si mai ales nu corespunde societatii de azi!
 
x

daca sincer, consider ca acest stereotip a fost creat de ynsashi femei, care,yn marea lor majoritate (cum a mentsionat shi Melania) nu se culca din dorintse trupeshti, ci din dragoste sau un oarecare sentiment mult ryvnit shi dorit de SUFLET. Atunci cynd o alta reprezentanta a sexului frumos o face din alt motiv (dorintse trupeshti...) celelalte se supara de tradare, de trecere yntr-un fel yn tabara adversa...
 
...nu este prea placut sa auzi replica:"ti-am avut prietena/sotia". acest lucru este posibil sa nu-l auzi in fata, dar sa afli de la prieteni/cunoscuti...

mai ales la noi la moldoveni unde oamenii se lauda care si cu cine s-a culcat :o
 
la fel de bine s-ar putea sa fie un sentiment mostenit de pe cind eram animale :)
de ce pentru un mascul e o problema cind femela lui se imperecheaza cu alti masculi? pentru ca ii este frica sa nu creasca puiul altuia.
dupa ce am devenit animale vorbitoare ceea ce era simplu inainte a inceput sa se complice.
 
Crina said:
Mi s-a pus aceasta intrebare shi nu am putut gasi un raspuns cit de cit convingator :oops: :
De ce daca baietii fac sex cu mai multe fete se considera ceva normal, dar daca o fata face sex cu mai multi baiati, ea se considera prostituata?

fiindca asa a fost mereu 8)
 
Pai de unde ideea ca o femeie trebuie sa faca sex cu un singur barbat?

Oricum, pe cei care gandesc in felul asta ii consider limitati.

O femeie cu activitate sexuala, e o femeie cu experienta, ceea ce ptr un barbat e foarte avantajos.

* Ma refer la activitati sexuale normale...si nu cele facute cu un scop "finantator". Curvele in general o fac ptr bani sau alte scopuri imediate. Sexul il faci din placere. Cu cine vrea **** ta.


Atata timp cat nu se afla, nu iti poate strica cu nimic relatia cu cel iubit.
 
Daca fata se considera (ea insasi) cu.rva n-ai ce sa-i mai faci. :contempl:
Da se-ntampla....
In toate cazurile ( si cand 1 baiat si 2 fete, si 2 baieti si ....4 fete, sau chiar 2 baieti si o fata) se numeste menage a trois
 
pai cine va incurca fetelor sa va f... si voi cu mai multi barbati,f.... dar cu cap si nu veti fi numite prostituate, dar fete nevoieshe :D
 
IONIX said:
mai ales la noi la moldoveni unde oamenii se lauda care si cu cine s-a culcat :o
iaqa asta-i drept.. vapshe nu respect fata/femeia care dupa ce te-ai culcat cu dinsa, a 2-a zi shtie jumate de Chisinau..
:x
 
animaluts said:
IONIX said:
mai ales la noi la moldoveni unde oamenii se lauda care si cu cine s-a culcat :o
iaqa asta-i drept.. vapshe nu respect fata/femeia care dupa ce te-ai culcat cu dinsa, a 2-a zi shtie jumate de Chisinau..
:x
Da vapshe la noi fetele nu prea fac valva dupa asta si mie imi zic caroce sa ai fermuar la gura, pt ele asta nu prea e lauda ( aici sper ca nu se iau in considerare ghiorlfriendurile), da iaca eu (piorsonaly) :uraaaa: ma laud la cativa.
Si-apoi asta nu-i numa la moldoveni, bre, da'n toata lumea
Stii cum era intr-un film ( mi-am adus aminte in primul american pie)
femeia daca zice ca s-a culcat cu 3 : inmulteste cu 3, daca barbatul zice cu 3 : imparte la 3. Eu am facut unj calcul pe mine, doar ca imi pare ca nu-s obiectiv :P .
Apropo eu m-am votat pe mine la pollul lui negru, ca pe altii nu-i stiu.... ( sa stiiti ca nu-s narcisist)
 
da ai dreptate, cind baiatul spune ca a dormit cu vre-o 5 fete scade din ele vre-o 3, cind zice fata ca s-a culcat cu vre-o 3, mai aduga vre-o 5 :crazy:
 
da voua nu vii totuna cu sine s-o culcat... brezguete :roll: ? daca nu va atrage persoana -atunci nafiga va dati la ea? instinctul animal predomina?
 
Oameni .. TREZITZIVA ... a trecut de ceva tmp epoca de piatra .. ... totzi sunt egali ....(fetele - nu va bucurat-zi , am zis EGALI) ...... asha scrie legea .. shi e shi normal ... cit de nenormal nu li s-ar parea unora .... dar ash spune ceva despre cu.rv.e ..... nu e chestia cu cantitatea .. ci mai degraba cu calitatea ... (nu a sexului ci a relatziilor ce au avut loc sa fie .. adica sa zicem mai bine a sentimentelor ... ).... caci un interes sportiv .. nu e prea sanatos .. psihik .... da daca punem ceva sentimente + sinceritate ... shimbam radical punctul de vedere ce tre de pus asupra chestiei superficiate ....WO. :ciupos:
 
Back
Top