Oare mai exista romantica in ziua de azi??

da, mai este si azi romantica, si cred ca va mai fi atita timp cit omul va visa la tot felul de idealuri, care pentru el incele mai dese cazuri sunt de nerealizat
 
radio erevan raspunde , acest cuvint cuprinde urmatoarele:

oman - stat
an - year
man - barbat
tic - manifestare a unui nerv, muschi repetabila de catre o persoana ce isi are explicatii de ordin psihologic, gest necontrolat si ce se manifesta prin repetitiune
ro- domeniu internet
roma - capitala italiei
antic - vechi
om - homo sapience

etc.... :lol:
 
Atat timp cat exista omenirea mai exista si romantica. Asta e raspunsul la prima intrebare sigur ca nu mai joaca un rol ca pe timpuri, dar oameni romatici sunt si cred ca nu putini. Pentru a fi si mai romantic este nevoie de a fi indragostit.
Ce inteleg prin romantica? Ceea ce tine de romantism, ceea ce te face sa visezi cu ochii deschisi, ceea te face sa respriri mai usor, ceea ce iti da aripi
 
Sa va spun ce cred eu, parere care rezulta din proprie experienta.
Prietenul meu mi-a demonstat ca romantica intr-adevar exista:de ziua mea a venit dis de dimineata cu un buchet de flori si cu cadouri care parca nu se mai terminau.Nu era chestia in cadouri,dar in felul in care Oleg m-a facut sa ma simt. Apoi,acum cind am stat in spital, venea in fiecare zi la mine,facindu-ma sa ma simt ca o mica printesa.O data chiar am fugit impreuna de la spital.
Ce sa va mai spun? Romantica exista in fiecare din noi,bine ascunsa in inimile noastre si iese la iveala doar atunci vcind iubim cu adevarat, si romantica va exista atita timp cit va exista omenirea.
 
eu consider ca romantica exista, e vorba doar de imaginatie! sunt oameni care iubesc sincer, cu toata inima si tot sufletul, mai bine zis, in toata puterea cuvintului, dar nu stiu (sau nu le duce capul) sa faca o nebunie, ceva exclusiv pentru persoana iubita, intr-atit de mult sint coplesiti de trivialitate!
cel mai trist (pt mine , in special) e ca nu intotdeauna poti sa-ti demonstrezi romantismul din suflet, mai ales fiind fata!
 
Cred ca daca esti fata, nu e o problema in a-ti exprima your inner romanticism. Poate e si mai bine ca esti fata.Dar chestia grea e ca trebuie sa-l cunosti bine pe cel caruia vrei sa-i demonstrezi romantismul,daca tine la tine sau/si e romantic, fapta va fi binevenita, daca nu-hapanesti gruzul. :wink:
 
someone mai lasa gruzurile de pe pamint si redicate si tu in nori...
sa spunem :desovel: gumozului si :ciupel: sentimentelor platonice...
 
si eu cred in romantism.

dar am inteles din cele spuse mai sus ca nu trebuie/nu e neaparat sa fii chiar cu toti romantic :) , si nici doar cu unii :lol: , ci s-o faci cu persoana care simti tu ca merita acest lucru, adica cu care simti ca esti pe aceeasi lungime de unda - de parca inimile voastre ar bate in unison. si-apoi romantismul e o chestie de moment - ti-a venit atunci, in clipa ceea sa fii romantic?, persoanei celeilalte la fel?, de ce sa nu adunati citeva clipe de romantism impreuna?;
si-apoi ce te impiedica sa fii romantica cu un fat-frumos intilnit in vacanta pe malul marii :wink: ? mai stii, poate iese o aventura ... :wink:
 
Back
Top