Oare mai exista romantica in ziua de azi??

Are perfecta dreptate cerepaha cand spune ca romantica este imosibila fara o doza de imaginatie, creativitate si sentiment (emotie). Dar ma gandesc eu ca ar fi vorba putin si de educatie, inteligenta. Caci la ce fel de romantica te poti astepta de la un cioban spre exemplu :)
 
sa va zic eu despre romantica de 'trantaci'. am auzit de la niste prieteni de ai mei, despre alt prieten de al meu, care tot ca sa fie mai romantic cu fetele, lua niste shampanie, coniac, cu el, si cand se incalzea nitzel, le arata fetelor 'priomuri' din ju-do, si le trintea pe unde pica :D. iaka asta da romantica :D
 
Ajung la concluzia ca romantica este de fapt ceea ce intelege fiecare prin asta (sau ce investeste fiecare in acest termen).

Zorzonel istorioara este intr-adevar hazlie. Romantica de acest gen poti intalni foarte frecvent (fenomenul farfuriilor si ciaunelor zburatoare sau a ploii de pumni este destul de raspandit). Doar ca nici prin cap sa-mi dea ca acestea se refera tot la romantica... :)
 
cuvintelor "romantic" si "ciudat" li s-a intimplat acelasi lucru. au fost folosite pentru asa de multe situatii si sentimente, din cauza ca cineva nu-si gasea cuvintele, incit acum inseamna asa multe lucruri, nespunind de fapt nimic - in afara de cazul in care sint folosite cu buna stiinta.
de cliseizarea lui "romantic" sint vinovati americanii cu filmele lor la kg.
 
Romantica exista, dar cam putsintica. Iaka, eu propun sa faca fiecare chiar azi ceva romantic shi sa se laude cu fapta sa pe forum. Astfel vom EDUCA yn noi ynshine spiritul de romantism.
Sa fii romantic ynseamna sa gyndesht' liber shi sa-tsi exprimi sentimentele liber fatsa de persoana iubita; sa actsionezi conform impulsurilor ce cad asupra noastra ca o cascada shi yndata trec asemenea unui pyryiash mic...
 
romantica consta (pentru mine) partial si din surprize! atunci cind cel mai putin te astepti primesti o caldare de trandafiri albi! un exemplu perfect si , cred ca, irealizabil! problema e ca persoana de la care te astepti la putin romantism, nu prea are fantezie! asa e cam des!

dar romantica poate fi provocata si de fenomenele naturii, de exemplu, PLOAIA! :)
 
Yntr-adevar! O caldare cu trandafiri ramyne yn amintirea domnishoarei pe o viatsa yntreaga. Iar emotsia e probibil de nedescris :o
 
romantica, romantica......... ce romantica? daca el uita sa te intrebe cum te simtsi cind tsie evident tsi-i rau, atunci ai trimite si pe dinsu si romantica lui.....................departe :-?
 
Uitati-va la Ingerica... ce rabufnire a sufletului !!! Se vede ca e o persoana romantica...

romantismul... desigur ca exista s in zilele de azi... doar ca in aceasta lume e cam periculos sa arati ca esti o persoana romantica... de aceea aceste lucruri se petrec doar intre persioane cu totul si cu totul apropiate...

PS: Snoopy: din cite inteleg litera "Y" la tine inlocuieste litera "i cu caciulita"... deci numele tau e snoopi ??? :)
 
Deacord cu Stanik , romantismul in zilele noastre se arata intre persoane foarte apropiate caci in rest risti mult daca o faci !
 
Asta ramine de vazut ... stii , unii oameni identifica cit de romantici sunt altii dupa felul cum dorm (variante : imbracati , dezbracati , suciti etc...) :lol: :lol: :lol:
 
eroticul e o parte din romantic , oricum !

Nu mi se pare asa...
Poti sa fii in pat cu multe persoane de sex opus.... asta va fie erotic...
Dar romantic vei fi numai cu persoana iubita... nu cu oricine...
 
Exact , vei fi romantic numai cu persoana iubita , dar adica nu poti fi si erotic cu persoana iubita . Ba din potriva , poti fi mult mai mult ca erotic cu persoana iubita !
 
Back
Top