Ochii care nu se vad, se uita...

aLa

New Member
oare ar fi drept?
de fapt parerea mea este ca ochii pe care-i iubesti, nu-i vei putea uita nicicind... poate ca sunt prea irealista, ma gresesc oare? :roll:
 
si daca ati tine legatura unul cu altul??? prin telefon, sau mail, sau sms, sau scrisori sau ...
si cine mai repede ii uita: fetele sau baietii??? ce credeti?
 
baietzii ami repede uita
fetele nu iubesc cu aceiashi nebunie ca baietzii

"Iubirea ucide timpul, timpul ucide iubirea"
 
aLa said:
si daca ati tine legatura unul cu altul??? prin telefon, sau mail, sau sms, sau scrisori sau ...
si cine mai repede ii uita: fetele sau baietii??? ce credeti?

potsi sa tsii legatura prin ce vrei (prin telefon, sau mail, sau sms, sau scrisori) dar daca nu vezi acea persoana un timp oarecare atunci acea persoana se uita cit de mult n-ai vrea sa tsii legatura cu ea,cine mai rep0ede uita? eu cred ca totushi baietsii astai parerea mea :-?
 
ok, navalitz aishi! caz real (pe care cred ca multzi l-au simtzit): el/ea ramane yntzara, ea/el se duce la ynvatzatura peste hotare. ce faci? yl ashteptzi sa vie de 2 ori pe an? ok, daca e ro, vine odata la 2-3 luni, astfel va face cea/cel ce are bani shi e mai departe. da daca el/ea vine yn tzara o data maximum doua ori pe an, ce faci? o/yl ashteptzi? daca e un an se poate de rabdat, dar daca 2-3... ??? oare poate trai atata timp dragostea oarba?
 
most likely ca un an doi se transforma in 4-5 si apoi forever.... nu cred ca la varsta de 19-20 de ani merita sa te dedici unei persoane in exclusivitate... exceptii exista, insa si ele paina la urma dispar... cel mai bine cred ca e sa stabiliti ca ambii veti trai vieti noi, aparte si daca candva va rentoarceti in aceeasi tara si mai vreti sa fiti impreuna-good, daca nu-sorry.
 
vreau sa precizez, asta nu cu mine s-a yntamplat....
da iaca caz real la un prieten(deshi nu e vorba de un an) a plecat pe juma de an yn GB, cand o venit, prietena lui mute pe ascuns cu un prof tanar de la asem, ca acolo ynvatza.... asta cum se numeshte? poate problema a fost shi yn prietenul meu... asta de-am e far beyond my understanding
 
han, in acest caz se poate si de rabdat daca tare vrei... numai ca prietena prietenului a dat-o in bara... ar fi trebuit sa ii spuna frumos ca gata, s-a terminat.... insa ea a facut-o urat and its just her fault.
 
ochii care nu se vad - se uita.... dar sa nu uitam de poze!
Dar daca serios - da, e adevarat.

Parerea mea e ca: daca te apuci de o relatie si vrei s-o ai, pai stati draculyui impreuna (se accepta distantse scurte sau de scurt timp), dar daca vrei altceva (cariera, bani smd) si nu le poti combina, atunci trebuie de luat o decizie rece, ce vrei sau iti trebuie mai mult si realizezi.

Simplu - nimic nu e perfect si fara piedici. Niciodata nimic nu se merita a fi regretat caci totul ce se yntympla e stre bine. Si... nu fa rau nimanui, depaseshte furia... si totul va fi OK!
 
mia zis cineva odata...

ca nu distanta e motivu despratirii....dar faptul ca pina la urma legatura intre cei doi nu e kiar atit de putenica...si sincera.....
 
si atunci mai am o intrebare: daca cele doua persoane se iubesc totusi dupa o peroada lunga de doi ani (timp intre care ei nu s-au vazut), dar, ca sa treaca timpul mai repede, fata a iesit si iese cu alcineva si baiatul la rindul lui cu o alta fata... se poate socoti asta o inselare, o tradare,,,???
 
caz real: el a plecat pe 1 an in canada... ea l-a asteptat....lui i s-a propus sa ramana sa-si continuie studiile acolo insa el n-a facut-o din cauza ei.... s-a intors..... mare love....... peste doi ani s-au casatorit, au trait 1 an impreuna si s-au despartit..... :-? deoarece ea era insarcinata de la altul........ si asa mare dragoste a fost la ei.... erau nedespartiti.... o pereche minunata....au fost impreuna 7 ani pana la casatorie....... toti spuneau ca era o dragoste adevarata si se potriveau de minune....... atatia ani impreuna si pana la urma ea ramane insarcinata de la altul? nu inteleg..........
 
Inca un caz care arata ca orice decizie luata in viata e relativa... nicioadata nu stii ce e mai bine, asa ca faci ceea ce este corect la moment... daca relatia dintre cei doi era cel mai important lucru pentu el la ael moment, atunci bine a facut ca s-a intors.. daca nu, too bad for him...
aLa, daca ambii ati hotarat sa vedeti alte persoane in timpul cat sunteti departe atunci:
-sau dagostea voastra nu e chiar atat de puternica pe cum se credea
-sau avei alte prioritati in viata....
Daca ambii sunt de acord, atunci nu este inselatorie... numai trebuie ca ambii sa realizeze care este situatia.
 
uneori pauza ar fi cel mai logic ..... caci ochii ce'i vezi prea des - plictisesc shi vreai nu vreai incepi sa cautzi shi altzii, cel putzin asha cred ....
 
Poate ca e asa cum spui tu, GroSSu; dar eu cred totusi ca daca iubesti, nu te poti satura sa vezi totul la persoana iubita si sa admiri ceea ce vezi!!! :roll: dar intrebarea a fost ca cine ar putea sa uite mai repede baietii sau fetele?
 
Baetzii 100% ..... asha suntem noi - mai resco la treba shi mai carnali in relatzii ... deshi uneori ne trece shi noua ... da totushi avem o problema ce nu e la fete ce ne face sa uitam mai repede ... defapt ar fi 2 ... shi le'ash numi mai degrabe a fi motive .... :
1. Sper.ma intoksikoz - daca nu facem mult timp sex ... shi
2. cind ni se scoala => ap capu gindeshte mai slab (singele se coboara > undeva) shi uitam .. de multe shi mult mai repde .....

ps: ce bine ca prietena mea nu shtie romana ... shi nu shtie d/e md.net ... cii jele cu mine ... :lol:
 
Back
Top