Ochii care nu se vad, se uita...

zorzonel said:
stiti shi, voi, cu tema asta... astept ceva mai concret nu doar gemete si of-uri...

sa-ti raspund eu:

Nu neaparat se uita. Toti stim ca sunt o multime de necunoscute (x-uri si y-uri) dar depinde cat de puternica era relatia cand v-ati despartit pe un timp si cum tineti legatura. Daca va sunati in fiecare zi si va vedeti macar 1luna la fiecare juma' de an, si chair se doreste o mentinere a realatiei de sa nu existe? (experienta personala)

Fidelitatea insa e alta problema ... la acest topic nu se intreaba de acest lucru asa ca nu ma pronunt.
 
Sunt de acord cu PiggyeFromHell - ,,depinde cat de puternica era relatia cand v-ati despartit pe un timp si cum tineti legatura,,.
 
Ce banalitate ... dimineata am scris aici ca sunt absolut de acord ca e posibil sa mentii o relatie la distantza (deoarece asa mi s-a intamplat) si ... ce prosite, dar azi seara am pus punct relatiei care a durat ceva timp.
Nu pot sa cred... Impreuna am trecut prin atatea, incat problema cu distantza nu ne mai parea atat de grava. Dar azi mi-a spus ca e mai bine sa ne despartzim, deoarece sa astepti un an intreg nu e ceva normal. ...
E foarte trist.
(exista pe forumul asta vre-o tema de genul ,,despartziri,,? :D )
 
Frantuzca, destul de tacing shi-ai spus tu yn legatura cu seara sau dimineatza... chiar oleaca m-o pus pe ganduri... cauta pe la romantica despartziri, da eu te sfatui sa deschizi un topic: "Lama"
 
AlbiNutza said:
caz real: el a plecat pe 1 an in canada... ea l-a asteptat....lui i s-a propus sa ramana sa-si continuie studiile acolo insa el n-a facut-o din cauza ei.... s-a intors..... mare love....... peste doi ani s-au casatorit, au trait 1 an impreuna si s-au despartit..... :-? deoarece ea era insarcinata de la altul........ si asa mare dragoste a fost la ei.... erau nedespartiti.... o pereche minunata....au fost impreuna 7 ani pana la casatorie....... toti spuneau ca era o dragoste adevarata si se potriveau de minune....... atatia ani impreuna si pana la urma ea ramane insarcinata de la altul? nu inteleg..........
astea da variante :crazy:
se intreba naf... se casatoresc daca erau fericiti mai devreme :)
 
Deacord cu flo, s.h.i.t. happens. Unora le iese, altora nu. Fiecare care incearca o face pe propria sa piele. Daca nu-ti iese n-ai de ce sa dai vina pe altul, pana la urma tu ai ales sa faci parte din acea relatie.

Daca sunt si situatii de care zice Processor, atunci, ce sa zic, e mare r@hat ce s-a intamplat :crazy: . Cred ca i-as rupe capul daca as fi in locul nefericitului (dar nu stiu sigur) :)
 
oare conteaza prenumele? conteaza cazul.... istoria sau povestea lor.. iar oamenii sunt doar niste personaje...
daca te intereseaza iti spun ca DA!!! il cheama ANDREI!!! :o
P.S. cat te mica у uneori lumea!!!
 
Eu nu cred ca conteaza cine e unul si cine e altul, dar cazul a fost mortal nu altceva.
Eu singur am cunoscut asa ceva.
Aveam o prietena, si la noi asa o dragoste, aproape ca-n povesti :D , ne scrieam in fiecare saptamina, uitea asa 2 luni. Dupa aia nu mai scria asa de des, si cind a venit a spus ca gata , nu mai vrea sa ne vedem , dar cind am dat sa plec nu vroia sa-mi dee drumul, mai pe scurt nu vroia sa rupa relatia cu mine si acolo sa poata sa faca ce vre, caci invata in Ro., adica cind e acaolo sa nu o caut, ca nare rost, si cind o sa vrea o sa vina. atunci o sa ne vedem :wtf:, asta da iubire nu? :-x
si nu pentru ultima oara
Ochii care nu se vad-----se uita
 
se uita, e adevarat.
dar chestia faina cu ochii cunoscuti e ca chiar daca se uita, atunci cind se intilnesc se recunosc :o
 
Ochii - oglinda sufletului.
Deci tu intotdeauna cand te uitai in ochii cuiva te uitai la tine . Acum ca te uiti in alti ochi, ii uiti pe cei care te-au reflectat odata ( poate altfel de cat erai) frumos.
ochii daca i-ai scoate si te-ai .... in gauri tot n-ajuta
 
Back
Top