Opera VS IE

cnvm32

New Member
miam instalat azi opera 6.0. kankretnaya veshicika! in orice caz md.net se deskide de 2 ori mai repededecat in EI6
 
Eu mi-am pus Opera 7.51

Intr-adevar mult mai tare chestie ca IE, se misca totu repedem, search panel deodata este :tat cum :
 
pentru mine ar veni sheva de tip

1) ie
2) firefox
3) opera

desi firefox ii destul de aproape de ie si la modu in care se misca cred ca sar putea sal prefer in curind :)
 
[K said:
]prikalitzy-va shi eroare o gasyt yn Multe browsere:
http://secunia.com/advisories/11978/

The following browsers are not affected:
* Mozilla Firefox 0.9 and later
* Mozilla 1.7

Eu folosesc 0.9 8)

Iata unde e superioritatea produselor open source asupra celor proprietary: daca s-a raportat vreo gaura in securitate, atunci entuziashtii open source se apuca de lucru imediat.
 
Eu folosesc Opera 7.50 sub linux si imi place foarte mult. In plus are integrat mail clientul care e foarte comod. Nu-l schimb pe nimic
 
Da shi credeti de netscape. Eu nu stiu daca merge mai repede decit Opera de in orice caz ca IE precis ii mai moshinii. Chiar interface-u ii cu mult mai placut.
 
Da ei, ce, n-au ce face??? In fiecare luna scot cate un releasa? :wtf:

opera-7.50-20040511.1-static-qt.i386-en.rpm
opera-7.51-20040602.1-static-qt.i386-en.rpm
opera-7.52-20040706.1-static-qt.i386-en.rpm
 
ma folosesc de MyIE si am incercat multe (Opera, Netscape, Mozzila...) insa nici una nu mi-a satisfacut toate nevoile asa cum o face MyIE... sunt deacord cu voi d/e open source, d/e baguri... dar oricum...
 
Eu ma folosesc de Avant Browser, un browser care lucreaza pe motorul IE 6, e bun... Opera e tare, doar ca am probleme cu el... vezi tu nu chiar toate site'urile sun acomodate pentru ca sa le navighezi cu alte browsere ca Netsckape ori Opera...
 
Back
Top