Paginele pe ournet.md

Ce pot sa zic... in 2 Mb de spatsiu nu prea ai ce plasa :smile: insa este shi cite ceva interesant. Mi-au placut unele pagini de acolo, este ceva nice in ele :wink:
 
depinde ce pui. tot felul de portaluri shi e-commerce evident ca nu vei pune pe sait, dar daca pagina este pur informativa cu nishte foto atuci poti sa faci ceva destul de nice. E bun locul pentru tot felul de personal homepages
 
Doomie sunt deacord cu tine ... ca daca ne gindim mai bine chiar asa shi este... eu cred ca mai mult de jumatate din site-urile celea sunt homepage-uri!
 
am vazut shi useri care inregistreaza cite 10 subdomene shi fac di tot asta un site... :grin: inteligent, nu?
 
foarte
numai ca eu nu vad rostul sa ai un site de 20 de M - shi inca cu adresa ournet.md/~amazon sau ceva de genul ista:)

de-am daca ai ajiuns sa faci ceva care ocupa 20M (exceptind zip-urile shi mp3-urile:), atunci tre sa ai shi bani de hosting normal
 
hmmm Ce parere avem ?? Cred ca ar trebui sa te inveti sa pui intrebari. Ar trebui sa mentionezi din ce (.) de vedere ce parere avem.

Site-urile sunt asa sis asa un lucru este bun ca sunt gazduite for free. asta deja este un + :smile:.
revino cu amanunte la intrebare :smile:
 
nu am intentia sa ofensez pe nimeni, dar dupa parerea mea, marea majoritate a siturilor de pe ournet truly $uck :sad:
Eu inca demult am renuntat la idea de a mai vizita orice obiect care are cuvintul ournet in adresa sa...sa nu mai vorbesc despre viteza ournetului.....

Sunt deja satul de oameni care cred multe si marunte despre maria lor, oameni laudarosi si puturosi etc etc... un lucru de care ournet nu este sarac, din pacate.

Ca ultima nota, nu cred ca este serios sa pui un site care cat de cat se respecta pe un serviciu free.
 
madwolf - nu te ambala tu asha de tare. Noi intelegem ca tu te-ai obishnuit cu viteza ta de 100mbps, dar sa shtii ca in MD nici chiar acum cel mai mare link la provideri nu este mai mare de 6mbps. Ournet-ul dispune de 1mbps canal extern + 2mbps linie orizontala cu alti provideri shi viteza, pentru NOI, cei din Moldova este mai mult ca acceptabila.
Pur shi simplu nimeni nu este interesat sa ishi mareasca canalul pentru a satisface nevoile de viteza super-excesiv de mare ale celor care s-au obishnuit cu T1/T3 sau DSL (lucruri ireale inca la noi)
Cit despre laudaroshenie - da-mi te rog un exemplu de site facut de moldoveni shi care este mai bun decit ournet.md (din aceeashi categorie, bineinteles)
 
se pare ca tu nu ai inteles nimica.
eu ziceam de paginile celora pe care ournet.md ii hostuieste, adica utilizatorii, iar despre viteza, nu are importanta cati mb ei au. am fost si pe siteuri cu 128mbps conectare dar care se incarcau mai repede.
 
http://www.ournet.md yi un portal bun shi util. poate sa spuna madwolf shi vre shy cum vre. aici el n-are dreptate. cyt despre site-urile hostuite pe dynsu - au fost shi synt nishte sclipiri evidente, cum de exemplu era cyndva site-u meu iubit momyky.ournet.md - shi-i drept anjinsan l-o shters deamu shy syngur o shters-o din tzara, dar de la baietu shela era shi di ynvatzat la toata lumea. da cyt despre viteze - cum cynta ze parazitzii: "vorbe! synt vorbe de [cenzurat cum se scrie de obicei] le-aud yn fiecare zi!"
 
Back
Top