PARIURI..

vio

New Member
Stiu ca sunt persoane care pariaza la fiecare actiune so le place acest fenomen. Totusi uneori se fac pariuri interesante din care se primesc situatii de-a dreptul "faze".
Rascoliti-va memoria si povestiti pariuri haioase la care ati mers.
 
Am avut un pariu cred ca cu o luna in urma.....
Am pariat cu niste baieti din clasa ca ma apropii de o fata anumita pe care o vor alege ei....si o voi invita in oras....iar dupa aia dupa o luna....o voi....blablabla....nu a mers....adica primul pas l-am facut...insa dupa aia l-am pierdut....nu conteaza....a fost numai un joc pe care l-am pierdut!
 
Eu am avut un pariu, pe care l-am facut chiar yn ziua mea de nashtere.

Eram la scoala, clasa a 8-a, o zi de joi, 15 ani proaspetsi, lectzia a 2-a era ed. fizica, si nu mai stiu de ce nu era proful si noi umblam pe toate coridoarele. Urma sa fie fizica, cu un prof care era pe-o faza.
Eu cu prietena mea fiind libere discutam ceva de suflet stind pe calorifere lynga sala spotiva. Alaturi era o clasa, nishte laboratoare, unde yntymplator ducea lectie proful de fizica.
Cynd noi eram mai aprinse in discutie iese el din clasa, ne vede si incepe a troi ca tipa de ce nu invatam la fizica daca suntel libere, ca cind ne yntreaba nu putem scoate un cuvint si tot asa.
Eu m-am infuriat, am tacut, am plecat in clasa.
Urma fizica!
Stiam ca voi fi intrebata, stiam ca vari sa-si bata joc de mine si...
...am hotaryt sa-l sperii.

Am anuntat ca voi lesina la fizica, fara sa vreau am fost auzita de toti colegii. Se vede ca au fost intrigati. Unui baiat nu-i vnea sa creada ca chiar pot s-o fac, era gata sa se i-a la ramasag cu mine, fiind sigur ca nu voi avea curajul si nici nu poate sa sa mi se primeasca.

Se incepe fizica. Toti asteapta. In ziua ceia ne-a trecut la raspuns pe multi. Mi se scurgeau emotiile pina in talpi dar eram hotaryta de a ma razbuna. Credeam ca nu o sa mai intrebe si deja imi faceam griji ca nu voi reusi s-o fac. Intr-un final aud..
- Ca la urma sa auzim cum poate raspunde (familia mea, adica eu).
Eu m-am ridicat in picioare dar proful a auzit doar o bubuitura.


Pyna la sfyrsitul orei el nu a scos nici un cuvynt si a fost galben ca ciara.

Colegul a ramas uimit, dar i-a placut. Mie, la fel.
 
Pariurile istea 'ni plet tari mult.
Atuni knd fai un pariu, kiar di' nivoi trebu' sl fai, ori ai dat duba, ai pierdut vreo 50-100 di baksuri.
Znaiu c eli mai des pariuri li fem cu paani cari nu dumaieu c io pot s beu ca o jit...pastaiana ktigam....iaca a i pastaian cu paani itia...
 
Back
Top