Pasiuni care va hranesc sufletul...

do-re-mi;202104 said:
cel mai mult imi place sa calatoresc,sa fotografiez momentele la intimplare si desigur ca la o domnisoara sa gatesc la bucatarie...
bine ca nu iti place la baie... ca ce te faceai atunci? nu mai erai o domnsioara adevarata si respectabila :D
 
Pai sa raspund si eu:

a explora (ce): tara in care m-am nascut, existenta de la nivel atomic la nivel universal, inclusiv creierul omului-organizare si functionalitate, structurile infoenergetice ale omului, dar si inglobarea omului in social si a cristalizarii socialului prin oameni.

a explora(cum): prin calatorie, fotografie, studiu, munca, sport etc.

a pastra si promova "amintirile" rezultate in urma explorarilor: articole, studii, carti, proiectul www.turism-explorer.ro, firma de consultanta pe care o gestionez, discutii pe forumuri :) etc.
 
adrenalina;202242 said:
bine ca nu iti place la baie... ca ce te faceai atunci? nu mai erai o domnsioara adevarata si respectabila :D
Nu am inteles ce are aceasta cu respectabilitatea.Baia este un lucru necesar si desigur foarte placut...Si imi place la nebunie,esti multumit acum...
Citeste mai atent...
 
Gindul la persoana iubita...

Dar in cazul cind nu iubesc pe nimeni, hmm...., o bere cu cei mai buni prieteni, acolo da sufletul meu se umple de bucurie :)
 
ehhe, evadarea pe o perioada din civilizatie este si dorintsa mea din ce in ce mai intensa.... am atatea pasiuni incat uneori simt ca-mi explodeaza capul si ca se va sparge in miii de osishoare. incerc sa ma apuc de una apoi de alta... toate sunt superbe, in toate vad "chemarea", si toate ma omoara incetul cu incetul....
e prea frumos pe pamant pentru a trai mai mult de o viatsa aici..
 
Back
Top