patul si mincarea

Iaca am sitit intr-o carte glupaia ca dupa cum omul maninca se poate de spus cum el ii in pat...
Tipa daca ii grabit cind maninka... si in pat ii grabit...
Daca smakueste fiecare bucatica... si cu iubita ii la fel...
si asa mai departe

Si crediti dispri prostiile estea?
 
Chestia nu ii ca el alege, da cum el o face...
Iaca te-ai intilnit cu cineva nou, si stati intr-un restaurant...
Vrei sa afli cum el e in pat...
Si vezi ca el macar ca ar trebui sa fie flamind... maninca asa... alegind...
uitinduse lung in farfurie... pasiv mai pe scurt...

pai dupa cartea seia el si in pat o sa se comporte asemanator...

Mie mii interesant daca asta e adevarat...
Fiecare stie cum el maninca si cum el e in pat... ;)

La mine de exemplu nu coincide... eu is grabit cind maninc...
da in pat smakuesc po polnoi programe...
 
KazeolNevozmojnii said:
Iaca am sitit intr-o carte glupaia ca dupa cum omul maninca se poate de spus cum el ii in pat...
Tipa daca ii grabit cind maninka... si in pat ii grabit...
Daca smakueste fiecare bucatica... si cu iubita ii la fel...
si asa mai departe

Si crediti dispri prostiile estea?
i prastii tari mari...
Am itit io ne znaiu n i gazet maldavniask, preis k o skris articulu' numa ca s aib i skrii....mai era acolo alti lucruri tari interesnie, da uje zabl tt, la vrsta ne ni' nu esti di mirat.
Io...hrpiesk tari repidi...da n pat i alt fel...
 
KazeolNevozmojnii said:
Daca smakueste fiecare bucatica... si cu iubita ii la fel...

ap tu spui odata ca "omul" face asa, deci si femeia, si-apu ca si cu "iubita" ii la fel ca la masa
pentru cine lucreaza testul, ca sa stim cine poate raspunde ?
numai pentru barbatsi, sau pentru totsi oamenii ?
 
Stau acum si ma gindesc la cazul... in care :
cu toate ca e flamynd, numaidecyt il intereseaza cum e gatita myncarea, cu ce se poate de servit, ce s-ar putea de baut la myncarea respectiva, de unde sunt produsele respective, verifica numaidecyt data expirarii, naturaletea, coincidenta ingredientelor din meniu cu cele din farfurie si tot asa. Apoi gusta vinul, dupa care yi apreciaza cu o exactitate uimitoare gustul, adica sec, demidulce si tot asa.

Mie imi place ceva strashnic, dar oare ce ar insemna daca incerc sa compar cu altceva???
 
Mmm... Sunt unii ce traiesc pt a manca - gurmanzii, sunt altii ce mananca pt a trai... Si atunci ce? Sa ne alegem partenerii din randul gurmanzilor, cum ca ei ar fi la pat mai buni? :wtf:
 
Dupa modu in care cineva maninca poti spune despre temperamentul lui ceva...iar dupa temperament si despre pat.... Da mult mai multe ai spune din o discutie ...de citeva minute decit din "cum maninca"....
 
Bai, mie imi pare ca de obicei oamenii cum sint in viatsa de zi de zi "asa si in pat"....adica nu cred ca cineva sa ia un alt chip, personalitate, sau comportament ideosebit si total diferit in pat.

De aici si concluzia:

Despre cum este cineva in pat poti spune nu numai din cum maninca sau bea, ci si dupa cum merge de ex, sau cum sta pe scaun, sau cum lucreaza, sau cum se imbraca (procesu nu hainele).....cum inoata....cum sapa, cum vorbeste (repede/incet, tare/incet ... )...s.a.m.d.

capisci?
 
:roll: dar daca nu-ti place mincarea pe care ti-a preparat-o (e cruda, sarata , piparata etc)... ce comportament ai? o mininci lent, sau defel...
 
Back
Top