Pavel Stratan

Nu cred ca va conta prea mult cum va fi prezentat...el sau altii...in fond si la urma urmei pe fieare parte a Prut-ului traiesc romani...cred ca intotdeauna va fi interesant daca lumii ii va place muzica lui :crazy:
 
off top:
Nu stiu cum sa privesc aceasta fapta a O-zone'ului, e bine ori e rau, nu-mi pot da seama... :-? oricum sunt doar niste poponari... :lol:
 
daca ajunge Pavlusha in Europa... :lol: sa-i vezi pe straini cum fredoneaza" eu beu, putzin cite putzin..."
 
ceea ce s-a intimplat cu O-Zone ma facut sa inteleg ca totusi exista o bariera intre Europa aia dexvoltata si aia mai saraca. Pina nu s-a apucat cineva de acolo cu promovarea baietilor, ramineau ceva local...
Reiese ca daca piesa apare ceva mai "inautru" Europei atunci are mai mari sanse de izbinda. Poate multi spun ca Dj ala a copiat muzica baietilor, insa a avut si un efect pozitiv, ca lumea sa caute originalul...si astfel s-a ajuns unde s-a ajuns...
Poate si cu P.S. se poate de incercat astfel, mai stii...piesa remixata "Eu beu..." nu cred ca este reusita, ar fi nevoie de o interventie a unui dj renumit pentru a o mixa si apoi promova....astfel ca lumei sa-i place...dupa care cred va urma intrebarea de unde e originalul si tot asha...si poate va avea soarta celro de la O-Zone. :wink:
 
raztud said:
pavel stratan este o vedeta in Romania[...]
din cate imi amintesc ozone la inceput erau moldoveni. acum se prezinta (si sunt prezentati) ca romani. poate se va intampla la fel si cu pavel stratan?

in partea dreapta a prutului prind radacini tot felul de atrocitati. acolo pavel stratan este un val, asa cum a fost(mai este poate) la noi Ruki Verh.

zdob si zdub tot de asta au avut succes in Ro: aveau un accent deosebit de cel de acolo.

stratan este un badaran basarabean care nu prea are idee de multe lucruri. nu stie sa comunice si asta ne defavorizeaza e toti. am avut ocazia nefericita de a fi vecin de compartiment cu el. toata noaptea o baut si o injurat. NU reau sa fiu reprezentat peste hotare de un asemenea individ.

crezand ca mizeriile cantate de el pot fi numite cantece, gresiti amarnic.

parerea mea
 
Mi-a placut recenzia din revista Sunete din septembrie : " o data cu Pavel Stratan constatam ca fratii de peste Nistru invadeaza piatza muzicala roamneasca...si o fac bine..." :crazy:
 
Pavel Stratan e foarte fine, utilizează cuvintele sale (ce au sens!), este sincer cînd cîntă şi n-are pretenţii de star, să fie sănătos şi să continue mai departe....
Dacă nu aţi observat, muzica şi unele versuri sînt foarte influenţate de Vladimir Vîsoţki, Viktor Ţoi şi "ceastuşki-le" ruseşti

De Europa pentru el nici nu cred că trebuie de gîndit ;-)
 
Vazusem nu demult o emisiune(facuta la noi) cu un interviu cu Pavlic.. Om mai simplu in viata nu am vazut ;) Era cu fika sa.. O primbla prin park ;o)
Ruki Verh
icon_wtf.gif
Nu prea inteleg cum se pot compara acesti 2 interpreti.. Pavel be putin.. Cite putin.. ;)
E bine ca avem de unde alege ;P
 
Mirabela Iucu said:
Se simte din muzica lui ca e un om simplu si modest...si cred ca din cauza asta place...este pur si simplu el... :crazy:
se simte si-n versurile sale...
 
Back
Top