Perspektiva fotbalului Moldovenesk

zap.

New Member
Cum credetsi ce perspektiva are fotbalul Moldovenesk? Eu cred ca se va ridika, v-oi fi optimist :grin:
 
Daca Stoichitsa a venit in MD, atunci ceva pozitiv este. Problema e ca acest fotbal (la nivel de campionat)este privit in medie de 500-1000 spectatori pe meci. Cu exceptia echipei Sheriff, echipele nu-si pun mari scopuri: sa atraga spectatorii la meci, sa arate un joc calitativ si rezultativ, sa duca o politica a cadrelor etc.

Ceva mai bine sta cu "perspectivele" echipa nationala si cele de juniori.
 
Cineva a privit meciul de ieri, Moldova - Ungaria?
0-2, cu un asa joc departe nu vom ajunge, si nu e vorba doar de scor, ci de felul in care s-a jucat, si iarasi nu merge vorba doar de conditiile fizice si tehnice ale jucatorilor (insa si aceasta merita o discutie), ci de spiritul si dorinta de a invinge, care nu s-a vazut nici intr-un moment al meciului, arata ca si cum jucatorii MD au iesit cu intentia de a pierde...
Rusine, daca ai iesit pe teren apoi da tot ce poti,nu fi doar un berbec care alearga pe teren de colo incoace pentru a nu fi injurat de antrenor...
 
Nu prea sunt optimist in ceea ce privesti fotbalul din Moldova, jucatorii trebuie sa aiba un tekl spre care sa tinda ai nostri nu au
 
ce fel de perspectiva/ pe mine ma doar inima sa zic, dar noi n-am avut perspectiva niciodata si nu vad nici un progres in ultima vreme.. in primul rand fotbalistii joaca la 50 % potential, nu avem public destul, fotbalul nu e popularizat indeajuns si pe arena internationala inca n-am facut nici o branza...
eu sincer ma satur sa fiu suportera unei nationale de clasa Z
 
is de acord cu corleone. avem baieti tineri destul de talentati. sa stiti ca la capitolul acesta nu stam mai slab decat romania. s-a vazut acest lucru la meciurile intre aceste doua echipe. sperante exista, doar ca intr-un mediu bolnav si corupt ele nu pot sa se manifeste.astfel ca oricat de multe talente nu am avea cu greu ar putea face ceva. sa nu mai uitam ca pentru ca selectionata sa aiba rezultate ar trebui ca fiecare international sa fie patriot. sa fie constient ca joaca pentru tara, ori la noi... noi nici tara pe moldova nu o putem numi, asa ca... cel putin la nivel de club cu zimbru s-a mai miscat ceva.
 
Mda, topicul in sine mi s-a parut o provocare in domeniu.....
Desi peste prut, adica in Romania se vorbeste cu un oarecare sarcasm despre "invierea" fotbalului moldovenesc.
Personal cred ca are sanse, insa la cata coruptie este, slaba e speranta.
Tin sa cred ca zimberul fotbalist nu si-a rupt deja coarnele si ca intr-o buna zi va fi si el printre primii!
Viva Tricolor
 
Nu mai are football-ul moldovenesc nici o perspectiva... iaka astazi a pierdut in fata Austriecilor cu 2-0
Pai cum naiba este posibil sa perzi cu asha un scor la o echipa asha de slab pregatita?
 
Frunze de Dor said:
Desi peste prut, adica in Romania se vorbeste cu un oarecare sarcasm despre "invierea" fotbalului moldovenesc.

Nu cred ca se vb cu sarcasm numai despre fotbalul basarabean moldovenesc . De ce trebuie sa existe mereun unii care sa spuna "mda , in ROmania se vorbeste nu-stiu-cum despre nu-stiu-ce din Moldova" ?! In Romania se vb asa si despre echipele romane . Plz...cine va aude spune ca avem noi ceva cu basarabenii .
 
Back
Top