PhotoHunt

kraft_natasha

New Member
inspirat de pe DA, "concursul" presupune prezenta unei persoane-judecator, care va propune o tema, pe baza careia participantii vor face o singura fotografie, care la necesitate va fi modificata (contrast, adaugarea unei rame…) shi afishata, cea mai reushita va fi premiata

regulile sunt simple:

1.concursul incepe cind sunt implicate cel putin 3 persoane
2.durata – 30 min
3.nu se accepta colaje

premiile shi timpul sunt discutabile
 
... daca sunt trei persoane doritoare shi dispuse la un moment dat sa participe, atunci incepe concursul

de ex. - acum pot sa particip doar eu shi tu, adica 2, deci mai e nevoie de o persoana, ca in acest caz sa jurizeze fotografiile :)
 
inteles. dar... poate sunt persoane doritoare sa aprticipe... dar nu doresc neaparat sa scrie pe forum: io's a x-a persoana...

intelegi?

in fine.

ashteptam a 3-a persoana...
 
Meta;182996 said:
inteles. dar... poate sunt persoane doritoare sa aprticipe... dar nu doresc neaparat sa scrie pe forum: io's a x-a persoana...

shi care`i sensul participarii atunci? zici ca da, fotografiezi shi eshti apreciata
 
eu am inteles asa:
cineva zice o tema.
si... timp de o juma' d'ora... cine doreshte posteaza poze la tema data.

nu?
 
mi se pare cai altfel: se anunta 3 persoane doritoare, dupa care in joc se pune o singura fotografie (de catre a 4a persoana?). cele 3 persoane editeaza fotografia si vin cu cite o versiune proprie a acelei fotografii dupa jumate de ora de la postarea fotografiei originale. versiunea mai creativa a fotografiei originale e premiata...
 
e cu totul altceva - un nou concurs

lamuresk inca o data faza: 3 persoane (min) vin aici shi`shi anunta participarea (eu - kraft intru in joc), un doritor propune o tema (natura moarta, flori, tristete...), shi concurentii timp de 30 min (poate fi shi o zi daka tema e kam greoaie) fotografiaza orice ce are raport la tema data, la sfirshitul timpului acordat fotografiile se afisheaza aici, cine a propus tema le apreciaza...

acum e mai clar?
 
da'... e neaparat sa fie poza facuta in aceste 30 min.?
daca de exemplu eu in galeria mea am poze ce s-ar potrivi la tema data. pot sa postez?
 
sa vin si eu cu o sugestie :)

poate sa facem un concurs saptaminal? de exemplu luni se anunta o tema anumita, si toata lumea poate veni cu fotografii la tema respectiva pina simbata seara, duminica deschidem un poll si se selecteaza fotografia invingatoare... ce ziceti?
 
dune;183026 said:
sa vin si eu cu o sugestie :)

poate sa facem un concurs saptaminal? de exemplu luni se anunta o tema anumita, si toata lumea poate veni cu fotografii la tema respectiva pina simbata seara, duminica deschidem un poll si se selecteaza fotografia invingatoare... ce ziceti?

41.gif

super tare!
d'acord!!


hai de azi anuntam tema? ce ziceti?

poate de facut alta tema. si de pus Sticky?
 
lam rugat pe khama sa considere chestia asta si sper ca sa avem un raspuns/o actiune in domeniu de la dinsu in curind :)
 
Meta;183024 said:
da'... e neaparat sa fie poza facuta in aceste 30 min.?
daca de exemplu eu in galeria mea am poze ce s-ar potrivi la tema data. pot sa postez?

n`ar mai fi aceeashi, aici se "testeaza" capaciatatea de a pregati o fotografie cu o tematica deja stabilita, e mai complicat un pic


dune;183026 said:
sa vin si eu cu o sugestie :)

poate sa facem un concurs saptaminal? de exemplu luni se anunta o tema anumita, si toata lumea poate veni cu fotografii la tema respectiva pina simbata seara, duminica deschidem un poll si se selecteaza fotografia invingatoare... ce ziceti?

destul timp, pro

hai khama, pune accentele
 
mie-mi plac ambele idei shi cu aia timp de o saptamana shi aia cu timp scurt...
mie mi-a placut mai tare ideea lu kraft_natasha, aia cu timp scurt... e mai challenging... dar putem sa incepem cu aia timp de o saptamana... asha ca luni putem incepe concursul... deja tre de gandit tema shi conditziile/regulile, cat poze vor participa de la fiecare autor shi alte detalii...
 
Deci, astazi se lanseaza prima editzie a concursului. Pe parcurs vom vedea ajunsurile shi neajunsurile, ce shi unde trebuie de corectat.

M-am gandit la urmatoarea tematica: fiecare participant face o figurina/papusha din hartie, creioane, scobitori, tot ce-i trece prin cap, iar apoi se gandeshte la o sceneta cu figurina/ele... adica rolul principal il va avea figurina/ele iar in rest - fantezia va va ajuta.
Fiecare participant va prezenta cate o poza, shi membrii forumului vor vota in poll care este cea mai buna. Startul se da astazi, concursul dureaza o saptamana, duminica inclusiv.
Ashtept intrebari, sugestii shi obiectzii.
 
Back
Top