Photoshop la moldoveni

:smile: nu is de la politeh, de la filiera, shi era o intilnire la kakoi-to frantzuz cu toate filierele, daca la asta te referi
 
apstudio, aceeashi poveste - cu 'am scapat o litera si vad asta cand totul e gata' ? (asta-i tare pecialino :smile:)
sau eu n-am inteles corect ?
 
Pluginurile in genere sunt nishte chestii foarte folositoare... Numai ca gruzesc tare proga... sunt plughinuri cum ar fi KAI 'Go este mai multe in unul... este tare cool...
 
Tot ce e normal despre Photoshop , eu licino, demult am copiat, shi am aflat... Dupa parerea me asta e ce mai cryutaia proga... всех времён и народов....
 
Bine spus... mai este o proga care poate sa-i faca concurentsa lu Photoshop... asta este Fractal design Painter...dar in ultima vrema apar noi shi noi proge care sunt legate shi de 3D shi de 2D ... de exemplu zBrush este ceva cool...are o sumedenie de instrumente noi...
dar totushi Photoshop este Photoshop... :ciupel:
Eu shtiu ca multsi sunt adeptsii lui Corel Draw... dupa parerea me Corel este un pacet foarte gromozdkii shi nestabil... am lucrat oleaca cu el shi am experimentat... shi ash prefera pentru grafica vectoriala Adobe Ilustrator... este mult mai mic shi mult mai stabil!!
 
Iertati-mi inoportunarea n cursul discutiei voastre, dar vreau s v spun c, fr a cunoaste un nume "celebru" de designer moldovean (adic din Republica), eu, din Bucuresti, am vzut numai lucruri de calitate. Sincer. Am o mare admiratie pentru seriozitatea si bunul vostru gust. Am vzut etichete de vin fcute super meserias, design-uri etc. Chiar, sunt curios, de unde provine acest "bun gust" al vostru, c la noi la Bucuresti e plin de porcrii?
 
Tat ce e pozibil ca rushii shi-au lasat amprentele asupra noatra... Chear shi in universitatsi se preda aproape universal...Dar vreau sa spun ca shi la voi in Romania sunt designeri care merita aplause...
 
eu de exemplu aveam pina acuma nu demult o impresie numai mediocra despre designerii rusi. Nu prea am vazut chestii serioase. insa exact acum ceva timp am dat de 2-3 situri superbe, ceva care nu am vazut nicaieri in lume si ceva care putea cu usurinta sa treaca peste orice designer din vest oricit de bine echipat...

va dau mai tirziu linkul/linkurile :smile:
 
Dune ashtept cu nerabdare linkurile :smile:
Eu am vazut foarte multe lucruri interesante la rushi...shi in genere folosesc apropae numai runetul ca este mult mai bogat ...
 
apstudio said:
Tipul a mai scris shi o carte...despre design...

Shi designu cartii este foarte original, mai ales jocul cu fonturile, cu marimea textului.
Mai in scurt se vede ca patanu pricepe ceva
 
Back
Top