phpbb help !

RMG001

New Member
Sunt un incepator in aceasta regiune. Deci cind finsind cu procedura de instalare a formumului phpBB2 im apare o eroare. Trebuieste de introdus o database cu phpmyadmin si nu stiu cum so fac. Ma ajuta cineva ?

Mai precis :

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
 
dapu cand instalezi, intorduci datele db-ului tau, nume, login, pass
si daca le introduci corect - no sa ai eroarea ceea
 
:) . Am rezolvat-o ! Dar cin d iti aparea asta :
An error occurred trying to update the database

Could not insert board_startdate :: INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('board_startdate', 1070698043) :: 871 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not insert default_lang :: INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('default_lang', 'english') :: 878 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = 'RMG001@MOLDOVA.CC' WHERE config_name = 'board_email' :: 895 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = '/neuron/phpBB2/' WHERE config_name = 'script_path' :: 895 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = '80' WHERE config_name = 'server_port' :: 895 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = 'members.lycos.co.uk' WHERE config_name = 'server_name' :: 895 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not update admin info :: UPDATE phpbb_users SET username = 'neuron', user_password='cfe5127d8aca404d59a9cfbccb59e596', user_lang = 'english', user_email='RMG001@MOLDOVA.CC' WHERE username = 'Admin' :: 906 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

Could not update user_regdate :: UPDATE phpbb_users SET user_regdate = 1070698043 :: 913 :: /data/members/free/tripod/uk/n/e/u/neuron/htdocs/phpBB2/install/install.php

trebuieste de editat phpbb_config si phpbb_users da ?
 
nu, da trebuia sa zici deodata ca vrei sa pui pe freehosting :)
parerea mea ii ca degeaba te chinui, de putut se poate, da cu chin. Cauta prin inet, era undeva phpbb hackuit care sa mearga pe likos si tripod :)
 
xx, era undeva ... ap undi concret ? nu tii minte, ca eu iaqa am facut o comunitate si vreau sa-i fac un forum pi vreounu din freehosting-urile estea : coolfreepages , tripod, likos, ... cari mai sunt pi akolo, nu poti spune unde concret sa gasesc phpbb hackuit ?
 
nu stiu xx dar am rezolvat si difel nu mam chinuit :) . Dar cum pot sa elimin logoul ? Imi puteti spune ? Si inca ceva ... se poate sa elimin deasemenea si reclama de pe lycos ? Daca vreti sa intrati pe forum intrati la http://members.lycos.co.uk/neuron/phpBB2/index.php .. nu va speriati , deabia am inceput ! ( apropo : daca te redirectioneaza la webcenter mai incearca o data si vei reusi precis )
 
va rog, cum sa scap de problema :roll:

Ran into problems sending Mail. Response: 500 5.5.1 Command unrecognized: "AUTH LOGIN"

DEBUG MODE

Line : 40
File : /var/www/html/hosting/francophonie/forum/includes/smtp.php
 
incearca sa folosesti alt smtp server. Ori nu-l folosi deloc, foloseste sendmailul daca hoterul are asa ceva.
 
xx:

1. da unde se poate de facut modificari la bara de meniuri orizontala sus ... daca vreau sa schimb o litera de exemplu...

2. Cum pot sa modific jos copyright phpbb... adica sa adaug ceva new acolo ...

thanx...
 
sus: /templates/templateul_tau/overall_header.tpl
jos : /templates/templateul_tau/overall_footer.tpl
 
Back
Top