Pick up lines.. sau cum incepi o conversatie

_victor_;208325 said:
LOL :)))) Bond! James Bond! :)) ca in bancul ceva: Off! Fuck off! :

FogDucker, este o fata care am observat-o mai demult si nu stiu cum sa o abordez, merci pentru sfaturi, dar vezi ca is prea multe si nu stiu pe care sa o aleg. Si ma tem sa n-o dau in bara cu vre-o fraza care nu e prea potrivita. De aceea te-asi ruga pe tine si pe restul forumistilor sa ia la rand frazele si sa incerce sa agate fete cu ele, sa facem o statistica care din aceste fraze va avea cel mai mult succes. Si in final eu voi putea folosi "the best pick up line - tested and approved by moldova.net" si voi fi sigur de reusita mea!

Nu e bine, caci groparu nu agata pe nimeni nici cu cea mai buna replica iar Brad Pitt agata orice si cu "How about me and you, babe?" :)
 
FogDucker, tat namana, degeaba intrebi despre ostilitatea lui pyggye, ishi face de cap, mai arunca cu jucarele in ceilaltzi copii... tu nu te descuraja
 
Umbreon;208334 said:
Nu e bine, caci groparu nu agata pe nimeni nici cu cea mai buna replica

sa stii ca nu e adevarat...eu m-am indragostit de el, instantaneu, neconditionat si fara pretentii de reciprocitate..Cu ce m-a cucerit?! Hmmm nu stiu...poate cu felul lui tampitsel de a fi..
:floare:
 
Kara;208346 said:
sa stii ca nu e adevarat...eu m-am indragostit de el, instantaneu, neconditionat si fara pretentii de reciprocitate..Cu ce m-a cucerit?! Hmmm nu stiu...poate cu felul lui tampitsel de a fi..
:floare:


Super motiv... tare!:D
 
khama;208335 said:
FogDucker, tat namana, degeaba intrebi despre ostilitatea lui pyggye, ishi face de cap, mai arunca cu jucarele in ceilaltzi copii... tu nu te descuraja

Mersi pt incurajari:), cred totusi ca voi supravietui cu bine asaltul lui Pyggy.
 
FogDucker;208330 said:
Te rog nu folosi vreuna din replicile de agatat de mai sus, decat daca incerci sa cunosti vre-o manelista din Ferentari...:):)

fogducker... uite aici m-ai asaltat tu... adik sa fiu eu o manelista din ferentari pt ca sunt unii care ma agata cu replicile alea?! si intr-o oarecare masura reushesc s-o faca? ah. doare!
ce snobi sunteti voi. si cu atatea gusturi "alese". si atata pricepere in "a incepe o conversatie"...si cum si cand, si ca depinde de diferiti factori si etc... niu-niu-niu... of... si de comici mai sunteti.... :D
 
FD, tu nu pari prea adaptabil. Esti pe un forum moldovenesc, shi-i cu referintzele estea culturale extraterestre?
De la anume asta, cred eu, ca si apare succesul unei linii de replici aninatoare. De la adaptabilitate. Tatonezi un pic la inceput pana te lamuresti ce yi place celeilalte/celuilalt si cum poti sa-i devii fermecator/oare in discutie, faci un minim efort sa rezonati cat de cat si... bantzzzz... cum ar zice o buna prietena. 8)
 
capsunica;208638 said:
fogducker... uite aici m-ai asaltat tu... adik sa fiu eu o manelista din ferentari pt ca sunt unii care ma agata cu replicile alea?! si intr-o oarecare masura reushesc s-o faca? ah. doare!
Capsunica, nu stiu in ce masura comentariul asta este in gluma sau in serios, din pacate "smillies"-urile de pe acest site sunt cam ciudate si nu se prea inteleg.
Daca intradevar te-am ofensat as vrea sa-mi cer scuze, mai ales ca nu am nimic personal cu nici un membru al acestui forum, iar pana acum timpul petrecut pe Moldova.net a fost beneficial. Again, my apologies. Daca intradevar barbatii te agata cu astfel de replici, "a la Ferentari", atunci imi permit sa te felicit pentru ca esti o persoana foarte deschisa si intelegatoare si e bine ca nu te enervezi usor.
capsunica;208638 said:
ce snobi sunteti voi. si cu atatea gusturi "alese". si atata pricepere in "a incepe o conversatie"...si cum si cand, si ca depinde de diferiti factori si etc... niu-niu-niu... of... si de comici mai sunteti.... :D
Snob...nu cred. Unii zic putin sarcastic...din cand in cand. Cand zici "voi" banuiesc ca nu te referi la mine si la eventualele clone ale mele, ci la barbati in general; ei afla ca nu suntem "toti" la fel.:)
Si nu, nu ma supar deloc.:)
 
Linx;208640 said:
FD, tu nu pari prea adaptabil. Esti pe un forum moldovenesc, shi-i cu referintzele estea culturale extraterestre?

De ce sa fiu adaptabil, nu intru pe forumul asta pentru a fi dresat. Mesajul tau din postarea anterioara suna cam, "You're like us or you're against us", sau "esti pe un forum moldovenesc, deci poarta-te ca un moldovean". Ei uite ca nu stau lucrurile chiar asa, si din pacate nu toti sunt din Moldova; ce sa facem, nu putem fi cu totii perfecti... Am observat ca multe din opiniile mele nu se potrivesc prea mult cu ideile acestui forum, dar asta nu-i nimic; scriu mai putin si citesc mai mult...
In schimb, daca ai locui unde locuiesc eu, probabil ca tu ai fi vazut/a ca un extraterestru. Asta e, nu suntem toti trasi la xerox.
Pentru mine forumul asta este o portita pentru Moldova, o posibilitate de a invata si de a intra in contact cu cei care locuiesc acolo. Altfel la ce dracu ar mai fi bun internetul? Calatoresc in fiecare vara in toata Europa si Moldova este una din primele si favorite destinatii...si nu numai...fiind roman de origine, Moldova mai inseamna si altceva.
 
Bravo. Pe mine m-ai cucerit. Ador barbatii vesnic seriosi, chiar si cand e vorba de flirturi. Nu risti sa iti bage un inelush in budinca si sa ramai naibii cu el in gat.
 
Linx;208640 said:
Tatonezi un pic la inceput pana te lamuresti ce yi place celeilalte/celuilalt si cum poti sa-i devii fermecator/oare in discutie, faci un minim efort sa rezonati cat de cat si... bantzzzz... cum ar zice o buna prietena. 8)

Ehh, pai pana tatonezi terenul, bla bla bla, poate se baga altul/alta, si ai pierdut momentul. Cel mai bine ar fi: Ai vazut, ti-am placut, du-te repede si ia!!!
 
FogDucker;208645 said:
Snob...nu cred. Unii zic putin sarcastic...din cand in cand. Cand zici "voi" banuiesc ca nu te referi la mine si la eventualele clone ale mele, ci la barbati in general; ei afla ca nu suntem "toti" la fel.:)
Si nu, nu ma supar deloc.:)

mesajul meu o fo' in gluma mai mult...

si exact, sunteti toti diferiti.... dar ceea ce ai postat tu si mai multi... da dovada de ceva ce imi place f mult la barbati.... si anume... siguranta... ? f. sexy.
 
Ingula;43449 said:
propun sa ne spuem( din experienta proprie, sau a vecinului, de preferat) cele mai bune si mai rele pick-up lines pe care le-am auzit... eu voi incepe
cea mai buna: din Cosmopolitan: i have good and bad news and i will tell you the bad one first, your drink is empty. However, the good one is that i can fix it fast( aproximativ asa suna).
Cea mai rea, sau mai bine spus enervanta, este clasica intrebare a arabilor in Moldova: devuska, devuska, a kak vas zovut, mojno s vami poznakomitsea, sau variatii de la aceasta tema.

Iti zic eu una de la mine care merge de fiecare data: permiteti-va luxul ca sa ma cunoasteti!

sau, daca e una mai cu aere: suna-ma mai tirziu ca am ceva important sa-ti spun. Pa!
:)
 
Salut. Sunt Laszlo si am gasit niste replice interesant de agatat pe net - cred ca ar merge intr-un bar sau intr-un sala de gimnastica.

1. Ar trebui sa iau de 10 sau de 30 de harpon gig?
2. Poti sa apropiat de brăţară pentru mine?
3. Your mănuşi sunt frumos. Unde l-ai lua pe ei?
4. Credeţi că clasa instructor bun?
5. Poti sa ma inveti cum se utilizează această maşină?
6. Stii orice antrenament, pentru a reduce mărimea sânilor? A mea este un pic prea mare pentru a manipula.
7. Nu i-am face acest lucru, dar cred ca esti dragut si m-am săturat de aşteptat pe tine sa vorbesti cu mine.
8. Asta-i o pata mea de pe sutien sus, nu este evident?" (Care trimit la piept)
9. Se spune ca misionar poziţia ajuta oamenii să lucreze în piept şi triceps, este adevărat?
10. Este ca un tren in pantaloni, sau eşti doar fericită să mă vadă observe cât de mare este pula ta?
(Stai o şurubelniţă) Vrei sa şurub?
 
Bune ziua la tine este Laszlo baci; daca tu crezut ca la noi la Romunia sau Moldova, asa fetele agate tu, tare mult este gresite. Poate la Szeged asa face dar la Romunia, nu.
 
Back
Top