Piese care ne ating la "ciustv"

Eu spre di exemplu cred ca shel mai tari pi mine ma atinje la inima Ghimnu URSS, da pintru ca deamu asta-i in trecut merji sh-un Gandu Matei. Da vroiem taman sa intreb, baietii ishtea au shevai legatura cu Valeriu Matei?...
Multumesc pintru atentie
 
Puturosu said:
Eu spre di exemplu cred ca shel mai tari pi mine ma atinje la inima Ghimnu URSS, da pintru ca deamu asta-i in trecut merji sh-un Gandu Matei. Da vroiem taman sa intreb, baietii ishtea au shevai legatura cu Valeriu Matei?...
Multumesc pintru atentie

Sunt veri drepţi! :wink:
 
Iaka multumesc frumos, tovarasha Lia. Eu asa sh-ma gandem ca trebuie sa shie, da nu eram sigur, aa-intzalegetz'. Inc-odata multumesc frumos.
Nu vretz' sa va inscriu in randurile pionerilor. Da an sa va rog sa scoatetz' harta sheea shi sa punetz' alta. Mai mare si mai frumoasa. Shi spunetz' sangure, de acord?
 
Puturosu said:
Iaka multumesc frumos, tovarasha Lia. Eu asa sh-ma gandem ca trebuie sa shie, da nu eram sigur, aa-intzalegetz'. Inc-odata multumesc frumos.
Nu vretz' sa va inscriu in randurile pionerilor. Da an sa va rog sa scoatetz' harta sheea shi sa punetz' alta. Mai mare si mai frumoasa. Shi spunetz' sangure, de acord?

Vikişor, eu aş pune harta asta ca emblemă (siglă) a forumului moldova.net, dar ca avatar ea nu poate avea decât dimensiunile astea... :(

Organizaţia voastră de pionieri îi aşteaptă (şî, apropo, zaodno trimite-i la şcoală, ca-s analfabeţi sărmanii) pe tovarăşii tăi de partid (care şi aşa îs cam mulţi în ţara asta :wink: )... Aşa că, fiind prea mulţi comuişti... nu mai contează daca eu sunt de acord, "singură" sau "cu încă cineva ", ... cp pricum nu mai aveţi locuri acolo :D
 
shel mai tari pi mine ma atinje la inima Ghimnu URSS
Hai date-n draq :lol: Asta-i poluare fonica curata :)
Nu vretz' sa va inscriu in randurile pionerilor. Da an sa va rog sa scoatetz' harta sheea shi sa punetz' alta. Mai mare si mai frumoasa. Shi spunetz' sangure, de acord?
Eu m-ash da in pioneri, plus ca culoare roshie imi sta bine :) Doar ca dupa virsta mea eu trebuie deja sa fiu Komsomolist ;)
 
Bad And Mad said:
shel mai tari pi mine ma atinje la inima Ghimnu URSS
Hai date-n draq :lol: Asta-i poluare fonica curata :)
Nu vretz' sa va inscriu in randurile pionerilor. Da an sa va rog sa scoatetz' harta sheea shi sa punetz' alta. Mai mare si mai frumoasa. Shi spunetz' sangure, de acord?
Eu m-ash da in pioneri, plus ca culoare roshie imi sta bine :) Doar ca dupa virsta mea eu trebuie deja sa fiu Komsomolist ;)

Păi nu e vorba de vârstă aici, ci de "comunitatea de idei"... Şi Vikişor le propune tuturor celor pe care îi consu'ideră "demni" de idealurile "pianereşti" (şi pe care îi crede de aceeaşi vârstă cu el)... :wink:
 
Aici draga lia eu cu tine nu sunt de acord, necatind la idealuri shi idei, sistema mashinei comuniste trebuie sa fie aceeashi: octombrel -->pioner --> komsomolist --> mebru partidului... nu cred ca sunt multzi batrinei care macar ca impartashesc cu domnu' Puturosu' aceleashi idei pot fi primitzi in pioneri ;)
 
Bad And Mad said:
Aici draga lia eu cu tine nu sunt de acord, necatind la idealuri shi idei, sistema mashinei comuniste trebuie sa fie aceeashi: octombrel -->pioner --> komsomolist --> mebru partidului... nu cred ca sunt multzi batrinei care macar ca impartashesc cu domnu' Puturosu' aceleashi idei pot fi primitzi in pioneri ;)

Dragă Bad.., era o glumă. (Şi ca orice glumă, dacă se "întinde", nu mai are haz :wink: ). Are haz însă, dacă tot vorbim despre efectele comunizării, să le şi menţionăm, parţial:


"necătând" - greşit
In ciuda, în pofida, cu toate că... - corect

pioner - greşit

pionIer- corect

De fapt, întreaga frază a ta e greşit construită. :(
 
da, urlaturile shelea din bleed te ating la ciustv? doamne... aici era vorba de ceva soft, care te face se te pierzi yn ganduri...
 
Back
Top