placeri si neplaceri marunte

amelie said:
urasc idiotii bishi care imi suna de multe ori, desi n-am nici o placere sa vorbesc cu ei, shi incep sa-mi graiasca despre "paneatii" de-a lor la fel de "biceskie", shi nu iti dau pace , shi tre sa le explici de 1000 de ori acelasi lucru in mod amabil, ca apoi sa n-ai probleme cu ei... ca nici nu stii ce ii vine lui in mintea lui cat o nuca sa-mi faca , daca nu vorbesc cat de cat normal cu el... ma enerveaza ca vorbeste "per tu" shi se mira cum de eu ii spun "dvs"... ma enrveaza ca imi suna noaptea cind sund singura imi casa, shi apoi nu pot dormi, ca tre sa ma tem shi sa inchid usa la toate lacatile...
Cum au facut rost acesti byshi de numarul tau de tel?
Sint printre ei fosti "iubiti" de-ai tai ? Daca esti agresata, hartuita atunci trebuie sa-ti schimbi numarul de tel cit nu-i tirziu. Sa iei tot felul de masuri de siguranta caci poti s-o patesti. Cu asa byshi nu-i ghine sa-ti pui mintea.


nu suport mintea moldoveanului tipic, ideile lui de bic, scurta lui de piele, kepka lui de byc in cap, telefonul lui mobil la shold, hlizitul lui de byc, pantalonii sportivi shi "krasofshili" adidas cumprate la piata centrala, jgutu de aur de 2 cm latime... nu suport sa vad fetele care se dau la personaliati de-astea, care rad la auzul glumelor lor "bezpantovye", cu poneatii timpite despre viata: "s-ma marit cu unu' cari ari mai multi parali, masina, s-ma duca la antalia in fiecari vary shi sa nu-ni bat capu ca tre sa umblu la lucru sau sa invat" ...
Dupa cum meditam eu odata: pentru tot felul de byshi se gasesc suficiente tyrfe cu care sa se imperecheze si sa dea nastere unei noi generatii de byshi si tyrfe. Ce pacat ca fosta mea prietena n-a inteles la timp acest lucru si s-a lasat aninata de tot felul de byshi. Eu am fost nevoit sa scap de ea si astfel am scapat si de toti byshii, mentii/musorii, gunoiul de pe strada etc...
Probabil ca ea nici pina in acest moment nu-si da seama ca nu e bine sa se lase aninata de tot felul de byshi si gunoi de pe strada.
 
Cum au facut rost acesti byshi de numarul tau de tel?
Sint printre ei fosti "iubiti" de-ai tai ? Daca esti agresata, hartuita atunci trebuie sa-ti schimbi numarul de tel cit nu-i tirziu. Sa iei tot felul de masuri de siguranta caci poti s-o patesti. Cu asa byshi nu-i ghine sa-ti pui mintea.

ma simt ca la chestionare :)
Problemu' ii ca nu i-am dat eu nr. meu de tel, shi, in general, n-am idee cine-i el, dar nu mai conteaza, sper ca am scapat, desi de fiecare data cind iau receptorul sper sa nu fie glasul ala gretzos...
 
Radu , daca nu incetezi cu veshnicele jeluiri cu bysii si tyrfele - indiferent de tema - , si mai hartzuiesti fetele finutze de pe-aici cu teste de moralitate , data viitoare te pun la lucruri marunte ce nu imi plac .

Uite-asa un pas mic mai ai pana acolo . :tucel:

:D :D
 
Daca-ash citi toata cumareala lui Radu ash ajunge drept la psihiatru.

Nae, unde esti?

:hehei:
 
Imi place ploaia, ploaia de vara, cu bulbuci, shi e seara afara (poate chiar noaptea), shi de undeva se aude un super-cintec iar tu dansezi sub aceasta ploaie cu cineva dupa care numai ce ti-ai pierdut creerii :crazy: shi bluzita e umeda shi lipita de piele, dar nu te intereseaza aceasta, doar esti fericita shi nici glodul din jur nu-l observi...(suna a "melodrama" dar totushi imi place).
Nu-mi place ploaia, ploaia de toamna, cind afara nu e chiar asha de frig, dar totushi simti gerul in singe, cind inca nu e caldura in universitate (abia acum si-au dat sema ca li s-au stricat "trubele") iar tu stai cu mushii pina la genunchi shi cu o durere nebuna de cap, shi nimeni nu-shi aduce aminte de existenta ta.
 
Imi place cynd ma simt bine (ca acum), si ma simt sanatoasa, caci orice fleac imi este drag!
Cind sunt libera sa merg pe drum la pas, singura sau cineva care-mi face placere, cynd adie un vyntulet caldut, cynd miroase a proaspat. Imi place sa merg pe jos, sa calc frunzele uscate (toamna), sa culeg flori de cymp (primavara-vara), sa calc prima pe ninsoarea in care nu e nici o urma (iarna), sa admir copacii infloriti (primavara)!

Nu-mi place cynd e ger si inghiatsa obrajii (iarna), cynd ploua si e frig (toamna), cynt nu ajunge oxigen, e inaduseala si-ti mai intra peste tot puf (vara). Si nu-mi place schyrtyitul (cynd se shterge geamul, creta la tabla). Glasurile pitigaite tot ma irita, la fel si strigatele, tipetele... fuuu!
 
Aproape ca detest byshii cu a lor "kojanaia kurtka", "mabilnik" si "ochelari de soare"
:tu_mori: :evil: :-x
 
imi place sa imi sarut iubitul in strada, cand oamenii care nu au ce face si mai ales funeile batrane, intorc capul si se uita urat ca am indraznit sa fashem asa ceva

nu imi place nici macar sa imi imaginez ca sarut barbatsi care poarta mustatsa :crazy:
 
iti place sa-l saruti? sau iti place ca nu le place batrinelor? da' cind il saruti NU-in-strada, in ce masura iti place? (comparativ cu atunci cind il saruti in strada)
cindva vei fi si tu una din ele, atunci poate vei gindi altfel, cine stie...
nu imi place nici macar sa imi imaginez ca sarut barbatsi care poarta mustatsa
nu mai spun de fetele care poarta mustata... ;-)
 
daca voiam sa raspund la intrebari, puse de unii ca tine, mias fi chiemat tema : "esti mitocan ? inventeaza o intrebare la care sa-ti dau raspuns"
dar cum nu se chiama asa, incearca sa zici si tu sheva in topic
daca se poate, insa, mai original decat poanta veche de muncitor necalificat pe care ai riprodruso mai nainte, atat de mandru de tine

se spune ca fiecare are fata pe care si-o merita .
probabil ca tu astfel de fete ai meritat daca iti amintesti ca te-ai confruntat des cu problema asta
 
nu-mi place cind oamenii vorbesc despre mine asa cum scrie Lara in mesajul sau.


p.s. gr8dude NU inseamna 'mitocan' ;-)
 
Fox said:
Nae, unde esti?

:hehei:

mda--mdam....eu-s aici ...la provod... numa ca iaka o cam ruginit....sirma si gliuceste..... :)

iti place sa-l saruti? sau iti place ca nu le place batrinelor? da' cind il saruti NU-in-strada, in ce masura iti place? (comparativ cu atunci cind il saruti in strada)
cindva vei fi si tu una din ele, atunci poate vei gindi altfel, cine stie...
Citat:
nu imi place nici macar sa imi imaginez ca sarut barbatsi care poarta mustatsa
nu mai spun de fetele care poarta mustata... ;-)

hishsh hizszhiszzs

Vezi fratre Gr8dude....noi doi trebu un lucru sa acceptam: Lara nu se da Psiho-analizei..:)Psiho analiza si lara sint doua lucruri complet incompatibile....... Testat de mine deja.... :) :wink:


daca voiam sa raspund la intrebari, puse de unii ca tine, mias fi chiemat tema : "esti mitocan ? inventeaza o intrebare la care sa-ti dau raspuns"
dar cum nu se chiama asa, incearca sa zici si tu sheva in topic
daca se poate, insa, mai original decat poanta veche de muncitor necalificat pe care ai riprodruso mai nainte, atat de mandru de tine

se spune ca fiecare are fata pe care si-o merita .
probabil ca tu astfel de fete ai meritat daca iti amintesti ca te-ai confruntat des cu problema asta

opa.aaa.a..a.lel.alea.aa.......stil cunoscut de a discuta pe forum......

Angelina, nu esti cumva sora cu Lia.....ca numai voi doua tratatsi pe toti cu asemenea disprets, arogantsa si nas_pe_sus-ie.... a?a?


p.s. gr8dude NU inseamna 'mitocan' ;-)

heh....frate, da lui Lara-Mitocana nu-i poti explica asa lucruri sublime... :hahaha:
 
Imi place cind dupa o zi incordata de lucru, inceput de weekend shi toti se grabesc pe la vre-o party, cind stii ca oricum nimeni nu te asteapta acasa, cint toata galagia s-a terminat shi ai ramas singur in oficiu esti foarte obosit ca nici nu poti sa te scoli de pe scaun, shi esti intr-o depresie usoara, atunci pui un super cintec, intri in internet, nu cauti nimic, pur shi simplu "te primbli" prin internet, shi dai intimplator de o fraza celebra sau de un banc shi iti dai seama ca viata totushi e atit de frumoasa shi trebuie traita, ca sunt atiti de multi oameni care nu au parinti, nu au prieteni, poate nu au ce minca shi totushi traiesc, sigur ca e mai usor sa plingi dar atunci esti doar un "nimic", trebuie de luptat caci doar suntem oameni putenici. Shi atunci iti apare un 8) pe fata, iti stringi lucrurile, shi pleci shi tu la vre-o petrecere :wink:
 
NaE said:
Angelina, nu esti cumva sora cu Lia.....ca numai voi doua tratatsi pe toti cu asemenea disprets, arogantsa si nas_pe_sus-ie.... a?a?

dar tu nu esti frate cu zgripturoaica pe care mi-ai amintit-o la vise ? ca la amadoi va croncaneste glasul la fel, cand incercati sa intimidati lumea :)
 
Lara said:
NaE said:
Angelina, nu esti cumva sora cu Lia.....ca numai voi doua tratatsi pe toti cu asemenea disprets, arogantsa si nas_pe_sus-ie.... a?a?

dar tu nu esti frate cu zgripturoaica pe care mi-ai amintit-o la vise ? ca la amadoi va croncaneste glasul la fel, cand incercati sa intimidati lumea :)

intimidez lumea? prin ce oare? poate prin avatar? sau prin semnatura? :hahaha:
 
imi place uraguntanul din avataru lui nae, i se potriveste

nu imi place semnatura pe care o poarta, pentru ca niste cuvinte intelepte se primesc devalorizate sub posturile lui
 
Lara said:
imi place uraguntanul din avataru lui nae, i se potriveste

nu imi place semnatura pe care o poarta, pentru ca niste cuvinte intelepte se primesc devalorizate sub posturile lui

da cind am scris eu precedentul mesage, aveam o alta semnatura: "NU am vicii.Doar perversiuni" si era pusa exact ca sa-ti trezeasca dezgustul...pe care ti l-a provocat incompatibilitatea semnaturii de acum cu avatarul.... :) ...

puiu lu' Tata...usiu siu siu siu bu-bu-be-ba ghi-ghi-ga-ga :crazy:

P.S. Stii imi devine amuzanta contrazicerea asta a noastra.... La argumente puternice si diferite interpretari sofisticate nu incerci sa raspunzi. Pe cind la provocatii de 3 bani te dai ca orangutanul dupa orange-uri :)
Mi s-a creat o impresie ca serios sa analizezi/interpretezi/discuti poti numai despre "suflet" (desi si acolo stau niste gogomanii de risu orangutanilor) :) :lol:
 
Back
Top