Politica in Romania

Mirabela fetita proasta facuta gramada

Mirabela Iucu said:
Am fost fetitza desteapta atunci cand am ales Partidul Umanist din Romania ( social-liberal )...si sunt convinsa ca nu toti fura :lol:

Cand ti-am spus ca votul pentru PUR (partid de securisti, neo-comunisti si escroci) e un vot de closet nu m-ai crezut. Ti-am spus ca doar votul pentru PSD sau DA va conta. Acum PUR a facut ceea ce ti-am prezis ca va face. Iar avertismentul Comisiei Europene cu privire la stergerea datoriile la bugetul de stat pentru Antena 1 dovedeste nu numai ca maestrul Voiculescu fura (cu ajutorul PSD), dar mai fura si din buzunarul contribuabilului. cum e Mirabela care, "desteapta" cum e va vota pentru PSD-PUR. Comic e ca acum pe listele lor figureaza fosti PNTCD-isti ca Dudu Ionescu, Irinel Popescu sau Bogdan Pitigoi.

Scuza-ma Mirabela, dar nu esti desteapta, esti proasta facuta gramada.
 
Chiar iti simteam lipsa pe forum :lol:
Poate ca PUR-ul a facut intr-adevar o aliantza care nu pica bine multora...insa era sansa noastra de a ajunge la guvernare...nu poti rezolva problemele oamenilor stand pe tusha si asteptand inca 4 ani...asa ca pana treci puntea faci pact si cu...psd-ul... :wink:
Iar ca sa nu trec cu vederea injuriile aduse mie...incearca sa te abtii baietash destept ce esti tu...ok ?...m-am cam saturat de aceleasi vorbe din partea ta :-x
 
Mirabela Iucu said:
Chiar iti simteam lipsa pe forum :lol:
Poate ca PUR-ul a facut intr-adevar o aliantza care nu pica bine multora...insa era sansa noastra de a ajunge la guvernare...nu poti rezolva problemele oamenilor stand pe tusha si asteptand inca 4 ani...asa ca pana treci puntea faci pact si cu...psd-ul... :wink:
Iar ca sa nu trec cu vederea injuriile aduse mie...incearca sa te abtii baietash destept ce esti tu...ok ?...m-am cam saturat de aceleasi vorbe din partea ta :-x

PUR nu este decat filiala Antena 1/Jurnalul National a PSD, o adunatura de avortoni politici (vezi Pantelimon Manta de la Gorj, care n-a fost bun sa intre pe listele PSD, a intrat la PUR si acum e pe listele UN PSD-PUR) si de escroci care fura contribuabilul. In rest ti-as recomanda sa te lasi de politica si sa te rezumi la barfe, ca de altceva nu esti buna.
 
Daca PUR a rupt protocolul cu PSD pt. ca PSD-ul nu a respectat protocolul, ce garantii are PUR-ul ca nu se va intampla la fel?
Ma raliez parerii ca orice vot dat in afara PSD-PUR sau DA este o pierdere de timp. Nu ma pot abtine sa observ ca PSD-ul vine cu actiuni "pompieristice" de ultim moment (mariri de salarii, pensii) si promisiuni CAT CARUL pt. urmatorii 4 ani. Dar in ultimii 4 ani ce a facut?
Exista un principiu foarte bun in politica. Se numeste alternanta la putere. Daca nu-ti place politica facuta de "astia", voteaza-i pe "ceilalti". Aviz nehotaratilor!
 
eMCe said:
Daca PUR a rupt protocolul cu PSD pt. ca PSD-ul nu a respectat protocolul, ce garantii are PUR-ul ca nu se va intampla la fel?
Ma raliez parerii ca orice vot dat in afara PSD-PUR sau DA este o pierdere de timp. Nu ma pot abtine sa observ ca PSD-ul vine cu actiuni "pompieristice" de ultim moment (mariri de salarii, pensii) si promisiuni CAT CARUL pt. urmatorii 4 ani. Dar in ultimii 4 ani ce a facut?
Exista un principiu foarte bun in politica. Se numeste alternanta la putere. Daca nu-ti place politica facuta de "astia", voteaza-i pe "ceilalti". Aviz nehotaratilor!

PUR e un partid de buzunar şi nu are practic nici un cuvânt de zis în faţa mastodontului PSD.
 
Ce buni sunteti la critici...e usor sa privesti totul de afara si sa critici, nu ?
Si pana una alta fiecare om are dreptul sa-si aleaga calea si sa-si sustina parerile...asa ca...asta e...oamenii prosti ca mine macar se chinuie sa faca ceva...nu ca voi desteptii care numai criticati.
 
OK...dar nu va cere nimeni sa votati cu cineva anume...faceti exact asa cum va dicteaza constiintza...FIECARE individ are dreptul la opinie :crazy:
 
Am zis asta pt ca in sondaje PUR-ul are 2% (iar aliat cu psd - 3%). Adica are sanse sa nu intre in parlament. Nu-mi amintesc cum statea in sondajele mai vechi, dar cred ca asa miscare desteapta i-a pus de tot la pamant.
 
solara said:
Am zis asta pt ca in sondaje PUR-ul are 2% (iar aliat cu psd - 3%). Adica are sanse sa nu intre in parlament. Nu-mi amintesc cum statea in sondajele mai vechi, dar cred ca asa miscare desteapta i-a pus de tot la pamant.

N-am zis eu, a zis Solara, care nu prea ma simpatizeaza, ca sa folosesc un eufemism. E momentul Mirabela sa renunti sa mai afirmi ca esti o fata desteapta. Esti o gasculita care n-are ce cauta in politica.
 
Mirabela Iucu said:
OK...dar nu va cere nimeni sa votati cu cineva anume...faceti exact asa cum va dicteaza constiintza...FIECARE individ are dreptul la opinie :crazy:

Ce platitudini...Nu e de mirare ca singurul politician de anvergura din PUR - Romeo Stavarache - a parasit adunatura asta de lichele, oportunisti, hoti de buzunare ai contribuabilului si incompetenti.

As spune ca Mirabela are tot atatea sanse sa se descurce in politica, cate sanse are Codrut Sers sa ajunga Presedinte al Romaniei...
 
Hai sa mai vorbim peste vreo 2 luni cand Codrut va fi prim-vice-prim-ministru...ok ?
Si voi chiar nu aveti altceva de vorbit decat sa va legati de viata mea si de implicarea mea in politica ? :lol:
PUR-ul acum vreo 2 luni in urma avea 5,6 % in sondaje :wink:
 
Mirabela Iucu said:
Hai sa mai vorbim peste vreo 2 luni cand Codrut va fi prim-vice-prim-ministru...ok ?
Si voi chiar nu aveti altceva de vorbit decat sa va legati de viata mea si de implicarea mea in politica ? :lol:
PUR-ul acum vreo 2 luni in urma avea 5,6 % in sondaje :wink:

O sa fie vice-prim ministru pentru ca asta a fost unul dintre preturile vanzarii. Eu faceam misto si tu ca o gasculita ce esti n-ai priceput de "candidatura" la Presedintie a nulitatii politice numita Codrut Seres.

Iar sondajele de acum doua luni le poti folosi ca hartie la closet. Voiculescu si-a dat seama ca nu intra in Parlament si atunci si-a oferit partidul in schimbul unor locuri de parlamentari si a anularii datoriilor pe care Antena 1 la avea la bugetul de stat.

Imi dai voie ca de acum incolo sa te numesc gasculita pesedista?
 
De acum incolo poti sa-mi spui spui doamna Iucu si sa nu mai vorbesti cu mine la pertu' ca n-am mancat amandoi din aceeasi farfurie...si daca nu te potolesti cu injuriile s-ar putea sa apelez la moderatori sa te potoleasca :-x
 
Mirabela Iucu said:
De acum incolo poti sa-mi spui spui doamna Iucu si sa nu mai vorbesti cu mine la pertu' ca n-am mancat amandoi din aceeasi farfurie...si daca nu te potolesti cu injuriile s-ar putea sa apelez la moderatori sa te potoleasca :-x

Bine gasculita pesedista. Da sa stii ca PUR este partid de rahat.
 
OK...ti-am retinut parerea si nu ne vom baza pe votul tau...asa ca hai sa amanam discutia asta cateva luni si sa vedem apoi ce iasa :-x
Incepi sa ma plictisesti...pe bune :lol:
 
Mirabela Iucu said:
OK...ti-am retinut parerea si nu ne vom baza pe votul tau...asa ca hai sa amanam discutia asta cateva luni si sa vedem apoi ce iasa :-x
Incepi sa ma plictisesti...pe bune :lol:

"Nu ne vom baza" ... jargon de activista pesedista.
 
Back
Top