Politica muzicala sau Prostitutie constienta?

Cat de tare nu mi-ar placea GM eu nu voi vota pentru Comunishti deoarece aceshtia cynta la concertele organizate de komishi shi nici pentru PPCD n-am sa votez pentru ca la concertul organizat de ei a cantat Vama Veche, deshi eu sunt mort dupa ei :roll:
 
dnd said:
dnd said:
zop pentru citi bani ai face agitatie pentru comunisti?
raspunde TU mai intai! Eu am fost primul(daca vrei asha)

eu ti'am raspuns, eu nu as face agitatie, dar daca as fi cantaret as canta pentru oricine mi'ar plati...
nicu asa ceva nu o zis, asa ca gm o cantat no facut agitatie, asa ca tema astai fara rost
 
dnd said:
reciproc, reciproc zop :wink:

nu'ti era adresata doar tie asta, ci la toti care se lasa pana intr'atata influentati de promovare si publicitate, eu sunt sigur ca daca tu beai pespi nu o faci din cauza ca o face si beckam :wink:
 
de ce nu? daca sunt fan Beckham.
sau de ce nu daca reclameaza gm ceva?
si tot asha...
crezi ca firmele baga atitea bani in reclama degeaba? hm, ei scot de citeva ori mai mult prin asta...
 
erau tzaranei proshti care n'o votat nishodata sh nish n'ave sa voteze daka yn borta lor galimaia n'ave sa kynte ZsZ da amu a sa voteze ku byshii roshii deatyta ka le'au adus ZsZ yn sat ... ashe ka komunishti sh'o kumparat vro 50.000 - 100.000 de voturi cu ~20.000 - 25.000 de ruble ...
ashe ka konkluzie ZsZ pi.dari forever :D
 
03.03.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Soroca, Moldova (MD)
02.03.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Balti, Moldova (MD)
01.03.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Sanjerei, Moldova (MD)
28.02.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Orhei, Moldova (MD)
27.02.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Ungheni, Moldova (MD)
26.02.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Hancesti, Moldova (MD)
26.02.2005 - Palatul national. Finala nationala a concursului Eurovision 2005. Inceputul la 20.00. Chisinau. Moldova (MD)
25.02.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Chisinau, Moldova (MD)
24.02.2005 - Concert in sustinerea campaniei electorale. Cahul, Moldova (MD)

tu ai pus link'u pe tema cu Z&Z ... shi vrei sa spui ka kynta pentru alt partid ? :wtf: :D
 
eu cred ca ar trebui sa cante cu alti...cu PSDM-ul au inceput campania electorala inca in toamna, au fost cu un turneu prin tara, au fost la Sarmisegetuza cu "trandafirul"...
 
Artiştii sunt cu comuniştii?

Luni, de Ziua îndrăgostiţilor, PCRM a organizat un concert în scuarul Operei Naţionale, cu genericul „Moldova, teritoriul iubirii”, în cadrul căruia au evoluat formaţiile „Ruki vverh”, din Rusia, „Gorod”, „Timur i ego komanda”, „Utopia”, dar şi „Gândul Mâţei”, şi Nelly Ciobanu. Piaţa era inundată de steaguri roşii cu secera şi ciocanul pe ele, iar pe scenă atârna un banner uriaş pe care scria cu litere enorme „Ńĺđäöĺ ńëĺâŕ”. Iar în pauzele dintre cântece ţineau discursuri aprinse secretarii organizaţiilor de partid.

Astăzi, la redacţie ne-au telefonat mai multe persoane care şi-au exprimat nedumerirea în legătură cu evoluarea interpreţilor Nelly Ciobanu şi Nicu Ţărnă de la „Gândul Mâţei” în cadrul acestui concert. Nelly Ciobanu nu a fost de găsit, dar în locul ei a răspuns Angela Socolov. Ea ne-a zis că „nu trebuie să se facă transfer de imagine. Nelly ştie pentru cine va vota. Pur şi simplu, a avut plăcerea să mai cânte pentru oameni.” Nicu Ţărnă a refuzat să comenteze apariţia sa în acest concert.

Interpreta Zinaida Julea consideră că nu trebuie să judecăm pe nimeni. „ Prea s-au amestecat toate în ultimul timp”, spune ea. La rândul său, Alexandru Cazacu, solistul formaţiei „Noroc”, crede că unii cântăreţi acceptă să cânte în cadrul unor concerte organizate de comunişti pentru a putea supravieţui, căci viaţa artiştilor nu e atât de uşoară precum pare. „În ce mă priveşte, în nici un caz nu aş cânta pentru comunişti, oricât de mult ar plăti”, spune artistul.

(N. H.)

Sursa
http://www.timpul.md/Article.asp?idIssue=91&idRubric=1380&idArticle=3624
 
Orice formatie trebuie sa traiasca din ceva...cred ca nu are importanta ptr. cine canta atata timp cat atitudinea lor ramane aceeasi fatza de toata lumea... :wink:
Oamenii au avut nevoie de bani...asa ca au cantat...chiar asa mult conteaza asta ptr. voi ? :wtf:
 
Back
Top