poti intilni o persona in chat si sa intelegi ca e persoana ta potrivita?

Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici ,dar whatever ... Sa presupunem ca te cred pe cuvint si inkeiem discutsia ca ma plictisesc sa o tot dau pe faza ca "e totushi rotund" de fiecare data ... ^^
 
Fr3Zy;147095 said:
Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici ,dar whatever ... Sa presupunem ca te cred pe cuvint si inkeiem discutsia ca ma plictisesc sa o tot dau pe faza ca "e totushi rotund" de fiecare data ... ^^

forget it...te-am luat si eu un pic peste picior..atata tot...
 
saraneth;147067 said:
ce aiureala... shi-i cu lumea asta? shtii cum vorba, nu schimba vrabia din mana pe cioara de pe gard... cu atat mai mult ca ala de pe net e asha departe... shi smile... inca ceva, pana nu cunoshti persoana in real, sa nu faci asha prostii, pentru ca lumea pe internet e una shi in real e alta...


smile, aici saraneth are dreptate, asculta, ca el spune ceea ce trebuie :).Eu tot asa spun :) Incearca sa traiesti cu lumea reala, in cea virtuala poti sa-ti permiti sa faci mai multe prostii, discuta cu cel virtual mai departe, mai faceti schimb de informatii, te inveti sa culegi mai repede cuvinte :lola:., da viata tre' de trait real :ciupos:
 
linar;147115 said:
forget it...te-am luat si eu un pic peste picior..atata tot...

Haha ,mor de ris :D
Daca diareile verbale au inceput sa se numeasca "luari peste picior" atunci am omis eu ceva in procesul evolutiv :lola:
 
nu shi shi cu spamu ista? itz pare viatza pre frumoasa? amush sunam la firma Kaput.com shi tat a sa capete o culoare mai sura...
 
Pana la urma, toate persoanele cu care vorbesti prin chat, fara sa le fi cunoscut personal, sunt doar persoane virtuale. Nu poti spune ca il cunosti super-bine daca nu l-ai vazut inca in realitate. Multi au curaj sa spuna pe chat ceea ce nu pot spune in viata de zi cu zi, acolo au ocazia sa fie altfel.
Parerea mea este ca iti dai seama care e persoana potrivita atunci cand o vezi, o auzi, o simti.
 
hmm, doar este deajuns de citit titlul tmei ca sa iti dai seama ca este valabil doar persoanelor care stau pe chaturi si isi cauta un partener... ;)
si uneori fara sa vrei te atasezi prea mult de o persoana virtuala. hmmm.
Si cred ca daca chiar mergem pe principiul ca sa iti gasesti jumatatea in lumea virtuala asta cred ca are loc nu in chaturi, dar cel mai des intimplator ...
 
asa sunteti cu totii interesanti!

voi macar ati trecut prin ceea ce trece fata ca sa ii dati sfaturi?

fr3zy nu te baga cu replicile tale de 1 centime!

pe voyage in general l-as sfatui sa inkida gura si sa taca ca nu e tema respectiva pentru el!


linar;147055 said:
:) nu esti mica smile...dimpotriva ai o varsta frumoasa si e de crezut de ce esti confuza intr-o situatie de genul asta...parerea mea..sa nu te implici prea tare dar nici sa nu renunti la comunicarea cu persoana care ti-a captat interesul, simpla comunicare e una misterioasa...

simpla comunicare? asta tu la ce te referi? fa un asterisc cum zice piggy


saraneth;147067 said:
smile... stai sa vad daca am intzeles bine... esti cu un baiet de 5 luni impreuna... iar pe internet chatuieshti cu alta ciuvarla care e departe? shi deoarece tzi s-a parut ca asta de pe internet e asha de treaba, nu tzi se pare dragostea cu asta de 5 luni asha frumoasa?
ce aiureala... shi-i cu lumea asta? shtii cum vorba, nu schimba vrabia din mana pe cioara de pe gard... cu atat mai mult ca ala de pe net e asha departe... shi smile... inca ceva, pana nu cunoshti persoana in real, sa nu faci asha prostii, pentru ca lumea pe internet e una shi in real e alta...

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ai scris prikolina..numa ca nu contine adevar in cazul fetei, mai mult ca sigura! priceom tut cioara si vrabia...fata tre sa faca alegere nu in dependenta de asta..ca daca ramane cu patanu pana la ruma cu care ii amu si s-a simti nefericita,apu mai bine deamu singura in asa caz.


PiggyEFromHell;147084 said:
Smile, sa fim seriosi... ce fel de probleme existentiale ai. :)Cand aud fete care vorbesc despre pauze in relatii imi vine sa rad, doar nu iei o pauza de cafea intre orele de ...italiana in cazul tau. Daca vrei pauze si esti nehotarata, atunci urmeaza sfatul lui Fr3zy. Nu te va ajuta, dar macar te vei distra (?!oare?).

Iar ca sa fiu la tema... intrebarea e absurda... ce e pentru tine persoana potrivita? Stii macar ce vrei?

P.S. Tradu' si tu ce ai scris cateva posturi mai sus ca nu am inteles, nu-s poliglot:)
nah iti bati joc de fata? existentiale ne existentiale? daca a pus problema inseamna ca is existentiale.nu e vorba sa razi cand auzi de pauze...caci atunci cand esti pierduta simti mereu nevoia de pauza ADICA nevoia sa nu te mai deranjeze nimeni, sa te gandesti cei cu viata ta, sa decizi ceva ,caci nu mai poti continua in asa hal. nu toti is de-al de fr3zy si tine!super-reci si destepti.

aici nu e vorba de vrei sau nu vrei, aici ii vorba de ce simti

Fr3Zy;147085 said:
Am IQ cel putsin triplu fatsa de marea majoritate a utilizatorilor md.net .De ce nu mi-ar lua cineva in considerare sfaturile ?
da-ti peste gura. nu tii rusine sa minti atata lume?cineva te va crede...:imslow:
PiggyEFromHell;147089 said:
Fr3zy, baga un asterisc la IQ si explica ce e acest IQ mai jos...:), poate asa te vor lua in seama
daca ar putea scrie ceva sub asterisc,ar scrie cu siguranta, de lauda...da vezi ca te-a lasat fara replica:diavol:

Fr3Zy;147090 said:
Linar,deci ar trebui sa asculte pe cei mai mari si mai inteleptsi ,deci pe mine ^^

Da Piggye , e greu sa invetsi lumea sa se supuna fortselor superioare naturale :lola:

:eek:ioi: :eek:ioi: :eek:ioi:


smile...;147114 said:
prietenul meu nu merita cea cei fac..
chiar daca in teorie nam facut nimic..deseori ma simt vinovata..

asa te inteleg, nici nu-ti inkipui. nu ai de ce sa te simti vinovata. unica ce poate replica baiatul cu care esti, e ca stai mult timp in chat 'nu stiu cu cine'!
prietenul tau nu iti ofera timp necesar? de ce stai pe net cu celalalt? da mai multe detalii...

fii atenta ce faci cu el pe net... adica chiar ce vorbesti... ai sa te implici si pe urma o sa te doara!

Dianna;147345 said:
Pana la urma, toate persoanele cu care vorbesti prin chat, fara sa le fi cunoscut personal, sunt doar persoane virtuale. Nu poti spune ca il cunosti super-bine daca nu l-ai vazut inca in realitate. Multi au curaj sa spuna pe chat ceea ce nu pot spune in viata de zi cu zi, acolo au ocazia sa fie altfel.
Parerea mea este ca iti dai seama care e persoana potrivita atunci cand o vezi, o auzi, o simti.
chiar atunci cand cunosti peroana in real nu e deajuns. de exemplu o cunosti mai intai in virtual si dupa aia e neaparat sa va vedem in maximum 3 luni... mai mult nu poate dura.. ai sa-ti iesi din minti.ai sa te implici si ai sa aiuresti.
dar daca deodata in real va intalniti tot nu e de ajuns nu ajungi so cunosti ..hormonii o pot lua pedinainte....si nu ai sa-l stii 'dinauntru'!
Voyage;147346 said:
hmm, doar este deajuns de citit titlul tmei ca sa iti dai seama ca este valabil doar persoanelor care stau pe chaturi si isi cauta un partener... ;)
si uneori fara sa vrei te atasezi prea mult de o persoana virtuala. hmmm.
Si cred ca daca chiar mergem pe principiul ca sa iti gasesti jumatatea in lumea virtuala asta cred ca are loc nu in chaturi, dar cel mai des intimplator ...
bai eu tiam zis sa te inkizi si sa nu vorbesti?
cel mai des intamplator nu-ti pare CHATUL?
:temptat: :chainsaw: nenaviju pe tine cand vorbesti prostii!:nu:

..................
eu as zice sa nu face concluzii nestiind bine persoana cu care vorbeste.... daca este ocazie sa se vada si daca smile vrea...atunci sa se vada... si atunci sa decida ..asta in cazul in care iti pui intrebari cine e potrivit si il compari cu baiatul cu care esti. hatia eu nu as compara. tu nu ai ce compara fato. tu esti cu ala de 5luni si il stii personal. cu baiatul cu care comunici nu te-ai vazut niciodata...iti explic de ce ... atunci cand scrii pe chat e una.apoi cand te suna, e alta. cand il vezi pe webcam e a treia. iar cand il vezi ni real ii a patra.. is patru lucruri diferite.si daca le treci toate cum am numerotat mai sus - una dupa alta - apu sentimentele se skimba et etc.
da nu uita ca dc ai decide ceva in favoarea la ala personal, mai taziu iti poti musca coatele de dezamagire ( e o presupunere)!

UHU. VSEO
 
nu exista persoana potrivita... exista doar persoane carora le poti suporta defectele zi de zi, noapte de noapte, si persoane la cre nu le poti suporta... atata caz cu persoana potrivita... oricum nu suntem perfecti si oricum ne vor enerva destule indiferent cati iubiti/iubite scchimbam... difera doar pragul de toleranta :)
 
si as mai adauga ca conteaza dorinta ambelor sa co-existe,. sa traiasca impreuna... suficient unul sa-si arate mofturile si se duce totul de-a******!
 
eu cred ca nu e vorba de satisfactie, ci de sentimente :) Voyage da esti un drac ma.. sa fii ai tu o prietena si ea sa se iubeasca cu cineva de pe chat.
 
_ cred ca phoenix si calugaritsa ar trebui sa fiti mai explicite cu forumularea exresiilor sau a gindurilor voastre ....

P.S. Hmm, draq
 
eu odata m-am vtiurit intr-un baiat de pe net ( barbat de fapt), vara asta..m-a omorit prin felul cum arata, prin atitudinea lui din poza, era un fotbalist spaniol de vreo 30 si ceva de ani..stiu ca m-am aprins deoadata si am vb ceva timp pe messenger, flirt nebun..dorinta..tot.. Normal ca fiindca eram pe doua continente diferite si mai si era diferenta de ore care nu ne permitea sa vb prea des, s-a racit totul si ne si gasisem deja iubiti in tarile unde lokuiam....dar cit timp a durat a fost o nebunie;))) eu inainte tot nu prea credeam in atractie fara sa cunosti omul personal, dar am trecut prin asta...

In contrast, imi amintesc de intilnirile nereusite si megaratate pe care le aveam ca consecinta a icomunicarii cu baieti din Mirc ( ma rog aveam si vreo 14-15 ani), majoritatea erau extra sociabili si interesanti pe net, pe cind, vazindu-i in realitate, tarani mai mari nu pteam sa gasesc, chiar cautind linga monumentul lui Stefan. Si mai si trebuia sa scot vreo vorba cu cirligul din ei, sau sa rid non-stop la glume de 2 bani. Cel mai comic a fost cind doi "cavaleri" ne-au promis mie si prietenei mele sa mergem undeva cu masina sa ne distram si pina la urma am ajuns in parcul de linga Stefan, am stat cu ei pe banca si am minkat o inghetata "Joc" si am sters-o cu troleul acasa. Great fun! Caroce, vreti printul sau printesa visurilor cautati in Mirc, recomand..
 
Otilia, nu erai impusa sa rizi daca nu iti pare gluma interesanta. Din contra - daca i-ai fi dat de stire ca nu e interesant, el nu ar fi continuat; dar vazind ca rizi - a ajuns la concluzia ca iti place, si a continuat. Oare nu e logic?

Cel mai comic a fost cind doi "cavaleri" ne-au promis mie si prietenei mele sa mergem undeva cu masina sa ne distram si pina la urma am ajuns in parcul de linga Stefan, am stat cu ei pe banca si am minkat o inghetata "Joc" si am sters-o cu troleul acasa. Great fun! Caroce, vreti printul sau printesa visurilor cautati in Mirc, recomand..
Ce fel de program de divertisment ai fi vrut sa ti se ofere?

Nu vreau sa iau partea acelor 'cavaleri', care fac 'promisiuni' pe net, ci doar vreau sa aflu ce trebuiau ei sa faca astfel incit sa nu spui despre ei ca " tarani mai mari nu pteam sa gasesc".

P.S. nu te-ai gindit impreuna cu prietena ca o calatorie cu masina ar putea sa va duca intr-un loc distant, din care nu ai scapare?
 
Back
Top