PPCD va avea sprijinul trupei VAMA VECHE!

ZoolandeR

New Member
Pe data de 13 in Piata Marii Adunari Nationale vor veni sa sustina PPCD Vama Veche si Bere Gratis.

Chirila: "Am mers pe oranj in Romania, asa ca n-avem voie sa dam pe laturi..."
 
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

inainte ca sa inceapa campania electorala am zis: cine imi aduce Vama Veche, pe acela il votez :)))))))))))))))
 
Arina said:
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

inainte ca sa inceapa campania electorala am zis: cine imi aduce Vama Veche, pe acela il votez :)))))))))))))))

eu cu tine n'o sa mai vorbesc daca o sa votezi asa :cry:
 
da' chiar nu ma gandeam ca Vama Veche s-ar implica in politica...si o ziceam in gluma :)))

trebuia sa zic ca cine o aduce pe Madonna, pe acei ii votez...cine stie, poate venea si ea :)))))))))
 
zopiryon said:
tre de votat cu capu, nu cu aia care iti organizeaza concerte :wink:

Sunt de acord cu prima parte a afirmatiei. Nu insa si cu a doua. Daca vreun concurent electoral organizeaza un concert asta nu inseamna ca el trebue exclus automat din propriile optiuni(asta reiesind din afimatia citata). Toti concurentii mai importanti au organizat sau intentioneaza sa organizeze concerte in aceasta campanie electorala(inclusiv PSDM :wink: ) ... Daca i-am exclude pe toti, pe cine sa mai votam? :-?
Insa prezenta sau calitatea concertelor n-ar trebui sa fie cel mai important criteriu in identificarea propriei optiuni electorale. Cu toate acestea trebuie de spus ca in cadrul acestor concerte poti sa-ti faci o idee mult mai clara despre posibilitatile, sustinerea (eventual externa) a partidului respectiv, deasemenea si despre caracterul liderilor acestuia etc.
 
zopiryon said:
Arina said:
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

inainte ca sa inceapa campania electorala am zis: cine imi aduce Vama Veche, pe acela il votez :)))))))))))))))

eu cu tine n'o sa mai vorbesc daca o sa votezi asa :cry:


Ma gandeam eu cand o sa apara zopryon cu trei "capici"... :lol:
 
adoreus said:
zopiryon said:
tre de votat cu capu, nu cu aia care iti organizeaza concerte :wink:

Sunt de acord cu prima parte a afirmatiei. Nu insa si cu a doua. Daca vreun concurent electoral organizeaza un concert asta nu inseamna ca el trebue exclus automat din propriile optiuni(asta reiesind din afimatia citata). Toti concurentii mai importanti au organizat sau intentioneaza sa organizeze concerte in aceasta campanie electorala(inclusiv PSDM :wink: ) ... Daca i-am exclude pe toti, pe cine sa mai votam? :-?
Insa prezenta sau calitatea concertelor n-ar trebui sa fie cel mai important criteriu in identificarea propriei optiuni electorale. Cu toate acestea trebuie de spus ca in cadrul acestor concerte poti sa-ti faci o idee mult mai clara despre posibilitatile, sustinerea (eventual externa) a partidului respectiv, deasemenea si despre caracterul liderilor acestuia etc.


Normal ca nu votezi pentru un partid de dragul unui show. Vroiam doar sa stie lumea cine pe cine sustine. Este vorba de un transfer de imagine pana la urma. Mi se pare adevarata afirmatia care spune: "Cine se-aseamana se-aduna", asta insemnad ca cei mai buni vor fi intotdeauna alaturi de cei mai buni... PPCD featuring Vama Veche - cool isn't it? :wink:
 
Daca tu crezi ca Vama Veche canta pt a sustine ppcd gresesti, ei canta pt bani, asa cum in timpu campaniei din ro, toate formatiile o cantat pt bani, asa ca mi se pare total irelevanta chestia asta...
Nu am zis sa excludem partidele care organizeaza concerte, ci sa nu votam in dependeta de cine de aduce formatii mai tari...

Se vede ca acum in comparatie cu 2001 ppcd are mai putini bani, ca atunci o adus Holografu :lol:
 
Stimabile(a?...) zopiryon se pare ca pe Dvs v-a afectat tare chestia asta cu Vama Veche. Nu-i asa ca aveti un sentiment de frustrare-gelozie-reavointa? :)
Lasati,.. nu va mai faceti atata inima rea...
In alta ordine de idei, probabil ca Dvs ar trebui sa va intrebati de ce anume PPCD si Vama Veche si nu PCRM, BMD sau eventual PSDM-ul pe care Dvs, daca nu ma insel il sustineti pe asudate.
Or' acestia au vrut dar n-au reusit, pentru ca le-a luat-o PPCD inainte. Ia vedeti sa nu zica asta amicii sus amintiti si in ziua imediat urmatoare celei de 6 martie.
De asemenea tin sa va informez ca din cate stiu eu Vama Veche au ajuns mai scumpi decat Holograf-ii, si mai vreau sa va informez ca Holograf ar urma sa vina mai tarziu, si surpriza!... tot pentru PPCD.
Sincere condoaleante... Dar nu disperati, pentru ca totul va fi bine iar la vara va fi foarte cald. :lol:
 
A, acum m-am dumirit. Multstimatul Zopiryon este, de fapt, o zopirioanca si, din cate se vede, sufera acut de hipopenie. Altfel nu-mi explic dorinta asta bolnava de a provoca pe toata lumea chiar daca gandirea ii este, vai, extrem de rudimentara. :lol:
 
zopiryon said:
Daca tu crezi ca Vama Veche canta pt a sustine ppcd gresesti, ei canta pt bani, asa cum in timpu campaniei din ro, toate formatiile o cantat pt bani, asa ca mi se pare total irelevanta chestia asta...

Artistii tot oameni sunt, si inca si cu o educatie inalta, respectiv au si ei simpatii politice. Deci acesta este si el un factor important in acceptarea invitatiei(ofertei) unui partid politic.

zopiryon said:
Nu am zis sa excludem partidele care organizeaza concerte, ci sa nu votam in dependeta de cine de aduce formatii mai tari...

Ba anume asta ai zis ... :wink:

zopiryon said:
tre de votat cu capu, nu cu aia care iti organizeaza concerte

Poate ai vrut tu sa zici altceva, insa nu s-a primit ... :wink:
Fapt deloc de mirare de altfel ...
 
ce-i cu spamul asta la mine in e-mail?

Dragi prieteni,



Ne cerem scuze pentru unele schimbari care au survenit pe parcurs. Am introdus unele rectificari.



Avem deosebita placere de a va invita, LUNI, 14 FEBRUARIE, ORA 1800, in Piata Marii Adunari Nationale, la un MEGA CONCERT cu trupele din Romania : « Vama Veche », « Bere Gratis », « Impact » si surpriza de care va vorbeam – « Blondy »



Eveniment organizat in exclusivitate de PARTIDUL POPULAR CRESTIN DEMOCRAT.



Va fi un prilej de a va felicita cu frumoasa sarbatoare « Sf. Valentin & Valentina », ziua Inimii Indragostite.



Spuneti DA Noii Generatii! Spuneti DA unei echipe tinere, competente si corecte! Spuneti DA Inimii!

Cu mare dragoste de Inima,

cu stima fata de voi –

echipa O.T. « Noua Generatie » PPCD.



Doamne Ajuta !
 
info de contact este :D

Victor Ciobanu, secretarul
O.T. Noua Generatie PPCD
N.Iorga 5, Chisinau 2009
Rep. Moldova
tel: +373 22 232189
fax: +373 22 238666


poate e si pe moldova.net?
 
Back
Top