Praf in ochi

In afara de faptul ca muzica lor e interesanta si acceptabila...intr-un interviu recent vazut eu ei, am constatat ca sunt si baieti isteti :lol:
Mie una tare imi plac versurile lor... :crazy:
 
p/u Romania da....e ceva nou...dar mai au de mancat multa manca sa ajunga pana la Vitza de Vie de exemplu...sau Vama Veche, Taxi etc....
dar sunt sigur ca ....95 % ca nu pot canta LIVE .........
e muzica de studiou...........parnagrafie...............
da cand sh cum...
de cat Costy Ionitza..........mai bine un P.I.O.......
aaa...chiar sh in denumire nui nik original......adik in prescurtare.......tipa P.O.D. ............. caroce.....parerea mea.......
 
Ai si totodata n-ai dreptate...
Live canta binisor...mult mai bine decat 50 % din trupele romanesti...
Nu cred ca e necesar sa ajunga VDV sau Vama Veche...cred ca pur si simplu pot fi ei insisi... :crazy:
 
Mirabela Iucu said:
Ai si totodata n-ai dreptate...
Live canta binisor...mult mai bine decat 50 % din trupele romanesti...
Nu cred ca e necesar sa ajunga VDV sau Vama Veche...cred ca pur si simplu pot fi ei insisi... :crazy:
sorry eu m-am exprimat greshit cu procentele...am avut in vedere ca dau 95 % ca canta slab LIVE....ei fie!...poate greshesc....e shi normal....
dar nu mai intzeles ce am avut eu in vedere spunand de Vama Veche, Vitza de Vie....
Vama Vache, VdV, Taxi, Holograf toate au un stil aparte si sunt foarte originali , au facut chiar ceva nou...mai ales Vama Veche cu muzical "Am sa ma intorc barbat" ... primul musical romanesc!!!
VdV tot cantau un fel de Rock cu elemente hiphop...dar nish nu miroase a Linkin Park......ei shi asha mai departe.......
am vrut sa spun ca inceputul baietzilor de la P.I.O nu chiar mi-a placut ... daca vreai sa ai succes tre sa cantzi ceva original......
 
Pai pentru Romania ei chiar canta ceva originali...sunt cam singurii ce au adoptat stilul asta... :crazy:
Trupele rom,anesti pe care le-ai enumerat tu toate au copiat muzica de afara de la inceput...daca nu ma crezi pune mana pe primele lor albume...abea pe urma si-au definitivat un stil propriu...cand au vazut ca pot avea succes... :crazy:
 
Mirabela Iucu said:
Pai pentru Romania ei chiar canta ceva originali...sunt cam singurii ce au adoptat stilul asta... :crazy:
Trupele rom,anesti pe care le-ai enumerat tu toate au copiat muzica de afara de la inceput...daca nu ma crezi pune mana pe primele lor albume...abea pe urma si-au definitivat un stil propriu...cand au vazut ca pot avea succes... :crazy:

xe xe
ai si tu dreptate...sunt deacord cu tine....sa luam primele albume ale formatziilor enumerate de mine observam plagierea.....dar scuza-ma te rog....nu chiar ca la P.I.O!!!
cand ascultzi primele cantece ale form. Vama Veche sau Vitza de Vie...itzi dai seama ca nu e cam original...adika e rock mai american...dar cand ascultzi P.I.O ce-tzi vine in cap??? Linkin Park!!! e prea mare asemanarea dupa parerea mea...
sper ca intzelegi ce am in vedere...
 
bine PIO sa discutat dar Luna Amara, ce ziceti?
Am auzit numai o piesa care se difuzeaza la TV Kalumea in rest nustiu.
 
Daca e sa vorbim de plagiere...astia macar au placiat un anume stil...nu ca trupa Iris care se crede a fi trupa cu pretentii si plagiaza piese intreci fara macar a recunoaste ca fac asta :crazy:
Luna Amara...sunt ok...am ascultat un album intreg...sunt interesanti.
 
Mirabela Iucu said:
Daca e sa vorbim de plagiere...astia macar au placiat un anume stil...nu ca trupa Iris care se crede a fi trupa cu pretentii si plagiaza piese intreci fara macar a recunoaste ca fac asta :crazy:
Luna Amara...sunt ok...am ascultat un album intreg...sunt interesanti.

ei fie!
eu din contra zic ca ...mai bine plagiezi un stil de cat o formatzie anume...
chiar shi in clipul alora de la P.I.O. solistul se farama ca cel din linkin park...maniera de a canta...mutrele ... totul e copiat .... cum se kalbaseshte...totul!!!
dar Iris shi ca shi imi place... ei canta un stil vechi ... cu toate ca nimic original... dar au ei ceva ce imi place =))) poate vocea lui .... tipa AC/DC ...Iron Maiden...
 
PIO sucks

Eu sunt de parerea ca PIO e big shit
de ce sustineti ca e ceva nou pentru romani? bullshit
astia nu cred ca ar canta live, dupa vre-o 2 albume nu o sa mai reziste pe piatza, doar daca LP scoate ceva nou :)

coma,implant pentru refuz merita asc
whatever m-am luat cu vorba


SlipKnoT the best live band
 
Despre multe trupe s-a spus ca nu rezista pe piata si dotusi ne-au dovedit ca se poate...sunt convinsa ca asa va fi si in cazul PIO :crazy:
 
Back
Top