prea putina libertate?

Nude Pink

Pure Heaven
eu cu prietenul meu suntem impreuna de ceva timp, si nu de mult am inceput sa am un fel de dubii sau neincredere, da nu, nu-i neincredere, incredere in mar parte este, doar ca apar dubii, si parca sunt geloasa, da nici gelozie nu-i pot de fapt spune, nu stiu ce e!!
si intr-un fel, el ma acuza ca-i limitez libertatea, sau nu stiu, parca il controlez, da nu-l controlez pur si simplu vreau sa stiu ce face ca sa ma asigur ca ce-mi trece prin cap nu e drept, si stiu ca tine foarte mult la mine si ma iubeste, si eu il iubesc da ma acuza de egoism, ca vreau sa-l am numai pentru mine, si nu shtiu, nu stiu cum sa procedez :(
 
eu te-as saftui sa nu il sufoci, dar nici sa nu fii prea ingaduitoare... pentru ca isi va face un obicei din asta (nu ma refer la inselat), dar petrecut timpul auirea, dar nu cu tine... si nu il vei mai putea schimba niciodata. discutati pe tema asta, spune-i ce simti intr-un mod deschis si calm si astfel poate se va construi o discutie productiva, fara reprosuri... ii bime sa stabiliti niste reguli din start.
 
nu sunt stabilite niste reguli pentru ca pina acum nu prea veam nevoie de ele, si parca totul mergea bine. nu stiu, poate eu m-am schimbat fiindca imi reproseaza ca ma supar din fleacuri si fara motiv, si din ceva marunt ajungem sa ne certam prea de tot.
si am incredere, nu e asa ca sa-mi fie inselata aceasta incredere, pur si simplu dubiile astea nu-mi dau pace si gata, si ii spun care-s chestiile, si vad cit de neplacut se simte, imi spune ca nu stie de ce zboara prin capsorul asta al meu asa ginduri, cind recunosc si eu nu prea sunt motive.
da cu gindurile tot nu shtiu ce sa fac, caci cit de dureros e pentru el, da pentru mine e chiar insuportabil, am devenit eu altfel sau nu shtiu.
chiar nu am idee cum sa procede, imi vine f greu, si incerc sa ma impart cu el si iar ajungem la cearta, parca s-a intors totul cu capu-n jos, nu shtiu, poate avem nevoie de-o pauza, chiar nu stiu!!
 
Sa iti spun eu care e problema - s-a saturat de tine pina in git si nu stie cum sa itsi dea papucii :)
 
ee si tu acuma, Umbreon, ai pus degetul pe rana :)
un dialog constructiv ... cum a fost spus mai sus. discutati calm si deskis toate micile kestii care va enerveaza unul la altul, si dupa cred ca vor fi multe clare cel putin pentru tine...
nu exista niciodata o solutie minune.
 
Umbreon;151154 said:
Sa iti spun eu care e problema - s-a saturat de tine pina in git si nu stie cum sa itsi dea papucii :)

nu cred ca-i asa, caci cind am spus ca poate avem nevoie de-o pauza nu a fost de acord, si nici eu nu prea sunt de acord cu pauza asta, mai ales ca nu sunt sigura ca va ajuta la ceva, da oricum am discutat si parca de data asta nu ne-am certat si a fost tot ok, am ajuns la colcluzi ca rezolvam noi prin discutii sau daca nu apelam la ajutorul cuiva din exterior
 
Nu crezi ,nu crezi ... Trebuie sa asculti pe acei care stiu mai bine ca tine ,adica pe mine ... :)
 
eu ce nu pot sa inteleg de unde au aparut dubiile astea... sincer... astfel de ganduri nu para din senin si nemotivate... nu cred ca nu ai un motiv... mai ales ca te contrazici... intr-un mesaj spui ca totul ii bine, dar ca ai astfel de ganduri si el se supara ca ii reprosezi anumite chestiuni, dupa care spui ca deja ati vorbit sa luati o pauza... relatiile care ajung la as aimpas nu o duc prea bine...
nu spun ca ii sfarsitul, lucrurile se pot rezolva, insa explicati tie de ce nu ai incredere si aceste ganduri te aobsedeaza... si fii simncera cu tine.
 
Nude Pink;151215 said:
am ajuns la colcluzi ca rezolvam noi prin discutii sau daca nu apelam la ajutorul cuiva din exterior
Da a lui Mircea Radu :) Eu as zice sa-ti iei tu liber......doarece daca il mai sufoci mult si mai faci si crize de gelozie , care tu nu crezi ca sint din gelozie
desi te inseli , o sa isi ia el liber , iar tu o sa plingi si o sa stai sa te intrebi unde ai gresit :)

si stiu ca tine foarte mult la mine si ma iubeste

Da. Pe tine si pe inca cateva. :)

E impotriva naturii ca un barbat sa iubeasca o singura femeie. :)
 
Ca de obicei detomasopantera cu bla bla bla...

Esti foarte atasata de el daca apar dubii din senin, asta cred eu. Nu cred ca daca vei apela la ajutor din exterior ai ajuta la ceva. Gaseste-ti o ocupatie, fa ceva care sa-ti ia mai mult timp si nu-mi mai imagina cum te inseala (sa nu zici ca n-o faci). Nu te ma concentra pe ceea ce poate sa nu mearga.
 
Corect, esti atasata, ai frica de al pierde, incepi sa te gandesti ca l-ai putea pierde si intri in acea stare, de parca totul e over. Nu te mai gandi la asta, gandeste-te ca totul e OK si va fi OK. Iti repet, gasesti o ocupatie, o pasiune, nu mai cautati sa faceti pauze... e cel mai tampit concept inventat in relatii:)).
 
ok, ma stradui :)
mersi

stii ce-mi place, atunci cind imi cere cineva un sfat sunt cea mai buna, si dau sfaturi in orice situatii, da cind vine vorba de mine nu stiu ce sa fac, nu sunt sigura, normal ca nu tot timpul, asa, din cind in cind, sunt momente :)
 
Nude Pink, cand esti implicata direct ai o conceptie subiectiva, de aia mai usor sa ai o parere obiectiva despre cineva din exterior. Mai ales ca orice s-ar intampla nu patesti nimic..
 
cam asa :)

da vezi ca problema mai e si in faptul ca mi-a tradat odata increderea, demult, si in alte circumstante , adik nu eram in relatiile de acum, da oricum.
si eu am reusit parca sa trec peste chestia asta, dar in anumite momente mi-e frica sa nu se repete din nou.
 
Aici ar trebui sa ne bagam in filosofie ca sa gasim o solutie buna:). Ce se schimba pentru tine daca te inseala sau doar crezi ca te inseala?
 
pai se scimba ceva, cind ma inseala (da nu a facut-o) stiu la sigur si atunci nu mai iert, da cind cred ca ma inseala de fapt nu vreau sacred si nici nu cred caci simt ca-mi spune adevarul sau poate vreau sa simt, dar ii spun de dubii ca sa stie ca ma framinta si sa nu trec peste asta singura(e si normal), si dupa ce sunt eu convinsa ca spune adevarul oricum nu-i spun de chestia asta, asa ca sa-l mai firb un pic (nu situ daca procedez bine sau nu da in fine). mai cred ca problema e in durata relatiei, pina acum a fost totul bine si frumos, da fiindca dureaza de ceva timp deja apar ceva dificultai (ca nu poate fi numai bine :)) da o sa trecem noi si peste astea, sunt sigura!!
 
Hai uai ... Kiar ii pasa cuiva daca o inseala prietenul pe Nude Pink sau nu ? :D (oricum e clar ca o inseala :) )
 
Nu ... Eu scriu ca sa scad numarul potentialelor tale mesaje ..
 
Back
Top