Prietenie online-realitate sau fictiune?

n1photo2.jpg

In ultimul timp pe net au aparut o sumedenie de site-uri, care ofera un serviciu ce consta in apropierea persoanelor, oferind in acest context un oarecare spatiu web pentru plasarea anchetelor, completate de utilizatori.
Nu vreau sa fac publicitate (gratuita), deaceea nu am sa nominalizez nici unul dintre ele, insa s-a ajuns pana intr-atat, incat prin filtrarea optiunilor de cautare poti cauta pe segmente foarte inguste, spre exemplu, doar persoanele care iubesc culoare rosie sau cele care se excita de la ciorapi nespalati (este si asa ceva). Facand apel la eventuala voastra experienta (sau la ideile voastre pe marginea acestui subiect), mi-ar fi interesant sa stiu ce parere aveti si cel mai important:
ESTE POSIBIL OARE SA-TI FACI PRIETENI(E) (adevarati, accidentali sau de o noapte) PRIN INTERMEDIUL NET-ului?

story.computer.sex.jpg
 
pai molova.net e unu dintre cele mai potrivite locuri unde te poti imprieteni cu diferiti oameni.....ca avem de toate aici...ca la magazin..si iubitori de culoarea rosie...si din ascei cu picioare nespalate si ciorapi puturosi...tre doar sai recunosti!

ramii printre noi...o sati fie vesel!
 
Sigur dumnule, sigur :ciupos: .
Eu unu am cunoscut unele persoane pe net cu care ma vad si in ziua de azi, ei nu chiar des, dar din cind in cind la o bere esim
 
daca sa ne conducem de ideia ca iubirea este un contact dintre doua subiecte shi fiecare din subiecta face tot posibilul pentru a nu rupe contactul atunci se poate spune ca internetul este un mediu nu mai rau decit parcul sau discoteca.
 
Eu am prieteni adevaratzi pe care i-am cunoscut cu ajutorul web'ului... cine e din ucraina cine din rusia, care din MD, shi sunt mai mult decit persoane cu care potzi sa stai intr-un chat. Unul din prietenii mei mi-a trimis nishte CD'uri prin poshta recent, neavind din asta nici un cishtig (daca sa nu socotim, respectule meu etern), doar bataie de cap.
Cit despre iubire prin internet... shi ea exista, doar ca e cu totul altceva... mult mai fragil...
 
mi-am cunoscut iubitul pe net....si foarte intamplator.
prima data am vorbit cu el timp de cateva ore (fara sa ii vad poza). ,,ma indragostisem,, de el. aveam aceleasi placeri, ne placeau aceleasi carti, aceleasi filme, aceeasi muzica ... aveam atatea in comun.
nu gasesc nimic banal sau anormal in faptul ca poti sa iti intalnesti ,,dragostea,, pe net. Dragostea virtuala - e ca si cea reala. Doar ca aici conteaza foarte mult increderea si rabdarea. Si de cate ori se intampla ca oamenii se palc foarte mult, doar ca nu pot sa se intalneasca din cauza distantei nebune. Trebuie sa crezi in posibila intalnire. Sa o astepti.
Dragostea virtuala e mult mai dificila decat cea reala. Un cuvant nepotrivit poate sa ruineze ... totul.
Dragostea virtuala - este dragostea fatza de o persoana nu pentru felul cum arata, nu pentru infatzisarea sa, ci pentru felul cum gandeste, scrie, pentru lumea sa interioara, sufletul sau.

Iar de la un click pe mouse pana la olacrima de dor nu e decat un pas...

Parerea mea.
 
cazul tau e unul din cele fericite... nu-mi ynchipui cum potzi sa te yndragosteshti de cineva vorbind doar cateva ora... out of bound... poate erai predispusa la astfel de romantica: tipa uau , shi ni mai potrivim...
eu cred ca dragostea online e fignea... nu shi prietenia
parerea mea
 
Nu, dar nu zic ca am vb o ora si ,,wow, m-am indragostit,,!!!
am vb cateva ore si ,,Wow, avem atatea in comun!,,. Apoi urmeaza alte ore, apoi urmeaza nerabdare si asteptari ... Dar sunt sigura ca ti s-a intamplat si tie. S-a intamplat multor persoane. Si deseori sunt dezamagiri. ... E trist doar ca te lovesti de un spatiu in care nu pot s azambesc copilaresc, seducator sau ironic, nu pot sa dau capul pe spate cand rad, nu pot sa ii privesc fatza. Nu pot sa comunic asa cum stiu eu, cu toata fiintza mea. ...
 
eu nu stiu cum e cu indragostitul "online" ca eu si live am mici probleme... insa oameni pe care sa ii apreciezi si sa ii respecti online poti sa gasesti fara nici o problema...
eu stiu cel putin 2 cu care am inceput sa vorbesc pe moldova net si am devenit prietenosi cu unul... iar cu al doilea vom deveni prieteni eventual, dupa ce ne vedem( asa-i gr8dude?)
 
corect si despartiri multe sunt, e mai rapid un pic evolueaza relatie pe net, daca reusesti sa depasesti virtualu de obicei e de lunga durata si se termina chiar cu casatorii, niste cunostinte de-ale mele deja si nunta au facut si copii au :)






Oferte gratuite pe Net
 
Back
Top