Primavara... Chiar e timpul de o schimbare?....

imported_lucia

New Member
...Primavara......ce mult imi place perioada asta!... ea ma inspira.......la o schimbare!....ma face sa deshid larg geamurile...................sa hoinaresc pina se face tarziu prin orash..........fara a avea un punct de destinatzie anume............. :crazy:

la ce te inspira pe TINE primavara?....
 
sa ma las de lucru de scoala de tot....
sami iubesc barbatu fara sa apara careva bariere.....
sa iau primu tren si sa ma duc oriunde.....
 
Plimbari prin parc ce eventual ajung a se lungi pina tirziu, peisajul schimbinduse de la parc cu banci la padurici cu flori. Aduni niste buruiene ce ti se par frumoase, si pur si simplu te plimbi , zimbind fara sa vreau. Aerul devin tot mai usor... mai sensibil, incit iti este teama sa-l inspiri , ca nu cumva sa te molipsesti. Totul inflorest in jur, si sufletul din tine se cere la libertate, ca o fiara ce nu a fost la plimbare timp de citeva luni ...
 
..............imi deschid dulapul suparata: unde-i dracu cela de cojoc sa-l aruc?.... vaai,..tre sa-mi cumpar o gaca....mi-ar place sa am noua........ shi o pereche de pantofi elegentzi.............eventual o bluza....sa fie .... :roll: verde!.....
iar azi...o sa-mi aleg cei mai neordinari blugi....caci azi merg in paaaark!..... :crazy: la plimbareeeee..............................cu sniffer!.. ;)
 
in general s-ar putea de facut un fel de flash mob :lol:

hai - la 16:30, in fata la Palatul Republicii, toti care vor reusi pana atunci sa vada mesajul asta :ciupos:
 
Primavara are un efect destul de intrigant asupra creierului uman.... Niciodata nu am reusit sa inteleg, dar totusi cind o simti in aer cum pluteste, o inspiri , te eleveaza, te purifica, topeste orice urma de regret in tine si esti o noua foaie alba in cartea vietii tale. Fii atent ce prima amprenta lasi pe ea ... Idea intriganta ar fi ca fiind imbatati de mirosul si efectul noului, ne pierdem cumpatul si haotic alergam prin evenimente. Ce pacat, totusi ... de ar fi sa ne lasam condusi de ratiune , ar disparea farmecul ...
 
...am incercat sa-mi aduc aminte cum eram primavara trecuta....................shi am realiat ca eram total altfel, deferita de cea de acum..............
 
Arina said:
in general s-ar putea de facut un fel de flash mob :lol:

hai - la 16:30, in fata la Palatul Republicii, toti care vor reusi pana atunci sa vada mesajul asta :ciupos:

As veni dar nu reusesc .... pacat !

lucia said:
...am incercat sa-mi aduc aminte cum eram primavara trecuta....................shi am realiat ca eram total altfel, diferita de cea de acum..............

Pai un mic constant e la fel, esentialul , in rest ... vrei nu vrei te schimba societatea.
 
astazi am simtit pentru prima data cum a venit primavara.

am iesit afara sa cumpar cite ceva, si am simtit ca mirosul aerului s-a schimbat.. ceea ce e bine..

ce nu e bine, e faptul ca careva din vinzatoarea mi-a dat rest in lei, care, dupa ce am venit acasa, am descoperit ca sunt super-incleiate cu scotch :)
 
nu shtiu cum pe voi (deshi am simtzit shi eu azi miros de primavara, da nu shtiu, era de primavara, sau era e fufelor ce mergeau pe Sht cel Mare) da pe mine nu ma prinde primavara... tat asha-i de sumbru shy sur... shy vashe ceatza... ymi place ceatza, ador ceatza, cand vapshe nu shtii shi-i cu tine...
 
...pe la noi....e altfel oleak.......
ceatza, "japada"....frigul...incotoshmanarea...toate in in trecuuuuut!.....
azi m-am trezit ce ciripitul pasarilor............shi am dschis larg geamurile.... deshi, am mai vazut pe lacul din Valea Morilor, pescari catzaratzi pe gheatza shi ashteptand sa la vina peshtele la unditza......
 
Imi amintesc vorbele unui fost coleg de facultate:
"A venit primavare...femeile isi dau jos pantalonii" - chestie cu 2 intelesuri - dar lui ii placea sa stea pe o banca in centrul orasului sa admire "frumusetile efemere" :D
 
Back
Top