publicitate electorala

calugarita

New Member
imi este interesanta opinia voastra a tuturor referitor la publicitate electorala...

(1) ce impresie iti face un clip/sport/articol/imagine electorala

(2)ce ati prefera sa vedeti?

putem lua ca exemplu diferite spoturi si sa discutam :)
 
nu-mi place publicitatea electorala. chiar daca imi place candidatul... am senzatia ca publicitatea electorala e facuta pentru un public tampit, retardat etc.
iata chiar ma uitam la Iordan asta...ca-i pe toate stalpurile... fratele meu deodata a crezut ca e mutra vreo unui din SUA, care se crede Mesia :D si vrea sa ne soblazneaska si sa intram in secta lui :) si pe mai multi i-au auzit ca au citit "Jordan"... si eu am citit asa... apoi m-am apropiat si am vazut faza cu partidul etc.

daca nu ma insel... pentru alegerile parlamentare, BNM (AMN) avea unele reclame interesante, cu desene animate... ori mi se nazare...
 
da, bmd... eu deja le-am si uitat numele :))
asa, daca toti sunt niste luzeri care se unesc si dezunesc....lumea nici nu-i mai tine minte :)
 
O da... publicitate electorala... amush s incepe... "tu ai furat" , "tu ai furat mai mult", "tu ai 10 jeepuri", "tu ai liubovnitsa" , "tu ai casa in Spania", ...

Parca is copii la gradinitsa care duc un dialog similr "boule" , "tu esti bou", "mata ii vaca", "uite la tatto", ...

Iubesk politicienii la nebunie :))) II toti s incadreaza in nishte parametri fizici, di regula asta ii gusha pin la tsitse, capu mashkat dac loveshti nai cum sa nu nimershti, paru sur sau lipseshte (asta inca nui dovada de intelepciune), burta - ooooooo butoi nu alta, ... majoritatea cind vorbesk rusa ini vine sma ascund, da shi cind "moldovneaska" tot aceeash reaktsie...

I'm proud of them :)
 
calugarita;177331 said:
ca de exemplu? pt asta exista mesaj privat. te deranjeaza poza sau persoana?

Ma uit eu calugaritsa la omu ista din avatar shi ma gindesk.. shi fel de izverg s mai askunde dupa okii eshtea nejnie ? :))))

Dupa cum team cunoscut pe tine... nu intsaleg ce te leaga cu dinsu :)
 
Arina;177658 said:
daaa...se pare ca e o moda ca politicienii sa aiba privire soblaznitel'naia...

asta privirea cui iti pare soblaznitelinaya?:)
Antimatter;177844 said:
nu e moda e strategie......
poza tre sa inspire in primul rind IN-CRE-DE-RE!
cred ca si persoana trebuie sa inspire incredere
 
cel mai tare parasutist si cel mai reusit spot electoral!​

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=ZEdTYTl6k8Y[/YOUTUBE]
 
exact... vorbeam despre spoturi publicitare. Cea mai grosolana publicitate o fac comunistii - ieri m-a inflat risu cind am vazut ca Jordan s-a lauda ca a fost la congresul primarilor si la urma cu o fata de timpit spune ca "Primerom ostayotsa Iurii Lujkov", ca un copil de gradinita care face teatru penntru matineu.

Intradevar publicitatea parca este adresata retardatilor dar poate anume asa este perceputa populatia chisinaului...

Campania lui Filat - am citi azi comentariul lui Constantin Tanase in Timpul si sunt de acord - cam cea mai ca lumea campanie cu spoturi faine si fara mesaje populiste...

Corduneanu - mai nu a imbracat si el manusi rosii

Bujor - infloreste numai linga face-ul lui Urecheanu

Musuc <adevaratul Bujorel :) > are publicitate electorala slabuta, dar la`s sa rupa din electoratul comunistilor ca lor le este adresat spotul video "O pensie suplimentara de la primarie... " ha-ha-ha

Chirtoaca - joaca pe sentimentul national cu imagini si mesaje nationaliste

Braghis - o campanie asemanatoare cu cea din alegerile precedente si tinem minte la ce a dus - neconvingator, populist, sa-si angajeze PR-manageri.... si sa schimbe agentia care i-a facut spotul.

Ciurea - joaca baschet... ati priceput careva ideea spotului?

Pavlicenco - mare accent pe sigla PNL-ului romanesc, ideea cu discursul din parlament unde nu este nimeni mi-a placut dar spotul per ansamblu nu este facut l nivel...
 
Imi place ca inainte de alegeri toti candidatii mai dau putin din coate, de parca mai spun "uite ma cine sint, si ce merit sa fiu", mai dau putin semn de viata... dupa...insa au murit cu totsii, de parca nici nu au mai fost..
acum schimba lampile pe la scari, vopsesc scaunele, si vorbesc de parca nici n-ar fi ei... PE CINE AMAGITI, looser-ilor? crede-ti ca toti sint ca voi, vorbesc in van, cu cuvinte umflate de ratoi?
valea! sincer nu am pe cine vota! de-aceea atit de multi nici nu se duc la votare, nu p/u ca sint indiferenti!
 
crede-ma, eu m-am informat... si parintii mei s-au informat. si fratele meu. informatia ma face sa cred/simt ca nu am cu cine vota.
mai curand aia care sunt foarte convinsi ca au pe cine vota sunt mai putin informati.
 
Back
Top