Punk's Not Dead

Burduff

New Member
PUNKS NOT DEAD !!!

Cine-s punk-ishtii? :D

E felul de a spune da-mi pace ca-tzi dau doua? :D Se poate de vorbit de stilul musical propriu-zis sau de mesajul pe care-l trimite! Ori e o cultura de a fi punk, sau stare de a fi?

Fie merge vorba de Sex Pistols sau Voronin ashtia au in ceva in comunsunt punkishti rai de tot!

Sau societatea noastra devine un fel de rai ptr punk-ishti! Fie stai intins pe pat cu berea in mana shi ashteptzi sa-zi cada ceva din cer! Fie bani, (dar in majoritatea cazurilor e vorba de bani :D), fie inca o bucata de placere carnala! Sau sa fii punk e sa fii lenos, neprietenos, anti-social s..a.m.d.

Baga AICI!!! Daca nu suferi formalitatzile, shi dipplomatzia! :D

Sau daca e de spus cine sunt punk-istii? Fie nishte loseri care nu se adapateaza la mediul inconjurator! Sau aceeashi tampita aberatzie prin care se spune ca fug de realitate? CARE REALITATE??? Care ni-o baga pe gat handicapatzii de politicieni? Shi se poate de spus ca Punku e un manifest, un fel de a spune NU majoritatzii shi de a-I baga intr-un loc CACI UNUI PUNK nu-I pasa cine eshti sau ce eshti?

WHATTA a fusk??? Who cares about you anyway???

Sau vorba magica shi de aur a unui Punk este SO WHAT??? Celebra piesa a lui Anti-Nowhere League!

Poate imi vii cu nishte argumente solide? Si eu itzi spun So What? :D

Shi vine o realitate tot mai Punk-ista! Toti suntem nishte punk-ishti, nepasatori fatza de ceea ce-i in jurul nostru shi care cauta doar sa-shi atinga scopurile personale!

Rebeli sau idiotzi a la JACKAS/S care nu se tem de durere, nishte maniaci shi cei care shi-au batut joc de muzica , nishte nebuni care au curajul sau frica sa ascunda adevarul fatza de administratzia Publica oricare ar fie ea!?!?!?

Sau e vorba de anarhism? Pana la urma anarhismul tot e o forma de guvernamant sau Punk-ul n-are nici o treaba cu politica! Ptr ca in general dispretzul unui punk fatza de politica e mai puternic decat credintza oarba in doctrine politice shi astfel de rahaturi de doi bani!

DIE SLOW MR. CHAIRMAN!!!! :D

CIne a auzit ceva sau n-a auzit depsre PUNK shi cultura PUNK! Baga aci! :D
Sau ceva Adevar sau minciuni! Pana la urma TOTUL ESTE PUNK :))))))
 
iaka nu shtiu multe despre curentul punk... sa intzeleg ca punkul este un individ caruia nu-i pasa de nimic, critica la stanga shi la dreapta, dar nu are o propunere alternativa pentru diferite situatzii... e doar pohuist...
 
Ptr mine punku se asociaza cu o atitudine anti-sociala!

La origine muzica punk nu e deloc amuzanta shi nu avea mesaje optimiste!
Plus ca s-au mai bagat shi dibilii ieshtea de Sex Pistols care n-aveau nicio treaba cu muzica :D

ashtia erau proprietarii unui sex-shop, shi s-au bagat in muzica ptr a-shi face reclama! de aici shi sloganul cred ca sex&drugs&rock'n'roll :D de fapt se drogau shi inainte de a "face" muzica!

iar prin dictzioanare cuvantul punk mai inseamna lucru facut de mantuiala, adica doar de dragul facutului, nimic mai mult, cam asta shi era muzica a la Sex Pistols

iar "sheful de marketing" cica i-o propus hai wai sa va facem shi o filosofie bagattzi anarhhismul in textele voastre sa fitzi mai "periculoshi" :D

iar ashtia mai noi alde Blink 182, Green Day, Offspring, Good Charlotte se dau cu societatea :D
e mai mult amusement in textele lor shi mesajul e mai ironic shi comic :))

cand de fapt sa te uitzi la textele The Exploited, Anti Nowhere League, Discharge, The Stranglers ashtia se simt ca urasc shi dispretzuiesc tot ce-i legat de politica societatea s.a.m.d.

shi ce-am vrut sa spun cu asta? habar n-am poate ca devenim tot mai punk-ishti shi mai nepasatori!

principala arma a PUnk-ului fiind indiferentza! nu-mi ramane decat sa spun ca PUNK IS NOT DEAD shi inca mai are mult de trait iar pe meleagul nostru mioritico-danubiano-carpatic PUNKistu ishi gaseshte adevaratul rai in care se manifesta prin toate planurile :D

fie pe forum, fie pe scena politica, fie muzica,

poate de facut v reo categorie a punk-ishtilor ashtia nepasatori shi apatici, care n-au nici o treaba cu nimeni shi-shi cauta de treaba, shi fie ashtia care se baga peste tot shi fac numai lucruri de mantuiala shi propaga indiferentza, nepasarea shi mai tot rahatul prin toate coltzurile lumii!

dibili mleaaaf! Who cares about this anyway! :D

Da-mi pace itzi dau doua! Freaco nafig la o parte ca-ttzi sparg capu' !shi nu te baga!

Rebelii fara o cauza! sau mai shtiu eu ce! :D

Buzz Off!

iaca eu punkist fac galagie, shi ma bag aiurea printre randuri fara a propune ceva in skimb! ce sa propui??

PUNKS RULEZ THE WORLD :lola:

era un cantec ce-i drept nu era in genul ista punk...ceva de genu asta NImeni nu tzine la nimeni, nimanui nu-i pasa de tine! o formatzie romaneasca!

Off :super: totushi muzica rulleeez! and fuzk them all! :muzicel:
 
Burduff said:
era un cantec ce-i drept nu era in genul ista punk...ceva de genu asta NImeni nu tzine la nimeni, nimanui nu-i pasa de tine! o formatzie romaneasca!

Formatia se numea Firma.

Burduff, te bagi aiurea pe teme pt ca esti punker si faci pe revoltatul sau pt ca te crezi interesant? Sau nici tu nu mai stii pt ca o faci cand esti luat?
 
scrie cam bine sa fie luat....
burduff mai lasa ketamina ca pierzi neuronii

iar ce spui tu de post punk ''Blink 182, Green Day, Offspring, Good Charlotte ''
maladets huineaua asta ii pop ...v nature a sa mai deskoperi in viitor anti-flag,nofx,suicide machines,rancid,against authority sau ceva mai de calitate
 
solara;152407 said:
Formatia se numea Firma.

Burduff, te bagi aiurea pe teme pt ca esti punker si faci pe revoltatul sau pt ca te crezi interesant? Sau nici tu nu mai stii pt ca o faci cand esti luat?


Iaca tu nesimtzita! :super: de ce ma jigneshti? am spus eu ca sunt punk? poate ash fi dorit sa fiu!

Tu sa fi vandut la piatza centrala la un butik shi eu era sa tzi-l vandalizez shi era sa-tzi transform bussinessu in cel mai mare coshmar al vietzii tale!
:love:

si unde o fac eu pe revoltatatul? pai bine asta shi era tema! Punk's not dead
ce shtii tu despre punk? habar n-ai, deci tu te-ai bagat aiurea aicea!

iar tu mai facut sa-tzi raspund intr-un stil punk! Dont' Play Your Rock'n'Roll To Me! faceam shi eu o analogie ce Mama lui de muzica! :D

punk=very loud violent kind of rock! punker= cel ccare asculta muzica data!

Shi v nature straluceshti asha de tare! ca umbreshti aceasta tema!
RESPECT ANTI_MODERATORILOR!! :weirdface: :super:

plus ca tu ma faci sa devin revoltat! Freaco mai departe! Popartist ce eshti!
Cui sa ma jelui? :inciudat:

Urmareshti tu un alt scop! ai vrea sa vezi tu partea lunara a soarelui probabil!

SHI N_OM MURI NICIODATA PTR CA IN FIECARE MOMENT NE DATZI MANCARE CA SA VA DISPRETZUIM MAI MULT SHI MAI MULT!

WHO GIVES A SHUT ABOUT THIS? :blowkiss:
So What? nu-tzi prea place tema? Give me A BAn!? :ciupos:

mai e ceva!

DON'T PLAY YOUR ROCK'n'ROLL TO ME! :D

:finger:

asta shi este tema!
 
Burduff, sezi pe booci.
Sventlana, uite o buca` de coerenta http://moldova.net/showthread.php?t=4437&page=2
Acolo l-am gasit pe B. suferind si aici mi-am facut loc sa-l intreb: a) asa e el de fel, b) e chestie de atitudine si-i trece cu timpul (adica face pe interesantul) c) scrie cand e luat.
S-a simtit jignit degeaba; adevarul e ca o pasa punk sau o pasa "medicamentoasa" mai trec, prostia insa e incurabila. Burduff, ar fi fost cazul sa te simti jignit daca n-as fi luat in considerare situatiile trecatoare si-as fi crezut ca asa esti tu din nascare... Chill out, man.
 
Burduff;152461 said:
punk=very loud violent kind of rock! punker= cel ccare asculta muzica data!
alo mr.wannabe ...fake...etc
punk = lemn putred; lemn uscat; iască; lucru de nimic; fără valoare ; fleacuri; prostii ;
 
solara;152470 said:
Burduff, sezi pe booci.
Sventlana, uite o buca` de coerenta http://moldova.net/showthread.php?t=4437&page=2
Acolo l-am gasit pe B. suferind si aici mi-am facut loc sa-l intreb: a) asa e el de fel, b) e chestie de atitudine si-i trece cu timpul (adica face pe interesantul) c) scrie cand e luat.
S-a simtit jignit degeaba; adevarul e ca o pasa punk sau o pasa "medicamentoasa" mai trec, prostia insa e incurabila. Burduff, ar fi fost cazul sa te simti jignit daca n-as fi luat in considerare situatiile trecatoare si-as fi crezut ca asa esti tu din nascare... Chill out, man.

Nu shi ma gruzeshti??? :matem:

Shi tzi-am facuuut? :cry:

mai daca sincer nisho boaba nu intzeleg shi vrei sa spui! :bla:

Da' spune ceva la tema! da' tu deodata atack la persoana shi identitatea mea shubreda :kiss:

Gata ma chill-uiesc! vroiem sa fac shi eu o tema shi pe asheea ni-o cacao! :crazy: :super:

Ia stai! Uite incoa! Mmmmm :hmm:

Iaca am uitat she-am vrut sa spun :na:

Sventlana! da ai dreptate! da' m-am uitat in dictzionarul ista Oxford shi acolo cam asha ceva era scris ca e violent loud kind of rock! da' daca de jucat cu analogiile, ap' da! sunt putrezi!

Ce-am vrut sa spun totushi! Ca PUnkistu nu e numai acel care asculta muzica asta:headbang: da'shi punku cum o dzis Sventlana Punku face legea! shi e unu mai rau ca mine! :) Dar Who gives a Shick about me? Punkului cu legea-n mana ii sta bine in fotoliu shi ma invatza cum sa traiesc! shi vrea sa-mi spuna ca sa fii punk e anormal shi imoral! cand de fapt e un ticalos de la second, ba cred ca-i de la third hand!

shi da, Soarelei! este totushi o revolta de-a mea ca sa spun asha! cu toate doar ma revoltez da' nu propun nika in skimb, shi nika bun! adica ca un punkist idiot! :crutoi: :super:

shi vine vorba...shi cu toate acestea? SO WHAT?

Nothing really matters! Nika absolut nika! :ciupos:

ca e doar un forum! Ce pushca mea! :D

Just Don't Play Your Rock'n'Roll To Me! shi gata! :muzicel:

Punk's Not Dead, din pacate!
 
Burduff caroce ii pozer... shi inca de ashela troo... ghy ghy... numa cate smailikuri pune... oare cat timp tre ca sa scrii asha un post?
shtiu! Burduff ii emo!!!! iaka se plange ca noi il gruzim... EEEEEMMOOOOOOOOOOOOO!!!!
 
saraneth;152561 said:
Burduff caroce ii pozer... shi inca de ashela troo... ghy ghy... numa cate smailikuri pune... oare cat timp tre ca sa scrii asha un post?
shtiu! Burduff ii emo!!!! iaka se plange ca noi il gruzim... EEEEEMMOOOOOOOOOOOOO!!!!

Cum wai? Pozer? asta cum?

emo de la emoticuri asha-i?

blea tre' sa recunosc is mai emotzional asha cumva! :D

asha de emotzional ca tzi-ash crapa capu-n patru cum o crapat chiatra-n patru pe care o calcat o capra :lola:

shuuutesk, wai! vino incoa sa te pupacesc shi sa te imbratzishez, Puishor!:comfort:

ap' cum ramane cu punk-ishtii?
Haide wai!!!facetzi abstractzie de mine shi scrietzi ceva de punk!!! :weirdface:

asta...mliinnn iar am uittat, mlea emotziile iestea nu-ni dau pashe :hoho:

wai un biet forumist putetzi sa-l judecatzi shi sa-l facezti de cacao!

da' ia sa va vads spunand un FUCK shefului la care lucratzi! sau un datzi ai un pumn la gardianul de la Preshedentzie! fakeazzgangsters :mib:

shi da cam aiurea! platesc pretzul cam spam-uit ceva teme!
hotea who gives a fusk? :ciupos:

am vruuut sa spun ceva la tema mleaaa, da' am uitat ce-am vrut sa spun ca cautam un emotik ptr postu asta!:shhh:

Ia mai repeta Saraneth cum ai spus tu? mleaaa mai pus pe ganduri cred ca!
GAta nu ma fac Punkist!

aaa iaca wai! Kurt Cobain niciodata no dzis ca canta grunge, l-au bagat "criticii" in aceasta oala! asta era pararea lui despre punk!
tare vroie sa faca muzica punk! shi asta o facut!

shi daca spun ca-s punk inseamna ca e asha vreau eu sa fie, sau asha simt! iar daca nu intzelegetzi ironia shi umoru' pai atunci mai am ceva ca sa ajung la nivelul vostru intelectual! Ce mai ptr mine in acest caz Ignorance is A Bliss, ca nu depun mari eforturi sa intzeleg ce scrietzi! :)

iar voi la randul vostru suntetzi nishte punk-ishti fie vretzi voi asta sau nu! shi ptr simplu motiv ca asha vreau eu sa fie :D
Shuutesk iara! eu nu ddzic sa ma cunoashtetzi pe mine, ci sa scrietzi cam ce se asociaza la voi punku ca stil muzical, social, politic s.a.M.D.

caci cum o spus Svetliaciok punk e un lemn putred, lucru facut de mantuiala! shi acest gen de punk e foarte mult in societatea noastra! o fac pe moralistu' GGGgg :D

shi se gaseshte la orice coltz de forum, sau de strada sau in casa sau in bloc! sau mai shtiu eu unde! ;)

Asha Go Ahead shi don't give a fuzz about what I'm saying! ca asta nu inseamna nimic! Doar Fii tu INsutzi ca in reclama ceea cu Vitanta :dada:

shinio spus ca ...whatever...nevermind...unu tare deshtept, da'care pre tare hate myself and wanted to die! deshtept era! da' era un punk pana la urma! nimic mai mult! ;)
 
sincer??? nu nii jali! sa fost pe foi! cu pixu poate era sa ma mai gandesc da' asha era electronica! cum sa-tzi fie jali? :)

Unora cred ca le este jali de idei! Punkishti mliiini :D

tot incerc sa scriu ce inseamna punk in dicztionarul shela de Oxford mliin! lasa ca gasesc timp!

PUnkishti mliiin prin toate coltzurile! :D

Vrei sa dai norock cu unu te scuipa! Vrei sa-l votezi te tradeaza :DDD
Vrei sa-l intzelegi te incurca shi mai tare! mleaa asta depsre sheee??? :weirdface:

mai pe scurt!

punks are not dead, iaca cum trebuia sa sune tema! cine shtie! ;)
Zdohnitzi mleaaati! :chainsaw:

asta eu punkishtilor! :D
 
saraneth;152891 said:
pozer, de la poseur, inseamna a pretinde a fi ceea ce nu eshti... te dai mare punk-ist da lashi o impresie de papsavik...
shi emo nu-i de la emoticoane, ci e un curent de muzica, stil shi viatza...
referintza pentru likbez: http://rupere.md/forum/topic.php?forum=26&topic=70

Mlea nish Punk! nish Emo! :lola:
Nisho formatzie nu shtiu de pe linku care l-ai postat! da' bodaprosti uite ca am sa shtiu ce-ai avut in vedere :D

Am dzis eu ca-s punk!?! mai reticeshte wai she-am scris, fratzica :D
Eu ash fi vrut sa fiu punk, chiar shi sa cant in stil punk! ca in altcevaa nu ma dushe capu' :D cand m-apuc de dranganit din ghitara ap' numa punk potzi sa-i spui ca este, adica de mantuiala, nika bun :lola: idiot mleaaa :D

d-apoi dzic ca ponkishtii is mai debili ca mine! shi ajung la putere acuma, mleaaa deam a cata oara scriu :D ajung prin functzii shi-tzi scriu tzie regulamente pe care tre' sa le respectzi!

ashtia-s altzi punkishti! poate m-am exprimat eu aiurea, ca nu le am cu transmiterea mesajelor :D

Vi-i lene sa cititzi mesaje wai! cititzi doua randuri shi va bagatzi cu concluzii!

Pace Emotziilor! :D
 
Back
Top