Punk's Not Dead

VoroninHasAids;153134 said:
Punku e mort.Att ideologic ct şi muzical

Nu mai e mort deloc! shi-a skimbat numai looku!

Pe unde te uitzi numai punkishti!

Ce-a fost in anii 70 shi apoi in 80 a fost adevaratul punk!
acuma tot soiul de punk-core, post-prepunk :D alternative punk! mai e putzin shi ajungem la gothic-punk :lola:

ziceam ca daca punk prin traducere inseamna lucru facut de mantuiala pa numai asta imi ramane de spus PUNK iS NoT DeaD! deci nu numai la punku propriu-zis ma refeream, caci marea ideologie a punkului este shi va fi vie pe veci! iac uite cum comunishtii se dau cu democratzia! pai parca nu se leaga ceva! shi eu dzic! wai chiar tre' sa shii punk ca sa-i leshi sa faca din tzara asta tot ce le place lor! ma rog doar ca o idee!

Wai, Saraneth! pai clar lucru se duce tema pe naiba ca nu laasatzi omul sa-shi spuna ideea! ce are sa spuna!

va bagatzi shi saritzi ca ba e fake, ba e pozer, ba e Emo :D

vorbind de genul muzical propriu-zis e mort! n-ai cu ce sa vii nou! shi aici nu tre' sa fii maestru in ghitara! sau voce! te bagi asha in industria asta shi scotzi ceva banarit shi atata tot! or cu se ocupa majoritatea artishtilor din zilele noastre! Cu punkismu! da-i in masa! shtiu shi ei ceva note de la "do" pana la "re" shi se apuca de muzica!

asha shi e cu politica! ESHTI PUNK! BAGA-te In Politica! eshti frustrat, bun de nimic, bun de aruncat la gunoi BAga-te in politica shi fa tu sheva ca sa nu creada lumea ca eshti un parazit al societatzii!

cum de in tzara asta in functzii cu raspundere shi in inalte functzii ajung oameni de rahat, de nimica buuun! ptr ce s-au nascut!?????

Sa faca PUNK! ca de restul nu-s buni de nimic!!!

shi daca asta se intampla shi pe scena muzicala, shi in viatza sociala shi politica nu-mi ramane de spus ca suntem un neam de PUNKISHTI! carora le este intr-un loc de toate!

vorba cantecului "I don't care what you think unless it is about me"
Da' da-te-n laturi, shi zdohnitzi odata! mesaj tuturor punkishtilor de la conducere sau de oriunde atzi fi voi!

s-o dus pe naiba cu muzica!
 
Burduff;157789 said:
Care o shters mesajele??? :D

Vretzi Boxx sau ce???

Punkishti mleaaa!!!

Hail Punku!!!


Eu personal ador punku. S-ar parea sa fie o prostie, da cultura asta a fost mainstream in tat UNITED KINGDOM in anii 70, fishka de amploare masiva.
Da, asta ii rebel. Da asta ii mereu antisocial. Da asta ii hooliganic. Da atit timp kit ramine la nivel de arta, asta ii frumos shi inofensiv. Orce replica adusa de ei se mentine la nivelu deciziilor fiecaarui. In rock tot se cinta depsre JUMP IN FIRE, da de fapt nimeni din rockeri asta nu face...

Mai in scurt.... Dac kiar tsii interesant, cauta in Wikipedia topicu PUNK, acolo intradevar frumos ii redat subiectul, apoi, pots sa mai privsti filmu "SLC PUNKS" unde tot multe fenomene is explicate. Da dac vrei sti afunz in muzika, Sex Pistols... ashe shi ashe... nu pre ini place... INcerca The Exploited, albumu "Fuck the system" asta la englej, da dac la rush punku - grupa "Grajdanskaya Oborona" sau "Sektor Gaza" sau "DK" sau "Ianka Diaghileva"...

La prima vedere sar parea muzika rahat cu calitate proasta a sunetului, da pentru cei care au ureki sa auda, mmmmmm... in adinc tare mult aur ii ingropat.

Success man.
 
Punk??? is not dead??? nu stiu nu stiu. cindva ascultam si io muzica asta. acum, asa periodic pentru dispozitie. niciodata nu miau placut blink, green day, offspring, ca adevarati punks, iam ascultat nu ca punks, ci ca un gen diferit de muzica, separat de punk, mai aproape de alternative.
miau placut si mie sex pistols, mai ales "anarchy in uk", exploited "beat the bastards", etc...nu eram punk, eram un teenager agresiv si rebel cu idei de skinhead, uram evreii, tiganii, si altii cu pielea mai de ciocolata. ma apucam sa citesc si mein kampf, dar...na fost sa fie.
punk=punk1 /pʌŋk/ Pronunciation Key - Show Spelled Pronunciation[puhngk] Pronunciation Key - Show IPA Pronunciation
–noun 1. any prepared substance, usually in stick form, that will smolder and can be used to light fireworks, fuses, etc.
2. dry, decayed wood that can be used as tinder.
3. conk3.
4. a spongy substance derived from fungi; amadou; touchwood.


punk2 /pʌŋk/ Pronunciation Key - Show Spelled Pronunciation[puhngk] Pronunciation Key - Show IPA Pronunciation
–noun 1. Slang. a. something or someone worthless or unimportant.
b. a young ruffian; hoodlum.
c. an inexperienced youth.
d. a young male partner of a homosexual.
e. an apprentice, esp. in the building trades.
f. Prison Slang. a boy.

eu vad punk-ul ca ceva sau cineva fara de folos, un asa-zis parazit al societatii, vezi punk2 (a).

punkul e un prapadit, un amarit, in orice caz asa erau primii punks: rapanosi, puturosi,care injura la patrat.

ca sa fii punk, nui de ajuns sa fii rebel (or, Rage Against The Machine sunt adevarati rebeli), sa fii absolut nemultumit de felul cum stau lucrurile in societate. tre sa fii un nimic, un r.a.h.a.t cu un cuvint. iata ce cred eu punk.


concluzia mea e ca punkul ca muzica, care putea fi facuta numai de punks, is dead!!! si este dead odata cu nirvana (grunge-ul e un descendent din punk). "a denial...", "stupid and contagious" spunea Cobain. ceea ce se face astazi e deeeeparte de punk.

fortunately or unfortunately, punk is dead!
 
fortunately or unfortunately, punk is dead![/QUOTE]


dude... tot in viatsa ii ciclic... az ii dead miini ii alive.

Punk o fost un mainstream pintru UK si US massiv in anii 70. U can't denie that. Shi Curt, narik cum era conducea spiritual cu milioane de teenageri...

Nothing's dead untill it lives in our hearts :)))
Punk lives in mine at least.

Da ii rebel, fara viitor, fara rost. Da atunci cind tu traieshti clipa asta, alt adevar nui. Amu ii prostesc ca ave sa citesti Mein Kampf, atunci asta era taman ce trebu.

Din tot sufeltu afirm : PUNK`S NOt DEAD :)))
 
eu spuneam de punk ca muzica...
da si ideologia...nu mai este valul cela de altadata...in principiu chestia asta ar fi fireasca la noi, in tarile cu economia si conditiile de viata f subrede, exact cum era in UK prin anii '70 cum ai zis...insa nui, nui! nu pute (calambur) cam nicaieri a punks...in orice caz eu nu simt, cit de tare nu mias incorda sistemu olfactiv.

apropo citi ani ai, Whitney?
 
Whitneywhiteman;176034 said:
dude... tot in viatsa ii ciclic... az ii dead miini ii alive.
:))) ca bine-ai zis-o!!!!!

Whitneywhiteman;176034 said:
Nothing's dead untill it lives in our hearts :)))
Punk lives in mine at least.
Din tot sufeltu afirm : PUNK`S NOt DEAD :)))

ce-mi place mie whitneywhiteman...
atata timp cat auzi refrene de la sex pistols, ramones shi uuhuuu inca catzi..., punk-ul chiar nu-i mort!

shi oameni tzipand in plina strada shi reclamandu-shi drepturile, tot sunt 'note' de punk...
shi par lung sau scurt shi cercei in toata urechea, shi tatauaje pe tot capul... punk-u'-i peste tot!! shi-n atitudine... Cand shoferul unui maxi-taxi plin de oameni spune: 'Du-ti wai sfoloci in fund, tz-am dzis!! shi b...ea,nu intzelegi?!' Apu' nu-i punkist el mititelu'...? Punkishti sunt ashtia care au cu ce, pot shi vor... shi au ce sa demonstreze...
shi nu-i vorba de rebeliune, propriu-zis... ca tzi-a crescut par in zona pubiana shi hai shi ne-om rasturna....
e vorba de FREEDOM shi de 'don't give a sh*t'!!!!!!!!!!!!!!!!

LOVE TO ROCK YOU, BABY!!!!!!!
 
iaka tu zagnula!!!

totu in viata ii ciclic???ei nu chiar totul...ciclic, sa inteleg ca ai avut in vedere ca tipa punkul o murit si apoi o injis,da??? totui ciclic? atunci LENIN IS NOT DEAD, CEAUSESCU IS NOT DEAD.........
si punkui anotimp sa fie ciclic? sau sa nu mai compar si cu altceva...fetele mau inteles.

capsunica, draga ne, nu te supara, dar ia si vezi cei aia punk.ok?


out of office notification.
reason: man dus dupa birika
 
hehe, antimatter... asha sh-am prevazut reactzia... 'uita-te ce-i punkul...'
nu ma supar... m-am uitat mai demult... :D
 
deci nu eu cred asa cei punku!!!!

uite in dictionare si enciclopedii....astea nu spun nimic de soferi nervosi care se materesk...da..uioznaet,poate astias pancii moldovenesti :D
 
Antimatter;176223 said:
deci nu eu cred asa cei punku!!!!

uite in dictionare si enciclopedii....astea nu spun nimic de soferi nervosi care se materesk...da..uioznaet,poate astias pancii moldovenesti :D

Dude... nu te uits uni trebu...cauta "love" in dictionare, cum o sa tsi se explice si cum se simte asta intradevar is lucruri diferite...

Get outta the box man :))) ciclic ii fenomenu si nu atributica. Si mai mult, nu cred ca punku ii UK era legat de anuite conditsii economice. Prosta, asta ii un val cind... toata natzzia ii zaipitta de anumite reguli... skimbari brushte... tineretu cu fresh blood... idei noi... suflet nou... rebeliune shi new love... asta tot ii punk... aberatsiile sufeltului si absurdu legaturii logice... its' love baby... it's punk...

prea multa regula miroase a moarte... de asta rebeliunea in forma de punk vine ca primavara :))) tre sa simts...

PUNK IS NOT DEAD MAN :))))
 
Back
Top