Raportul Comisiei Wiesel

Agent-007 said:
Poate fi ilegalitate si in '40 si in '41
Dar n-o sa incerc sa justific ca tine ocupatia nazista din '41
Tu vrei sa aleg intre ocupatia nazista vs. ocupatie stalinista, n-am de gind sa justific actiunile niciunei dintre cele doua tabere, asa cum tu incerci sa faci. Tu in felul asta ii aperi pe criminalii nazisti fara sa-ti dai seama
Aceste cuvinte ale mele sint suficiente de exemplu pentru o vacutza ****ga ca liutza sa ma numeasca comunist , stalinist sau pro-rus... dar eu am spus clar ca nu iau partea niciunei dintre cele doua tabere... incetati cu calomnierea... asta demonstreaza cit de disperati sinteti sa justificati actiunile "eliberatorilor" frati... fara succes :lol:

Tu faci o confuzie ntre eliberarea teritoriului de ctre Romnia i Holocaustul antonescian. Repet: Armata Roie este vinovat de crime mpotriva umanitii, dar nu se poate nega faptul c a eliberat Polonia, Ungaria sau Austria.
 
Filip_Antonio said:
Tu faci o confuzie ntre eliberarea teritoriului de ctre Romnia i Holocaustul antonescian.

NU fac confuzie. Este vorba despre aceeasi Romanie Nazista aliata Germaniei care e vinovata de crimele naziste. Si nu incerca sa arunci toata vina pe Antonescu... Cica e Holocaustul Antonescian... lolz
E Holocaustul savisit de Romania


Repet: Armata Roie este vinovat de crime mpotriva umanitii, dar nu se poate nega faptul c a eliberat Polonia, Ungaria sau Austria.

nu as fi asa sigur ca tine... tu sa vorbesti pentru tine, bun?
polonezii, ungurii, cehii si germanii-de-est , nu cred sa-i considere pe rusi "eliberatori"
astia is bucurosi ca au scapat de lagarul rusesc in '89-'91

Greseala ta e aceea ca incerci sa vezi fie "ocupanti" fie "eliberatori", esti prea limitat in gindire... Incerci sa iai exemplu de la vacutza bl.eaga de liutza care ma numeste comunist si stalinist sau pro-rus?
 
Agent-007 said:
NU fac confuzie. Este vorba despre aceeasi Romanie Nazista aliata Germaniei care e vinovata de crimele naziste. Si nu incerca sa arunci toata vina pe Antonescu... Cica e Holocaustul Antonescian... lolz
E Holocaustul savisit de Romania




nu as fi asa sigur ca tine... tu sa vorbesti pentru tine, bun?
polonezii, ungurii, cehii si germanii-de-est , nu cred sa-i considere pe rusi "eliberatori"
astia is bucurosi ca au scapat de lagarul rusesc in '89-'91

Greseala ta e aceea ca incerci sa vezi fie "ocupanti" fie "eliberatori", esti prea limitat in gindire... Incerci sa iai exemplu de la vacutza bl.eaga de liutza care ma numeste comunist si stalinist sau pro-rus?

AIci e vvorba de statutul unui teritoriu: era sau nu Basarabia ocupat ilegal n 1940? Ocupa Germania ilegal Polonia, Ungaria, Austria i Cehoslovacia n 1945?

i ai impresia c eliberarea se putea face cu flori?

Romnia i-a asumat Holocaustul prin raportul Comisiei Wiesel, pe care tu, un antisemit feroce (dac continui am s postez mesajele tale antisemite de pe acest forum) nu l-ai citit.

Nu mi-ai rspuns: mai susii c Eminescu era evreu?
 
Filip_Antonio said:
AIci e vvorba de statutul unui teritoriu: era sau nu Basarabia ocupat ilegal n 1940? Ocupa Germania ilegal Polonia, Ungaria, Austria i Cehoslovacia n 1945?

i ai impresia c eliberarea se putea face cu flori?

Romnia i-a asumat Holocaustul prin raportul Comisiei Wiesel, pe care tu, un antisemit feroce (dac continui am s postez mesajele tale antisemite de pe acest forum) nu l-ai citit.

Nu mi-ai rspuns: mai susii c Eminescu era evreu?

esti intr-atit de do.bi.toc incit vezi fie "eliberatori" fie "ocupanti".
Atit Germania cit si URSS erau parca aliati, au semnat pactul R-M ca sa-si imparta sferele de influenta.
Dar e usor sa stigi in gura mare de "ocupanti" si "eliberatori" dupa ce una din parti pierde razboiul.
 
Agent-007 said:
esti intr-atit de do.bi.toc incit vezi fie "eliberatori" fie "ocupanti".
Atit Germania cit si URSS erau parca aliati, au semnat pactul R-M ca sa-si imparta sferele de influenta.
Dar e usor sa stigi in gura mare de "ocupanti" si "eliberatori" dupa ce una din parti pierde razboiul.

Nu era uor de constatat atunci c n 1941 nu se putea dect prin for i cu ajutorul Germaniei ntura abuzul din 1940.
 
Filip_Antonio said:
Nu era uor de constatat atunci c n 1941 nu se putea dect prin for i cu ajutorul Germaniei ntura abuzul din 1940.

sa inlaturi abuzul "eliberind-o" de evrei?
Nu faci altceva decit sa aperi regimul lui Antonescu aliat Germaniei naziste

si nu devia de la tema, eminovici n-are nimic in comun cu WWII, deschide o tema noua despre originea lui eminescu si mai discutam.
 
Agent-007 said:
sa inlaturi abuzul "eliberind-o" de evrei?
Nu faci altceva decit sa aperi regimul lui Antonescu aliat Germaniei naziste

si nu devia de la tema, eminovici n-are nimic in comun cu WWII, deschide o tema noua despre originea lui eminescu si mai discutam.

1. Greit, nu apr regimul genocidar Antonescu, ci constat eliberarea unui teritoriu de sub ocupaie ilegal?

2. Te somez s rspunzi, javr antisemit: mai susii c Eminescu era evreu? N-o mai f tu aici pe aprtorul evreilor, c exist pe acest forum zeci de postinguri antisemite ale lui SkyW.
 
Pina acum am auzit pe diferite cai ca Eminescu ar fi fost:rus,ucrainean,turc,tatar si acum evreu?
Eu cred ca era parasutist american venit sa dezvolte cultura romaneasca!

Cine nu a citit sa citeasca:
"Ce-ti doresc eu tie dulce Romnie" si "Rugaciunea unui Dac".
Sunt scrise de Eminescu!Evident ptr cei care stiu sa citeasca!

filip-antonio imi pare rau ptr tine dar inveti din carti neo fasciste!si ai model un profesor schizofrenic!
 
dacodava said:
Pina acum am auzit pe diferite cai ca Eminescu ar fi fost:rus,ucrainean,turc,tatar si acum evreu?
Eu cred ca era parasutist american venit sa dezvolte cultura romaneasca!

Cine nu a citit sa citeasca:
"Ce-ti doresc eu tie dulce Romnie" si "Rugaciunea unui Dac".
Sunt scrise de Eminescu!Evident ptr cei care stiu sa citeasca!

filip-antonio imi pare rau ptr tine dar inveti din carti neo fasciste!si ai model un profesor schizofrenic!

Mutunache, ca de obicei, nu pricepi nimic: cauta in arhiva, si ai sa vezi ca SkyW este acela care sustine ca Eminescu e evreu. Altfel, poti emite o parere despre regimul Antonescu, in contextul publicarii raportului Comisiei Wiesel?

Si te-as sfatui baietas de clasa a opta sa nu mai folosesti termeni pe care nu-i pricepi de genul neo-fascist.
 
Back
Top