Real Madrid vs. Bayern Munchen

Gunner

New Member
Oameni buni sa va zic sincer,
meciul Real Madrid vs. Bayern Munchen a fost o surpriza pentru mine. Nu asteptam sa piarda ibericii la ei acasa, ei da ca de obicei apararea germana si-a aratat forta!
Ce credeti despre jocul ambelor echipe? Ce preziceti pentru meciul din Germania saptamina viitoare?
 
Bayern a demonstrat cum poate ea sa impiedice pe ceilalti sa joace...
nu pot numi asta un anti fotbal, dar anyway...
de fapt ma asteptam ca Real nu va reusi sa-si faca jocul....
ar fi un mare prikol Bayern sa mearga in finala... din punct de vedere obiectiv, cu toate ca Real ar merita mai mult:)
sper ca Valencia va pierde.. sincer...
 
Da eu chiar as vrea sa mearga nemtii in finala sa joace de exemplu cu Leeds. Cit despre Valencia de acord, ni-o batut pe noi, Arsenal, spanioli ce sunt ei! :smile:
 
As vrea sa zic doar o vorba... la bunica-mea la sat este o vorba: daca esti prea norocos, ai mincat mult [cenzored] in copilarie. Cred ca se aplica in cazul golului si in cazul apararii lui Kahn.. este un portar foarte bun, dar uneori nu mergea vorba despre cat de bun era.. Sau poate este fenomenal de bun shi chiar mai mult.
Pacat de Real. Finala: Valencia - Bayern.
 
Prin ce real este mai merituoasa decyt Bayern? Bayern este echipa cea mai buna din europa din cauza ca:

1.are cel mai bun antrenor - Otmar Hitzfeld
2.are cel mai bun portar(50%din victorie) - Oliver Kahn
3.yl are pe Elber(Realul este fara atacantsi) care poate face goluri din nimic
4.yl are presedinte pe Franz Bekenbauer, care nu pierde nimic
 
Dupa mine cea mai buna echipa din Europa e Arsenal! :ciupos:
Il avem pe Thierry Henry-probabil unul din cei mai buni atacanti din lume
Arsene Wenger unul din cei mai puternici antrenori din Europa si in plus suntem cei mai mari dusmani cu Tottenham :grin:
 
T.A. - a fost vyndut de Juventus ca nu yncapea yn lot. Nu prea ajunge permanent nici yn echipa nationala a Fra.
A.W. nu prea a reusit sa cystige multe yn europa pentru a fi numit antrenor puternic de calibru european(eu zic asa ceva regional - franco-japono-englez)

Iar cei mai mari dusmani ai sherifului sunt zimbrii. Ultimii nu pretind la titlul de forta europeana.

Ce a cystigat la nivel european arsenal?
 
OK, dupa cite stiu eu Arsenal a cistigat la nivel European Cupa Cupelor in 1994 2:1 impotriva Parmei si Cupa Campionilor in 1970 4:3 impotriva Anderlecht.
Daca doriti sa aflati mai multe despre acest club de fotbal vizitati pagina web:

www.arsenal.co.uk
 
eu cred ca acestea sunt niste rezultate prea modeste pentru ca arsenal sa fie numita "cea mai buna echipa din europa". Suna prea pretentsios. Devalorizam limba noastra transfomynd termenul "cea" yn "una din".
Sunt zeci de echipe care pot sa se myndreasca cu doua titluri europene.
 
Stai :smile: ca astea-s numai citeva din care le stiu ei, sunt mai multe is sigur de asta, pur si simplu toti colegii mei au plecat acasa asa ca ii intreb deja luni ce titluri importante mai are Arsenalul.
Eu iti spun "cea mai puternica echipa din Europa" cu sufletul :smile:
 
1. Pai intra pe pagina care ai afisat-o si afla.

2. Ori pentru tine arsenal este atyt de important ca nici nu stii ce a cystigat si cynd? Asta-i despre suflet.

3. Verifica ynca o data denumirea acestui folder.

:roll:
 
Dar daca tot ne abatem de la tema (eu nu sunt sigur despre acele mult-slavite FAQuri, dar daca un moderator permite acest lucru, se socoate normal si tema nu se inchide?), Steaua tot are un titlu european si plus o finala cel putin care este aproape tot atit de mult ca si a Arsenalului, asta oare inseamna ca Steaua e aproape cea mai tare din Europa?..
:???:
 
nu exista criterii exacte dupa care se poate determina cea mai buna echipa a europei.
Oficial echipa care castiga Liga Campionilor este considerata cea mai buna.
Cand e vorba de preferinte, e alta treaba...
Cu acelasi succes putem afirma ca Real e cea mai buna, caci are 8 titluri europene, sau United care are 7 tiluri nationale in ultimle 8 campionate..
cineva ar spune ca e Leeds pentru a facut un progres considerabil in doi ani...
e si chestia cu Bayern, care este foarte stabila, cu toate ca niciodata nu a stralucit pe teren, fapt foarte important...
etc etc etc
sa nu uit de Juve,( c-apoi ma mananca unii )care are 2 stelute pe tricou...
 
Daca-i vorba de cystiguri nationale(manun) de ce n-am pune yn aceasta lista si:
spartac, steaua, glazgo sau zimbru?

Da, pyna miercuri #1 yn Europa va fi real.
Iar cine va distruge realul va fi #1

Regele a murit, traiasca regele
 
well, chestia cu steaua si spartak discutabila...
chiar si Bradford ar fi pe loc de UEFA daca ar juca in Rusia sau Romania.. bla bla...

iata cu regele te contrazici...( vezi ceea ce ai scris la calcio italiano)
 
Acelasi lucru am dorit sa-l mentionez si eu. Discutabilitatea afirmatiilor tale.

La Juve-roma am scris doar despre creare unuui spirit de campion, care este prezent la Juve si nu-i la roma. lucru analizat pe larg si la moment necombatut de nimeni
 
Informatie de 5min Bayer-Bayern 0:1 Schalke 04-Wolfsburg 2:1 Lupta pentru titlu yn bundesliga continua. Dar principalul consta yn faptul ca Bayern va astepta miercuri la Munchen realul cu dispozitie buna.
 
right...
mai ales ca astia au fost literalmente rupti de Celta cu 3-0.. putea fi si 5-0.. Slava domnului ca nu s-au facut cu totul de rusine...
dar nu se stie niciodata...
oare SShalke va reusi sa keep up?
 
Sansele lui Schalke sunt considerabile, tsinynd cont de parcursul ce trebuie sa-l faca Bayern yn continuare. Cred ca Bayern s-a concentrat la CL si nu atrage asa mare atentie la BL. O davada ar fi si declaratia lui "Kaiser" Franz precum ca Bayern nu merita titlul intern.
 
Back
Top