Scapati repede de lene?

Anonymous

New Member
De exemplu dimineata,cand trebuie urgent sa te trezesti,dar asa si ai mai vrea sa zabovesti in pat;
sau atunci cand este de facut un referat,si tot ai mai vrea sa intinzi lucrul;
etc.

apropo,sunteti de-acord cu fraza (scriu in original) : "Ponedel'nik den' tejolii" (in traducere 'Luni e o zi grea').
 
Eu is de-acord ca luni e cea mai grea zi a saptaminii. Dupa un week-end de odihna este foarte greu sa te obisnuiesti din nou cu o noua saptamina de lucru...
Da ce-i drept e drept... lenea e de vina-n toate celea.
 
Totul de pinde de atitudinea care o ai . Daca vrei ca " ponedel'nik-ul " sa nu fie greu trebui doar sa ai o atitudine corecta si adecvata situatiei.
:lol:
 
la mine cel mai grea zi e vineri: imi pare ca nu se mai termina ziua. in schimb la sfirsitul zilei is om ferishit :D
 
La mine cam asha-i politica: cu cit pot dormi mai mult, cu atit mai bine... :D
Si da, luni chiar e grea zi...Tare greu ma mai trezesc eu dimineatza luni... :D
 
dar eu iata ma gindesc ce o sa imi amintesc dupa 50 de ani traiti , am dormit, am mincat si am mers la serviciu.Asa ca lenea nu e deloc buna!!
vreau sa fac ceva mia deosebit. Iar in acest caz lenea nu ajuta , ba chiar strica!!! :ciupos:
 
Irrincik, daca de luat asa cam in fiecare zi e greu sa te scoli, mai ales dupa ce visezi ceva frumos, frumos... si ai asa o senzatsie de somnolentsa, parca esti in alta lume si nu vrei sa -tsi schimbi starea.
shi cind auzi semne ale diminetsii: la mine de obicei e radioul, care ma scoate din sarite, eu o sa ajung sa-i fac ceva pina la urma: :crazy:
 
Drept, mai ales cind visezi ceva interesant...Shi cind deschid ochii shi vad ca eu numai am visat asta, apoi asha-mi trece gustul de tot...
La mine de obicei pun TV-ul , la TVM...Shi cind ii mai aud shi pe aishtea, apoi indeobshte imi vine sa nu mai deschid ochii :crazy: ...Mai in scurt, tare-i greu sa te mai scoli! :D
 
Ishtar said:
De exemplu dimineata,cand trebuie urgent sa te trezesti,dar asa si ai mai vrea sa zabovesti in pat;
sau atunci cand este de facut un referat,si tot ai mai vrea sa intinzi lucrul;
etc.

apropo,sunteti de-acord cu fraza (scriu in original) : "Ponedel'nik den' tejolii" (in traducere 'Luni e o zi grea').
Uneori sunt foarte lenos, mai ales dimeneata cand trebuie sa ma scol(Nu prea sunt deacord ca lunea este cea mai grea zi, pentru mine toate zilele sunt grele :D )
Iata dupa ce ma gandesc mult(imi incordez gandirea obosesc foarte repede insa daca nu ma mai gandesc atunci foarte repede revin la normal...
 
Pt mine vinerea este cea mai usoara zi!
Simt o placere imensa cind ies de la lectii vineri, si weekend-ul e dupa colt. :ciupos:
 
of-of-of

eee, eu sunt lenoasa si nu mi-i pare rau :) eu sunt lenoasa in privinta lucrurilor care nu-mi plac, dar este ceva bun pentru mine de facut, lenea, oboseala etc nu au importanta
 
idea e ca nu prea fac (nu eu sunt de vina), asa ca sunt ocupata cu lenea :0, dar daca ar fi cineva acum si sa zica "hai la concert" - ma duc!!!! concertele sunt slabiciunea mea si la mijlocul noptii ma-si duce, oricand (desigur sunt exceptii ). vreau sa ma duc undeva sa dansez!!!!
 
:lol: - ce falfai buza?

hai, Laura ca amus ne vor zice ca ne abatem de la tema.
eu intotdeauna am vrut ca sa ma duc la scoala si numai sa ne socializam, vorbim cu lumea, facem ce vrem, numai nu lectii, dar daca vrei sa inveti - invata etc. in asa caz m-asi duce cu mare bucurie, a si sa se inceapa cand ne trasneste in cap :D
 
dar aici toti se abat de la tema in fiecare tema , asa ca " ato nam ne grazit"
Hai cind venim acasa sa mergem la un concert de-a zdobilor impreuna!
 
ne ducem!!!!
Gancu mi-a promis o felicitare in persoana, asa ca eu cand am voi duce acasa, ii voi aminti si cere un concert privat!!!!
 
Back
Top