Scena rock din MD

Cine-s Millenium si ce cinta ? Vin la Iasi pe 24 la Sarbatoarea Muzicii , alaturi de Taxi, ProConsul si doua formatii din Franta si Maroc si pe afis scrie ca vin din Moldova.
 
select-X,formatie destul de slabuta sau poate inca nu si-au gasit forma unei formatii rock 100 la 100.cat priveste z@z sau gandul... ei stiu ce inseamna sa fii fan rock in MD de aia si arata bashilor (ca nustiu shini)ca arma lor e grebla din sarai si mancarea lor e kotlete cu goroh.asta e!daca era ceva mai tare selectul...?deocamdata cresc si bravo lor
 
Pe Yam.ro a aparut un articol nou despre select-x :

http://www.yam.ro/articles/date/4jun/selectx.html

selectx_site.jpg
 
Da eu pe saxafonistu de la select-x il cunosc personal, e din orashul meu natal.
L-am auzit cum canta la saxafon chiar cand aveam eu lectsii la mmuzicala shi intr-adevar ishi apara titlul de profesionist.
 
dar de Ex-nn ati auzit
au avut concert la Black elefant
azi br br br ieri pe 29 09
_________________
<font face="Verdana" size="1" color="#000000">Orice in favoarea naturii </font> <a href="http://www.salvaeco.ngo.md"><font face="Verdana" size="1"> OSE
</font></a>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: sus pe 2001-09-29 22:12 ]</font>
 
EJ [cenzurat]s, asta e clar. Trebuie mai multa carne, in MD nu prea exista muzica carnoasa, AXIDENT kicked ass in its time, dar au disparut si ei............
 
Poshtashii zburatori ( the flying postmen) au fost buni (bateristul-fostul sot al lui sora-mea), ma duceam la concerte gratis-baieti talentati, au ajuns in Marea Britanie.
Snails ii cunoshteam-shi ei buni.
 
Parerea mea e ca Gandul Mitsei e cel mai tare la moment, ce e mai rau e ca nu avem ceva care sa iasa mai in evidenta care ar face ceva muzica in ritmul DDT, Krematorii... adica nu numai muzica buna, ci si texte ce se tin minte de la prima auditie si care exprima o idee, nu pur si simplu o umplutura ce face melodia cintec...
Poate Raketobil, dar cinta in rusa, marele MINUS...
 
In ceea ce priveste Z&Z, sunt de acord cu Slava, "au gasit formula ethnocore-ului si stick with it." - spus perfect!
Cu atit mai mult, chiar si in cadrul ethocore-lui as spune ca "they're stick a little..."
 
Iaka incerc sa relansez o tema foarte veche caci mi se pare foarte interesanta...mai nou am auzit Doll, dar cred ca am mai scris asta undeva...Cum credeti de ce are nevoie scena Rock din Moldova ?
 
iata scena rockului din MD se imbogateste cu un rock mai usor - Victoria O'Teea (Victoria Mahu)... fost solista de la Millenium, ati auzit ce canta acum? Eu de-acum am vazut-o in doua concerte (unul - solo - debut)
 
am vazut-o shi eu o data ca support la ZsZ... destul de suprtabil, dar nu mi-a placut ca vorbea ruseste, desi e romanca... in rest, poate fi ascultata... e destul de talentata, dar nu cinta rock nici pe departe cum spune ea...
 
zopiryon, lasa tu carnea la o parte, mai ia niste fructe, legume, ca-s sanatoase, de la prea multa carne imbatranesti... ;)
 
Back
Top