Scrisori Amoroase Anonime

Eshe by... Nici nu se pune intrebarea. Desi... Daca-ti trimite prea multe scrisori anonime devine un pic iritabil si vreai sa afli cine sta in spatele lor. :D
 
una-doua scrisori - se poate, mai multe - nu, adica daca le primesc placere nu-mi vor provoca... eu cam prost stau la capitolul mistere...
 
Poate placere intr-o faza foarte de inceput. Apoi insa vine rapid usoara iritare ca nu esti destul de perspicace sa iti dai seama cine e autoarea/autorul si mica paranoie de genul : nu o fi aia ? / nu o fi ala ? :D
 
Ce sa nu aflu? Mai bine sa aflutot ce se face in jurul meu, decat sa fiu amagit.....
Shapscrisoarile acestea de dragoste nu au nimic rau in sine... :)
 
take care cand vei vedea persoana sa nu kishi jios de pe skaun, am un prieten care a avut asa experienta :lol:
 
negru said:
take care cand vei vedea persoana sa nu kishi jios de pe skaun, am un prieten care a avut asa experienta :lol:
:hahaha: mie nu-mi este nimic sa o trimit inapoi de unde vine....asa ca nu cred ca voi avea probleme la capitotul asta!
 
Viatza noastra si asa este numai din dezamagiri facuta ;) Sau esti placut surprins sau esti neplacut surprins....face parte din viata noastra pe care treb' sa o acceptam!
 
Stiu o faza despre scisori anonime care ruleaza chiar in acest moment.

O fata si un baiat - colegi de clasa. Ea se tzine desteata (si asa si este), si indiferenta fata de baieti. Mol: "eu sunt serioasa nu o sa ma tympesc cu diverse yntylniri, emotii si prostii din astea. Mai intyi cariera, invatat, acumularea mintei si apoi tralalauri". Si chiar invata, isi bate nitel joc de amorezarile fetelor sau baietilor din clasa.
Aici un coleg de-al ei a hotarit s-o invete minte si deja de cyteva saptamini iy scrie mesaje, se da ca o alta pesoana, o face pe deshteptul si i se primeste foarte bine. In realitate ea nu da doi bani pe el, dar on-line il admira.
Nustiu cu ce se va temina toata povestea, dar mie chiar mi-e curios.
 
Skrisorili istia amoroas a's di ciotkie. Stai ku skrisorika n fa, o iteti, o mai iteti o dat, pi urm iar... tot a di vreo dzi ori. neri s panimeti i kaziol o trimiso.....neri s gndeti kari kaziolu' ti las n nitiin...karii kaziolu' ista nevazmojni kari tio trivojt din somnu' ela duli monoton....karii kaziolu' kari ti fai kurioas di nu mai po dorni nopli serili....
 
pentru ce trebuie scrisori anonime daca e mai bine sa te apropii de acea persoana si sa-i spui ce sentimente ai fata de ea/el,scrisorile anonime e numai pierdere de timp :roll:
 
cred ca e o idee buna sa trimiti/primesti..

insa problema principala - potentiala dezamagire in persoana atunci cind totul iese la iveala.
coolgreetings, lumea are dreptate - poate sa ti se intimple asa ca pe urma iti pare rau. nu stii cum sa-i spui persoanei ca lucrurile nu sunt asa cum sunt.

cind eram la liceu, am primit de sf. valentin o scrisoare, semnata de 3 fete. :-) asta e unicul valentine's card care m-a atins in toata viata mea. [nu zic ca sunt un megahacker.. in total, de cind ma tin minte, am primit vre-o 3 sau 4, impreuna cu acesta].. asa si nu am aflat cine sunt, macar una din ele. dar presupun ca erau cu vre-o 3-4 clase 'in urma' :-)
poate ca cineva din ele e inregistrata pe forum, si acum citeste mesajul si ride in xoxote :-)

vio, proiectul pe care l-ai descris e unul interesant, sa ne tii la curent. chiar as vrea sa aflu ce se primeste la urma.

in linii generale:
cind trimiti o astfel de scrisoare, trebuie sa lasi un indiciu. pentru ca da nu o faci - cititorul nu are cum sa afle cine e autorul.. atunci care e sensul?
 
Ce va mai place sa va complicatzi viatza... scopul nostru pe pamint e sa ne imultzim, pai ar fi bine s-o facem. Dar voi complicatzi toata treaba de zeci de ori... acum atzi ajuns la scrisorele...
N-am scris nimanui, daca voi avea nevoie sa-mi exprim sentimentele o voi face deschis.
Nu cred ca mi-ar face placere sa primesc scrisorele anonime, mai mult m-ar deruta shi pune pe ginduri decit inveseli...
 
Back
Top