sex sau viata lunga?

Sex sau viata lunga?

  • Sex

    Votes: 24 77.4%
  • Viata lunga

    Votes: 7 22.6%

  • Total voters
    31
irinita;149508 said:
sex shi viata lunga :):):).Cu cit mai mult sex, viata mai lunga...din cite auzite...
nonono, taman ca invers ;)
cu cit mai mult sex cu atit mai putin traiesti :D
Alegeti :D
 
Voyage;149509 said:
cu cit mai mult sex cu atit mai putin traiesti :D
nope,
sexul ar scurta viata doar in urmatoarele cazuri:

acut
-ruptura penisului, daca sexul s-a dovedit a fi mai turbat decit initial presupus, cu hemoragia ulterioara acuta;
-infarct de miocard(sau AVC eventual) :faint:, daca arterele deja sclerozate nu rezista excesului de adrenalina;
-practicarea vreounei doleante sadiste, cu macirea partenerului sexual pina la exitus :headbang:, canibalism inclusiv;
-fistingul sau introduceriea diverselor obiecte in regiunea anala de ex, cu tensionarea si ruptura finala a rectului :chainsaw: ...cu hemoragie dura sau infectare septica etc...

latent
-in cazul hapanirii:
*vreo bts, sifilis de ex, se poate dezvolta peste ani o mezaortita sifilitica, cu disectia ulterioara a aortei, dar nu se prea ajunge astazi la astfel de situatii, datorita ampulei de penicilina...
*sau hepatitidele, Hepatita C de ex, probabilitatea ca asta sa cronicizeze e 50%, dar chiar si asa, 20% din astea dezvolta pe parcursul a 20 de ani ciroza hepatica, care in 20% din cazuri va decompensa in urmatorii 5 ani...si doar la 1-7% din cirotici se ajunge la cancer hepato-celular...
*sau alti virusi(hpv de ex), ce vor contribui la aparitia si evolutia vreounei forme de cancer genital, da probabilitatea tot e miticutza..
*si desigur AIDSu..
Chestii usor de evitat, in principiu, daca e vreun prezervativ prin apropiere :suer:

Da in rest, sexul aduce cel putin 1001 de efecte benefice atit fizicului, cit si psihicului..Asa ca f$$-va si inmultiti-va fara greeja, viata e frumoasa! :kruto:
 
Kiara, nu speria lumea pe aici :D , or mai lua-o in serios :D

P.S. Merci celor care imi redacteaza mesajele :eek:ioi:
 
Voyage;149509 said:
nonono, taman ca invers ;)
cu cit mai mult sex cu atit mai putin traiesti :D
Alegeti :D

pai atunci mai mult sex cit inca poti caci daca imbatrinesti ti s-o terminat viata buna...
 
:D

..pina voi aici spam dupa spam.. ma duc eu dupa prezervative si drept la fata mea in brate!!!

succese!
 
da in general cred ca intrebarea topicului ii prea "aspra" ...: calea de mijloc exista :p "si lung si bine"
 
Cred ca e la tema ..

Четыре женщины подряд – опасно для мужского здоровья
Молодой житель Саудовской Аравии попал в больницу, после того, как его родители заставили его жениться четыре раза подряд в течение полугода.
Сначала отец настоял на том, чтобы сын женился на девушке со стороны его семьи.
Однако мать парня приказала сыну жениться на девушке со стороны теперь уже ее семьи.
Чтобы показать бывшей жене, кто в доме хозяин, отец приказал сыну взять третью жену опять из его рода.
Мамаша сделала ответный ход, и молодой человек обзавелся четвертой, и последней, разрешенной Исламом, женой со стороны материнской семьи.
От потока женитьб юноша попал в больницу с тяжелейшим нервным срывом. На данный момент несчастный отказывается видеть родителей и всех своих четырех жен.

Источник - www.zvesti.ru.
 
Re: Cred ca e la tema ..

bay ciuvack, noi am intzeles ca tu citeshti articole, faci studii samd... da ganduri ce izvorasc din creierul tau shi nu al altora ai? ca oricine poate sa umple forumul cu citate... hai, macar ceva bun sa nasca din tine...
 
ciuvack, noi am intzeles ca tu citeshti articole, faci studii samd... da gandurice izvorasc din creierul tau shi nu al altora ai?
----------------------------------------
bai saraneth fiecare vede cum vrea forumul, yo de exemplu incerk sa particip si eu cind si cum apuk... oricum mersi de indemn zemliak ;)

inps: achileus .ai dreptate.. unii ard gazul dejiaba in dragoste ... :D
 
AllEyezOnMe, in afara de articolele pe care le postezi, le mai postezi in rusa, fii bun shi le tradu in romana daca insishti se le afle shi altzii
 
no... mai... unul de-a dreptul extremal... bun mai ca viata lunga nu vrei, am inteles, ca vrei sa te sinucizi iar am inteles? dar sa te sinucizi virgin... impusca-ma ca nu mai inteleg...
 
Back
Top