Siemens - lipsa de imaginatie ?

DonVIper said:
mai clar ca mie imi place si jaguarul si ferrari dar scuzama te rog tu iti permiti sati cumperi un ferrari sau un jaguar eu de ex numi permit asa comforturi dar totusi Mercedesul ramine mercedes cea mai buna si mai sigura masina pe care o cunosc macar ca am mers si in jaguar si in ferrari dar nui mercedes :pimp:

Ferrari poate nu pot sa-mi permit da un Jaguar asi putea daca avea sa fie masina pe prim plan la mine. Da vad ca la tine e ca in basmul cela, vulpea cind nu ajunge la poama pai zice ca-i acra.
 
DonV eu am fost in Tirana si am vazut cu ce merg ei acolo, cu mercedesuri majoritatea, de la cele mai vechi pana la noi
 
hey ya ppl, sa revenim la cells....

Nokia rulez prin calitatea hardware-ului dar si printr-un OS foarte fiabil...

Problema la Sony-Ericsson e anume OS nefiabil... De aceea si a fost scos din productie T610 si a aparut T630... Din punct de al meniului la T610 e cel mai bogat, dezvaluie lucruri pe care altii nici nu le au ...

Cit despre Siemens... SL e bun - cel mai bun din Seria 55, dar la dinsii credca ca la BMW - s-a pus bazele unei noi linii de design, care pina ce cam da gres...

Nokia - e cam conservativa, dar mlinnn ce ma inerveaza toate variatiilea astea de taste ... uuuuuuuu .... Acum parca au inceput sa revina la ideea clasica...

Dar viitorul sunt hibriduri mobile+PDA ... citeva taste in cruce si touch screen...

Chiar zilele astea Palm a declarat ca va iesi cu citeva modele de Palm OS: Palm pentru cell, Palm pentru PDA etc... Si deja incep sa apara si telefoane cu OS-uri.... Ele acum costa >200$, dar se prognozeaza sa scade repede la >100$.

Asteptam Windows for cells pe piatza??? de ce nu ... e o piata noua... atit pentru insasi Windows, cit si pentru hacking :) hehe... :lol:
 
chewy said:
Problema la Sony-Ericsson e anume OS nefiabil... De aceea si a fost scos din productie T610 si a aparut T630... Din punct de al meniului la T610 e cel mai bogat, dezvaluie lucruri pe care altii nici nu le au ...
Ce ai in vedere prin OS nefiabil?
Dupa cite stiu eu, deosebirea intre T610/T630/Z600 e doar designul.

chewy said:
Cit despre Siemens... SL e bun - cel mai bun din Seria 55, dar la dinsii credca ca la BMW - s-a pus bazele unei noi linii de design, care pina ce cam da gres...
Siemens S55 si SL55 is facute pe platforma de la Ericsson T68.

chewy said:
Asteptam Windows for cells pe piatza??? de ce nu ... e o piata noua... atit pentru insasi Windows, cit si pentru hacking :) hehe... :lol:
De pe care planeta ai cazut? :)
Microsoft nu numai are Windows CE Mobile Edition, dar are deja si telefoane(sau mai bine zis smartofoane) facute pe baza la OSul acesta. Vezi Orange SPV Classic, SPV E100, SPV E200, Motorola MPx200. Cit si PDA+Mobil intr-un dispozitiv - SPV M1000.
 
intre SL si S este totusi diferenta...
chiar insasi ecranul e creat parca un pic dupa alta tehnologie... M55 are un pic mai bun ecran ca S55, da ca tehnica si design SL55 e cel mai cool din seria 55...

Cit despre Windows... Eu vb de piata larga de cells da nu de niste modele hibride stranii care se vind cite 3 pe luna...

Cit despre Sony-Ericsson - pe maldaveneste asta suna asa: "ARE GLIUCURI !!!"...

Asa ca nu cad eu de pe planete... Cam tu gliucesti oleaca :)
 
chewy said:
intre SL si S este totusi diferenta...
chiar insasi ecranul e creat parca un pic dupa alta tehnologie... M55 are un pic mai bun ecran ca S55, da ca tehnica si design SL55 e cel mai cool din seria 55...
Nu ma intereseaza ce diferente sint :)
Doar am spus ceva la tema "Siemens - lipsa de imaginatie". Si pot adauga ca e lipsa nu numa in design dar si in technologie.

chewy said:
Cit despre Windows... Eu vb de piata larga de cells da nu de niste modele hibride stranii care se vind cite 3 pe luna...
Bai, ce vreai sa spui tu? Ai spus ca astepti Windows for cells pe piatsa. Ti-am spus ca el deja deeemult exista, ba shi chiar telefoane cu el deja s-au produs.
Sau deja nu mai ashtepti Windows for cells?

chewy said:
Cit despre Sony-Ericsson - pe maldaveneste asta suna asa: "ARE GLIUCURI !!!"...
Pai poate in MALDOVA el si GLIUCESHTE. Eu ma folosesc de telefoane Ericsson si apoi SonyEricsson incepind cu anul 2000. Nu am observat gliucuri. Unicul neajuns care nu mi-a placut la T310 - meniul cam incet. Dar am de ghind acuma sa-mi iau Z600 care e destul de rapid.
Poti sa-mi zici ce gliucuri ai gasit TU? Poate le am dar nu imi dau seama ca-s gliucuri?
 
Back
Top