Sirene

animaluts

back from the dead
Am privit duminca trecuta la OPT o emisiune despre sirene, chip ca ele exista, ca au fost descoperite in mai multe locuri, poze destul de reale, cateva filmari, totushi exista ele sau nu ? personal nu prea cred..

voi ce spuneti ?

iata poze cu o sirena, gasita de nishte marinari shi vanduta pe eBay cu 1.500 $;) pare destul de reala pentru o papusha.. doar ka infrikoshatoare.. nu-i Little Mermaid din Walt Disney :D

http://cgi.ebay.com/A-WELL_W0QQitemZ300006962914
 
da poate e un sirenoi? :D
nish nu shtiu ce sa spun... asta de pe ebay ar putea fi liber un fake... aducetzi-va aminte de filmul Autopsy of an alien... tehnica din zilele de azi face multe... yncerc sa-mi dau seama de ratzionalitatea hidrodinamicii fapturei... de ce "urechi" asha mari? da dintzi asha mari pentru ce?
dar e foarte interesant, ash fi vrut shi eu sa privesc emisiunea aia
 
fix la hidrodinamica ma gandeam shi eu ;) urekile hai ka poate se accepta, da okii in asha kaz is tare neproportzional plasatzi.. adiqa ea ca sa inoate priveshte doar in jos, iar daca vrea sa priveaska inainte urekile celea nu-i vor permite.. shi coada e cam mica dupa marime..
dintzii poate-s fakutzi pentru a manka peshtele deodata.. hz..
interesant shi sistem respirator are, digestiv.. gradu de inteligentza.. ( daqa exista ) :)

in emisiunea ceea se vorbea despre unele lakuri ku apa dulce din nordu Rusiei, unde lumea se teme sa se scalde pentru ca aproape de fiecare data cand se skalda oamenii se ineaka, sunt trashi la fund de ceva ( sau cineva ) shi noapte se aud sunete diferite.. shi akolo au pus nishte emitzatoare, tipa sa faka o imagine vizuala a tot ce se petrece in lakul dat shi au fost tipa peshti de dimensiuni mari ( cam cat un om ) shi ku o forma foarte stranie, dupa kare legea le-a interzis sa se atinga de lak.. asha ka hz.. :)
 
Daca exista sunt experimente genetice sau erori genetice. De fapt au fost copii care s-au nascut cu asa numitul "sindrom al sirenei". In care picioarele sunt unite, dar e o eroare a diviziunii celulare.

Nu cred ca exista sirene. Dar cine stie?
 
Hai mah... imaginile alea le au toti barbatii de pe glob cu calculator si care nu-s gay... ce la mai postezi aici? Cred ca si jumatate din femei...
 
PiggyEFromHell;165135 said:
Hai mah... imaginile alea le au toti barbatii de pe glob cu calculator si care nu-s gay... ce la mai postezi aici? Cred ca si jumatate din femei...
doar nu crezi ca le-am pus, pentru ca sunt unicate.
 
eu vazusem o data, demult, intr-un ziar o fotografie (era un articol) cu o sirena gasita mumificata undeva prin zona marii rosii (intr-o pestera). Nu am putut vedea link-ul de pe ebay, nu mai exista, eram curios sa vad si eu poza. Ceea ce vazusem in ziar avea o gura aprox. rotunda (era munificata) destul de mare si cu dinti mai mult de pradator decit umani. Nu era prea mare - max 1,50m. Si in nici un caz frumoasa (vreau sa zic ca nu aducea nicidecum cu ceea ce cunosteam/imi imaginam).
Cit despre forma aerodimanica...nici omul nu prea o are...si apoi trebuie sa fi avut o dantura mai "ascutita" ca nu prea cred ca fac foc sub apa :D pt. a-si prepara mincarea.
 
Back
Top